Všechno jednou končí-nádherný román od slovenské Daniell Steelové

Milujete romány Kataríny Gillerové? Hledáte příjemné letní čtení ze života? Pojďte se na to společně se mnou podívat. Rozhodně nebudete litovat, jelikož tuto knihu budu dlouho vstřebávat. Silný příběh o silných ženách. To vás čeká v novince slovenské Danielle Steel. 

Simona se zamiluje do svého šéfa, který je ženatý a má dvě děti. Jeho žena jednoho dne zmizí se věnovat modelingu a on neví kam. Delší dobu jim vztah už nefungoval a Tibor hledá útěchu u Simony. Ta je moc šťastná, že bude žít ve velké vile, dětmi a mužem, kterého miluje a budou tvořit krásnou velkou rodinu. Sama totiž hned po maturitě odešla z domu i od svého bratra Richarda, aby nemusela bydlet s přítelem své maminky, který jim dělal ze života peklo. Po svatbě by Simona měla být šťastná, ale v domě pořád vidí a cítí Tiborovu bývalou manželku. Dokáže se se vším vyrovnat a žít pohodový život plný respektu a lásky? Jak ji její vzpomínky na její dětství a dospívání ovlivní dál? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Čtení románu Všechno jednou končí jsem si užila od začátku až do konce.. Spletitost vztahů, nevyjasněná tajemství, mě nenechala chladnou a musela jsem číst dál a dál. Román se mně moc líbil a doporučím ho všem, co mají rádi knihy Kataríny Gillerové a všem romantickým duším. Věřte, že nebudete litovat. Slovenská Danielle Steel mě nikdy nezklame. Autorčin styl psaní mě prostě baví a nikdy neomrzí.  Moc ráda její knihy vyhledávám. Když jsem viděla,že vydala další knihu, neváhala jsem. Pokud jste od této autorky ještě nic nečetli, určitě to napravte. Román o lásce, štěstí, touze, který vás chytne od první strany.

Velmi se mně líbí, jak autorka popisovala své dětství a dospívání, vztah se svým bratrem, se kterým se neměla ráda, ale nakonec si uvědomila, jak ji moc chybí a co vše pro ni moc znamená. Také to, jak se její maminka změnila, když si našla přítele a přestala se o své děti zajímat a dala přednost muži, který ji jen využíval.

Na titulní obálce je líbající se pár. Vyvolává to ve mně pocity lásky, bezstarostnosti.

Ukázka z knihy:

Zavřela jsem všechny skříně, svoje věci jsem nechala venku a ten den už jsem oblečení neřešila. Nechala jsem to až na dnešek, kdy nebude nikdo doma.

Ve sklepě jsem našla velké igelitové pytle a uložila jsem do nich část oblečení. Na všechno ostatní jsem vyhradila jednu skříň, která měla ramínka a napůl poličky. Tam jsem nacpala zbytek a pořád jsem se divila, že si oblečení nevzala s sebou. Měla jsem pocit, jako by odešla jen s tím, co měla na sobě. Objevila jsem i hromadu kosmetiky a spoustu nejrůznějších bot. Proč si pro ně ještě nepřišla?

Rozhodla jsem se, že Tiborovi navrhnu, aby všechny věci odvezl k jejím rodičům. Vždyť něco bylo dokonce nenošené. nechápala jsem, proč tady všechno nechala. Chtěla za sebou spálit všechny mosty a nenechat si nic, co by jí připomínalo dřívější život? I to je možné. K takovému chování by ale musela mít závažný důvod. A nemohla by mít dvě děti, které na ni pořád čekají.

Když jsem skončila, zjistila jsem, že je nejvyšší čas jít pro Standu do školky. Sněžení trochu ustalo, děti měly přesto z nadílky radost. Chvilku jsme se před domem koulovali, dokud Standu nezavolal kamarád od sousedů, aby spolu postavili sněhuláka. Upozornila jsem ho, aby z jejich zahrady nikam neodcházel, a vrátila jsem se domů.

Vysvlékla jsem si mokré věci, převlékla se a posadila se na pohovku s knihou v ruce. V místnosti už bylo šero. Obloha obtěžkána sněhovými mraky dovnitř propouštěla jen málo.

Několik slov u autorce:

Katarína Gillerová vystudovala střední ekonomickou školu. Už tehdy publikovala v časopisech povídky a básničky, přispívala i do rozhlasu. Po maturitě odešla do Bratislavy, kde vystudovala Ekonomickou univerzitu. Je vdaná, má jednoho syna a pracuje jako ekonomka. V roce 2001 vydala knížku pro děti Moja kamarádka knížka. Vydala řadu románů, z nichž česky vyšly Láska si nevybírá, Dotkni se mě, lásko, Ráno nepláču, Miluj mě navždy, Zapomeň na minulost, Neodcházej, Dívka v zrcadle, Záhada zadního pokoje, Konečně se rozhodni, Zvláštní příběh a Jestli mě uvěříš. Na knihu Příliš mnoho tajemství navázala volným pokračováním Příliš mnoho vzpomínek. Zpestřením její tvorby je mysteriózní thriller Mlha mezi námi. Autorka je označována za slovenskou Danielle Steelovou.

Autorka: Katarína Gillerová

Přeložil: Adam Chromý

Žánr: čtení pro ženy, román, světová próza

Vydáno: 2023, Motto ve společnosti Albatros Media, Praha

Počet stran: 256

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-267-2468-1

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *