Hmyz a jiní drobní živočichové – 85 druhů hmyzu, pavouků a dalších drobných živočichů

Život hmyzu je tak fascinující. Máte rádi přírodu? Chcete se dozvědět, kdo v ní vlastně bydlí? Tak právě vám doporučím knihu Hmyz a jiní drobní živočichové, kterou vydala Grada Publishing, a.s., v Praze. Pojďte se společně se mnou vypravit na zajímavou cestu o životě hmyzu a jiných drobných živočichů. 

Kniha je rozdělena na 7 kapitol, na konci naleznete jmenný rejstřík, který vám usnadní lepší orientaci v textu. První kapitola je o tom, jak se v knize orientovat, o čem kniha je. Autorka zde vysvětluje, jak s knihou pracovat, co znamená barevné rozlišení stránek, dále i obrázky motýlků znázorňují, jak je daný živočich vlastně velký.

Další kapitola je zaměřena na nádherné motýly a vážky. Jejich barevná rozmanitost je úžasná, až vám bude zrak přecházet. Můžete se pokochat nádhernými barevnými variacemi. Dozvíte se mnoho zajímavostí ze života motýlů. Každému z nich je věnována jedna strana s popisky i fotografiemi. Třetí kapitola se zabývá brouky a plošticemi. Najdete zde informace z jejich života.V další kapitole autorka představila včely, vosy, mravence a mouchy. Díky nim je příroda tak rozmanitá. Seznámíte se s octomilkou obecnou, pestřenkou pruhovanou, či mravencem lesním. V páté kapitole se dozvíte informace o rovnokřídlích, škvorech a rybenkách. Poznáte kobylku obecnou, krtonožku obecnou, jepici, chrostíky a nebo třeba mšice. V poslední kapitole se seznámíte s pavoukovci, stejnonožci a stonožkovci. Dozvíte se zajímavosti o skákavce pruhované, klíštěti obecném či stonožce škvorové.

Nakonec autorka přidala kapitolu o tom, jaké to je vše zkoumat v přírodě, na co zaměřit, co je dobré vědět před tím, než vyrazíte na výpravu, či jak je to s hmyzím hotelem.
Kniha se mně moc líbila a naprosto mě nadchla. Z této edice mám doma již několik knih a musím říci, že se povedla. Tato publikace se hodí do každé rodiny, která ráda chodí do přírody, má ráda přírodu a chce se dozvědět něco nového a zajímavého. Titul  s radostí doporučím všem zvídavým čtenářům. S knížkou si autorka dala záležet, aby se líbila jak dětskému, tak i dospělému oku. Myslím si, že se jí to rozhodně povedlo. Příručka je srozumitelně psaná, přehledná, plná nádherných, barevných ilustrací. Barevné ilustrace a detailní popis živočichů vám pomůže k jejich určování v přírodě. Tak hurá, čeká vás báječná výprava do přírody.

Ukázka z knihy:

Rybenka domácí má ploché, protáhlé tělo pokryté stříbrnými šupinkami. Z oblasti hlavy vybíhají dva tykadlovité útvary a zadeček je opatřen trojicí přívěšků.

Rybenky vyhledávají teplé a vlhké prostředí, které nacházejí v koupelnách. Přes den se schovávají v úzkých spárách na podlaze nebo za tapetami a v noci se vydávají hledat potravu. Rybenka domácí dorůstá do délky asi 1 cm a je u nás aktivní celoročně.

Edice Příroda pro děti – v této edici vychází i další knihy – Rostliny, ptáci na zahradě, Stromy, Stopy zvířat v životní velikosti, Poznejte hvězdy a souhvězdí.

Autor:  Bärbel Oftringová

Přeložila: Jitka Koubková

Žánr: Edice Příroda pro děti

Počet stran: 112

Vydáno: 2022, vydala Grada Publishing, a.s., Praha

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-271-3418-2

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *