Barvínkovi-poklad, který přišel poštou

Hledáte dobrodružný příběh pro své děti? Chcete prožít hodně zábavy, přitom se pobavit? Kniha Barvínkovi – poklad, který přišel poštou je určen právě vám i vašim dětem. 

Kdo vlastně patří do rodiny Barvínků? Je to Jonáš, nejstarší ze všech, Mia, které je 9 let, také dvojčata Leo a Lukáš, kterým je 6 let.  A také děda, kterému říkají „dědula.“ V knize je celkem 13 kapitol a zavedou vás do staré vily Roing, kde bydlí rodina Barvínků a té přijde dopis již 10, který je starý již 100 let. Mia kreslí tzv. atlas života, různé mapky a schémata pro lepší porozumění její rodině. Dvojčata slaví narozeniny, zažijí přitom spousty legrace a dobrodružství, také hledají poklad. Na konci knihy je recept na výborný dezert Ganaché – s krémovou polevou pro pravé fajnšmekry. Pohodlně se usaďte, vyprávění právě začíná.

Kniha mě moc zaujala a přečetla jsem si ji s nadšením. Je psaná milým, srozumitelným způsobem, zaujme jak dětského, tak i dospělého čtenáře. Je vhodná pro společné čtení rodičů, prarodičů s dětmi, také pro paní učitelky pro společné čtení s dětmi před spaním. Kniha má 176 stran, na titulní stránce je celá rodina Barvínků při oslavě dortu a je rozdělena na 13 krátkých kapitol. Moc se těším na pokračování dobrodružství této rodiny. Věřím, že bude stát rozhodně za to.

Kniha je určena pro děti od 8 let a nejen jim.

Ukázka z knihy:

Když jsem se příštího rána probudila, měla jsem hodně divný pocit. Něco bylo špatně. Chvíli mi trvalo, než jsem překonala ranní rozespalost a vzpomněla si proč.

Cítila jsem se pitomě kvůli dvěma věcem. Nevěděla jsem, co je horší. Jednak mě tížilo špatné svědomí, že jsme naštvali dědu. A zadruhé jsem byla hořce zklamaná z výsledku našeho dobrodružství.

Někdo zazvonil. Zpozorněla jsem, ale když dlouho nikdo neotvíral, vyskočila jsem z postele a seběhla dolů. Za dveřmi stál Kamil s Lízou.

„Tak co, princezno,“ usmál se Kamil a pocuchal mi už tak dost rozcuchané vlasy, „kdy vyrážíme?“

„Kam jako?“ podivila jsem se.

„Do lesa. Na houby. Tvůj dědeček nás pozval, jdeme s vámi,“ brebentila Líza.

Několik slov o autorce:

Antje Herdenová je německá spisovatelka, narozena 1971 v Magdeburgu. V roce 1983 její rodina opustila Německou demokratickou republiku (NDR) s pomocí výjezdního víza a přestěhovala se do Darmstadtu v západním Německu. Po absolvování střední školy cestovala dva roky po světě jako modelka žila ve Vídni, Kapském Městě, Miami, Londýně a Barceloně. V roce 1994 začala studovat architekturu, kterou po 24 semestrech psaní vzdala.

V roce 2003 udělala Antje Herdenová své první literární kroky, například jako finalistka v roce 2003 German National Poetry Slam.

Antje Herden pracuje jako autorka a editorka na plný úvazek od roku 2010. Má dvě děti (narozené v roce 1998 a 2001).

Autor: Antje Herdenová

Ilustrace: Florentine Prechtelová

Série: Barvínkovi -1.díl

Přeložila: Vendula Haltufová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2022, Vydala Euromedia Group, a.s v edici Pikola, Praha

Počet stran: 176

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 948-80-242-8160-5

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *