Zamilujte si svou kuchyň – úžasná publikace do každé rodiny

Chystáte se zařizovat novou kuchyň? Nejste v té své spokojeni a chcete udělat změnu? Tak právě vám je určena tato skvělá příručka, která by neměla chybět v žádné rodině, potažmo v kuchyni. Věřte, že je plná inspirací, nápadů, ale i receptů na různé dobroty. 

Kuchyň = srdce domova, a to je prostě pravda. Velkou pozornost bychom měli věnovat při jejím výběru a zařizování. Je to centrum našeho domu, místo, kde vaříme, kde se setkáváme. Popřemýšlejte, zda se v ní cítíte dobře, zda ji chcete jinak nebo ji teprve zařizujte. Někdo má velkou kuchyň s obývacím pokojem dohromady, někdo má rád prostor, někdo raději malou kuchyň. Každý, tak jak mu to vyhovuje. Kniha je rozdělena na čtyři kapitoly. Co vše je třeba zvážit, než se pustíte do realizace své kuchyně snů nebo budete kuchyň od základu přestavovat. Autorky se v první kapitole zabývají mnoha aspekty, jako je náš vztah k vaření, zda často vaříte, jaké vybavení ve své kuchyni chcete, nádobí, jak kuchyň navrhnout.

Ve druhé kapitole se dozvíte, jak zatočit s nepořádkem, jak později pořádek udržovat a jak správně vše zorganizovat. Ve třetí kapitole se autorky zabývají organizací místa, a každodenního úklidu a plánování v kuchyni. Podle té poslední kapitoly si můžete připravit výtečné dobroty, snídaně, obědy, svačiny i večeře.

Cílem této publikace je pomoci vytvořit z naší kuchyně prostor, který bude jen a jen pro nás.

Kniha je nádherné pohlazení po duši. Kuchyň pro mě znamená centrum všeho dění. Trávím v ní hodně času i celá moje rodina. Od těchto autorek mám doma knihu Zamilujte si svůj domov a je taktéž báječná. Obě publikace se prostě podařily. Jsou plné cenných rad a zajímavých informací, tipů, fotografií i výtečných receptů. Kniha je pro mě velkou inspirací, protože kuchyň pro mě znamená hodně a jsem moc ráda, že jsem se díky této příručce mohla zamyslet nad tím, co bych ve své kuchyni mohla vylepšit. Je přehledná, srozumitelná. Bohatá fotogalerie potěší vaše oko. Na konci knihy autorky uvedly zdroje, ze kterých čerpaly a prostor na poznámky.

Součástí publikace jsou recepty na snídaně, svačiny i večeře. Jsou jednoduché, lehké a rozhodně se vám podaří. Pojďte se společně se mnou zastavit, začíst se, popřemýšlet i hlavně inspirovat při zařizování i renovaci své kuchyně.

Ukázka z knihy:

Udělejte si revizi vašeho každodenního života

Ve chvíli, kdy víte, k čemu vaše kuchyň slouží, zkuste si udělat malou revizi toho, jak se ve své kuchyni každý den pohybujete, jak v ní vlastně žijete.

  • Které věci využíváte denně nebo několikrát týdne?
  • Které věci naopak potřebujete jednou do měsíce nebo třeba jen jednou za rok?
  • Používáte denně všechny věci, které máte na kuchyňské lince?
  • Jsou věci, které používáte denně dobře dostupné, nebo se k nim musíte různě ohýbat a natahovat?
  • Potřebujete a používáte VŠECHNY věci, které doma v kuchyni aktuálně máte?

Pokud jste se zatím nepustili do velkého úklidu a třídění věcí v kuchyni, nemusíte to dělat ani teď. Můžete tuto fázi spojit se samotnou organizací jednotlivých kuchyňských zón.

V této fázi příprav si ale vezměte do ruky papír nebo zápisník a buď se jen tak zamyslete, nebo si rovnou udělejte i takovou malou procházku po své kuchyni a zapisujte. Co? Asi už sami tušíte. Ano, všechny ty věci, kolem kterých už měsíce chodíte a vždycky před nimi nenápadně uhnete pohledem, protože TEĎ se vám zrovna nechce řešit kam s nimi.

Několik slov o autorkách:

Michaela Kramolišová, Markéta Popovičová jsme sestry, organizátorky domovů a především autorky projektu Mámami, ve kterém prostřednictvím blogových článků, knih, on-line programů a individuálních konzultací učíme, jak si prakticky krok za krokem zjednodušit a zároveň zpříjemnit péči o svůj domov a tím pádem i svůj život.

Kniha Zamilujte si svou kuchyň je naším čtvrtým společným dílem a je také volným pokračováním knihy Zamilujte si svůj domov, která vyšla v roce 2019.

Více informací najdete na www.mamami.cz.

Autorky: Michaela Kramolišová, Markéta Popovičová

Foto: archiv autorek a David Vávra

Žánr: metodická příručka pro ženy

Vydáno: 2022, Grada Publishing, a.s., Praha

Počet stran: 184

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-271-3109-9

Knihu můžete koupit zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *