Vinařství – Osudové dny – závěr rodinné ságy

Milujete rodinné ságy? Chcete se dozvědět, jak to nakonec s Franzem Gerbanem a jeho ženou Irenou dopadne? Tak právě vám je určena třetí, závěrečná část trilogie s názvem Vinařství – Osudové dny, jež vydal Ikar ve společnosti Euromedia Group, v edici Světový bestseller. 

Píše se rok 1877 a bývalá služba Irena žije se svým manželem Franzem Gerbanem dá se říci ve spokojeném manželství. Stále ale cítí, že do vyšší společnosti prostě nepatří. Franz je pracovně často na cestách a ona je pořád s dětmi sama. Hledá tedy smysluplnou činnost pro sebe. Vrací se do míst, kde jako dělnice pracovala v továrně a začne společně s bývalým milencem Josefem pomáhat a zasazovat se o práva dělnic. Irena vše dělá tajně před svým manželem. Nakonec vše praskne, dokonce jí hrozí vězení. Franz se dozvídá jedno velké tajemství, které ovlivní jeho život do budoucna. Ustojí jejich vztah tuto těžkou zkoušku? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Román se mně četl dobře, je srozumitelně psaný. Bylo by tedy škoda nedočíst ho až do konce. Moje subjektivní hodnocení tohoto románu je rozhodně pozitivní. Tato kniha se pyšní krásným přebalem, tak jako předešlé dva díly. Tuto ságu hodnotím jako jednu z nejlepších, kterou jsem kdy četla. Romány od této autorky miluji, ale tato sága rozhodně zvítězila na celé čáře. Byl to neskutečný čtenářský zážitek.

Kniha má 568 stran, rozdělena na kapitoly s popiskem, kde se daná kapitola odehrává, zahájena, na začátku prolog a na konci epilog, glosář a nakonec seznam nejdůležitějších pramenů.

Vinařství je opravdu dechberoucí čtení, které zatoužíte si přečíst znovu. Děj knihy vás pohltí a jen tak nepustí. Nebudete chtít přestat, tak jako jsem to měla já.

Strhující rodinná sága a působivý obraz společenských poměrů na konci 19. století v Alsasku.

Ukázka z knihy:

Franz sevřel ruce v pěsti a vystoupil drožky, která ho přivezla z nádraží ve Frankenthalu na městskou strážnici. Ode dne, kdy pochopil, že v bitvě v Bazeilles u Sedanu přišel nenávratně o levou, se nikdy necítil tak mizerně.

Ve hře nyní bylo jeho manželství a láska k Ireně, která ho očividně nestydatě podvedla. V minulých bezesných nocích si Franz někdy přál, aby mohl obětovat i svou pravou nohu za nezakalenou lásku k ní.

Jsem ve vězení ve Frankenthalu – stop- zatkli mě v sobotu večer- stop – možná by mě propustili na kauci – stop- prosím tě naléhavě o pomoc – stop – Irena

V hlavě mu bzučela jako včely slova telegramu, který přinesl spěšný kurýr do Schweighofenu v neděli večer. Předcházely tomu úzkostlivé hodiny čekání a nejistoty.

Několik slov o autorce:

Marie Lacrosse vystudovala psychologii a pracuje dnes převážně jako nezávislá poradkyně ve firemních prostředí. Své úspěšné historické romány píše pseudonymem. Žije se svým mužem v poklidném vinařství.

Euromedia Group vydala první dva díly ságy Vinařství. V bouřlivých časech a Vinařství. Nový začátek o vinařské rodině Berganových, která se stala v mnoha zemích bestsellerem.

Autor: Marie Lacrosse

Přeložila: Ivana Dirk Lukačovičová

Žánr: Edice Světový bestseller

Vydáno: 2021, Vydala Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 568

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4518-7

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *