Bob a Bobek na návštěvě – poznej s nimi různá povolání

Máte rádi pohádky? Milujete komiksy? Chcete se společně s dětmi vrátit do dětských let a zažít báječná dobrodružství s Bobem a Bobkem a poznat přitom nejrůznější povolání? Libor Adam s kolektivem dalších autorů připravil báječnou knihu s názvem Bob a Bobek na návštěvě, kterou vydalo Nakladatelství Grada pod značkou bambook. 

Co vlastně v knize najdete? Celkem 9 příběhů, celkem 9 povolání, které si můžete společně s Bobem a Bobkem vyzkoušet na vlastní kůži. Dozvíte se, jak to vlastně u jednotlivých povolání vypadá, co dělají, co ke své práci potřebují a nejen to. Jelikož Bobkovi se jako vždycky nechce z toho krásně vyhřátého klobouku vstávat a ještě by moc ráda spal, Bob ho musí správně namotivovat, aby vylezl a něco s ním podnikl. Jenže Bobek má smysl pro komplikace a potíže, musí vždy Bob pomoci a z nějaké té šlamastiky ho vytáhnout. Jsou to přeci parťáci do nepohody, kteří si musí pomáhat. Pojďte se společně se mnou a tímto báječným komiksem užít ty nejlepší dobrodružství, podívat se, jak to vlastně chodí u lékaře, na dráze, v autobuse, v kuchyni, v zahradnictví, u hasičů, jak se pracuje v dole nebo se vypravte na dlouhou cestu do kosmu nebo se staňte společně s Bobem a Bobkem na chvíli hercem. Na 80 stranách si Bob a Bobek vyzkouší, jak náročná, možná i nebezpečná jsou jednotlivá povolání. Proto se budou o tom více raději vracet do svého vyhřátého klobouku.

Tento komiks je naprosto báječný pro všechny malé děti, které mají různá přání i touhy být popelářem, hasičem nebo možná kosmonautem. Na vlastní oči mohou poznat jednotlivá povolání a společně s Bobem a Bobkem, s postavami, které znají z večerníčku, si užít mnoho dobrodružství a přitom se pobavit.

Kniha je přehledná, srozumitelná s malým množstvím textu určena dětem od 5 let, kdy už pomalu děti zvládají poznávat první písmenka. Kniha vyžaduje i účast rodičů, kdy děti prohlížejí a rodiče čtou krátké texty s dramatičností v hlase a společně si o příběhu povídají, proto je opravdu báječná. Díky ní děti procvičují zrakové vnímání, slovní zásobu i logické myšlení. Doporučím jí všem dětem i dospělým pro společné chvilky čtení. Také milovníkům různých povolání i večerníčkových postav Boba a Bobka.

Jelikož se letošní školní rok chystáme s děti mít projektové týdny na téma povolání, tato kniha se bude opravdu hodit a těším se, až jí děti poprvé uvidí a budou mít z ní radost.

Autor: Libor Adam a kolektiv

Ilustrace: Martin „Skam“ Krejčí

Žánr: čtení pro prvňáčky

Vydáno: 2018, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 80

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-271-0736-0

 Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *