Ostrov tisíce hvězd -nádherný román plný nespoutané africké přírody

Máte rádi romány Anne Jacobsové? Chcete se podívat do Afriky? Tak právě vám je určena kniha Ostrov tisíce hvězd, kterou vydala Euromedia Group v edici světový bestseller. 

Píše se rok 1913 a Paula von Dahlen po smrti své matky musí řešit se svými dvěma bratry dědictví, což je velké panství. Při řešení pozůstalosti po své mamince objeví fotografii muže, který stojí pod velkým stromem, tzv. africkým baobabem. Jednoho dne si přečte inzerát, kde jedna dáma hledá společnosti na plavbu kolem Afriky. Paula neváhá, chce přijít na kloub, jako roli hrál ten muž na fotografii v životě její matky. Roztáčí se kolotoč a sled různých událostí. Najde zmiňovaného muže? Co všechno se ji podaří zjistit? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného čtení, které vás bude bavit od začátku až do konce.

Anne Jacobsová mě opět nezklamala. Přečetla jsem od ní již několik románů a tento bude patřit rozhodně mezi opravdu povedené. Styl psaní této autorky mám moc ráda. Nechybí zde příjemné napětí, láska, rodinné pouto, nádherná a nespoutaná příroda, která báječně zapadá do děje této knihy. Celou dobu jsem hlavní hrdince moc přála, aby zjistila totožnost toto muže a podívala se pod pokličku života její matky. Kniha má 37 kapitol, celkem  496 stran. Na první pohled vás může odradit množství stránek, ale nebojte, až se začtete, už nebudete chtít přestat.

Na obálce knihy uvidíte mladou ženu s kloboukem, která k vám stojí zády a rozhlíží se do dálky africké krajiny. Nesmírně mě zaujaly pasáže, kde autorka popisuje nespoutanou africkou přírodu a vím jistě, že bych si dokázala představit se tam podívat , vidět tu nádheru na vlastní oči.

Paula von Dahlen, dědička panského sídla Klein- Machniz, prostředí Afriky, rok 1913, Berlín

Ukázka z knihy:

„Věříš snad na zázraky?“

„Ano,“usmál se. „Věřím na zázraky. Podívej se!“

Zvedl ruku a ukázal dopředu. Prach se usadil, už jen jemná načervenalá mlha se držela nad suchou savanou. Najednou se ukazovaly šedé ostrůvky trávy a řídká křoviska, kde se dosud udržely náznaky zeleně.

Vpovzdálí se proti matně modrému nebi rýsovaly obrysy několika akátů trnovníků, připomínající filigránské stínové siluety. Zčistajasna však Paulu magicky upoutalo něco neskutečného. Jako bytost z jiných světů se tam tyčil velikán – s korunou zdánlivě rozplývající se v povětří rozechvělém vedrem, a přece tisícinásobně zakořeněnou v nebi, zatímco jeho kmen se zarýval do prašné půdy.

„Tome…,“zašeptala. „Ach Tome..“

Dojetím se jí sevřelo hrdlo. Vyprávěla mu před časem o starém Mbalukuovi, který tvrdil, že zná baobab z fotografie, ale mezitím uplynulo několik měsíců a od té doby už o tom spolu nikdy nemluvili. Nicméně se právě ukázalo, že ho objevil.

„Vůbec nevím, co mám říct..“

Několik slov o autorce:

Leah Bach je pseudonym autorky Anne Jacobsové, která svými rodinnými ságami PANSKÝ DŮM, VENKOVSKÉ SÍDLO a KAVÁRNA U ANDĚLA (napsala pod pseudonymem Marie Lamballe) a dvoudílnou exotickou ságou NEBE NAD KILIMANDŽÁREM a NĚŽNÝ MĚSÍC NAD USAMBAROU  nadchla čtenáře po celém světě  a bere útokem žebříčky bestsellerů. Všechny její knihy vydalo v češtině nakladatelství Euromedia Group.

Autorka: Anne Jacobsová alias Leah Bach

Přeložila: Iva Daňková

Žánr: edice světový bestseller, beletrie, historický román

Vydáno: Ikar, ve společnosti Euromedia Group a.s, Praha, 2022

Počet stran: 496

Vazba knihy: pevná, s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4671-9

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *