24 vánočních příběhů do adventního kalendáře

Hledáte do svého adventního kalendáře zajímavé příběhy pro děti? Vydavatelství Grada pro vás připravilo novinku, která vás potěší a pomůže s přípravou adventního kalendáře pro vaše ratolesti. Bude obsahovat nejen sladkosti, drobnosti, ale nádherné pohádkové příběhy. 

Co vás v této knize vlastně čeká? Např. pohádka o Lucince a zatoulaném sluníčku, O Šimonovi a bludičce, O Barboře a jabloni, který vykvetla v zimě, O krásné sněhové vločce a mnoho a mnoho dalších příběhů. Jako bonus navíc pro vás autor připravil celkem 12 vystřihovacích ozdob pro šikovné děti.

Kniha obsahuje 24 adventních příběhů. Od 1. až do 24. prosince. O ilustrace se postarala Terezie Vavrošová. Myslím si, že se jí velice podařily. Rozhodně zaujmou dětského, ale i dospělého čtenáře. U každého příběhu je jedna malá ilustrace, která krásně dotváří daný příběh. Tuto knihu můžete použít pro společné čtení nahlas. Tím, že jsou texty kratší, začínající čtenáři budou mít radost ze čtení.

Příběhy vycházejí z tradičních českých vánoc. Na 48 stranách vás čekají pohádky o Barborce, u cukroví, o rodičích, o sousedech, o čekání, O Lucii, o kočkách, vločkách, drakovi, strachu, bludičce, ovečkách a mnoha dalších věcech. Jsou krátké, tak akorát se hodí do vámi připravovaného kalendáře.

Kniha se mně moc líbila  a doporučím ji všem rodičům, prarodičům i pedagogům, kteří chtějí svým dětem, vnoučatům zkrátit adventní čas příjemnými pohádkami, strávit tak společné chvíle s dětmi. Už se moc těším, až si letošní adventní čas užiji se svými dětmi i těmi školkovými. Kniha je určena dětem od 5 let.

Zapalte si svíčky, upečte výtečné cukroví, povídejte si s dětmi o všem, vystřihněte si krásné ozdoby a vyzdobte si s nimi váš domov. Vytvořte si tu nejkrásnější vánoční atmosféru, na kterou budou vaše děti vzpomínat až do dospělosti. A oni pak budou tu stejnou vytvářet svým dětem. I já vzpomínám na vánoce s obrázky Josefa Lady, které byly vždy nezapomenutelné. Laskavé a poučné příběhy vás budou bavit. Otevřou vaše srdíčka, vaši sounáležitost s druhými.

Pro šikovné, tvoříme děti autor připravil 12 vánočních ozdob.. Pusťte se do tvoření, stříhejte, malujte, lepte.

Ukázka z knihy:

„Vánoce jsou svátky míru, klidu a pohody,“ říkala malé Julii její maminka. Holčička ovšem ať čekala, jak čekala, nějak se toho míru, klidu a pohody nemohla dočkat.

Maminka prala záclony, žehlila vánoční ubrusy, utírala prach, vytírala podlahy, vařila různé vánoční dobroty, připravovala pomazánky, pekla cukroví, zdobila pokoje, psala přáníčka, cídila kuchyni a na dlouhé hodiny se zavírala v ložnici s nůžkami, lepenkou a stužkami.

„Kdy bude konečně ten mír, klid a tak?“ ptala se Julie maminky, která balancovala na židli ve snaze utřít prach a na vysoké skříni z míst, do kterých se znovu podívá rozhodně až zase ona sama za rok při vánočním úklidu.

„Brzy broučku, nejdříve je ale potřeba uklidnit tady,“ odpovídala stále stejně maminka.

Tatínek na tom nebyl o moc lépe. Celé dny byl jen v práci nebo na nákupech. Nebyl doma ani večer, protože se účastnil vánočních večírků. Když už byl doma, luxoval, myl nádobí po maminčině pečení, mlel hromady ořechů v mlýnku nebo se pokoušel upevnit stromeček do stojanu.

Autor: Petr Šilha

Ilustrace: Terezie Vavrošová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2020, Grada pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 48

Vazba knihy: vazba se skobkami

ISBN: 978-80-271-0897-3

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *