Veselé Vánoce, Kristýno! Jemně romantický vánoční příběh.

Hledáte zajímavý vánočně laděný příběh? Prožíváte možná podobnou situaci, kdy se rozvádíte a hledáte možná útěchu v knize? Tak právě vám je určena novinka, jejíž název je Veselé Vánoce, Kristýno! 

Kristýna Hessová, je po čtyřicítce čerstvě rozvedená, má dobrou práci v muzeu a snaží se vybudovat nové bydlení. Říká si, že život po čtyřicítce vlastně nekončí a dělá věci, které má ráda a které ji baví. Období před vánoci je pro ní opravdu těžké. Snaží se se vším vyrovnat. Do jejího života opět vstoupí její bývalý manžel a snaží se ji dostat zpátky. Podlehne jeho prosbám a vrátí se k němu? Nebo se její život bude ubírat někam jinam? Pojďte společně s Jindřiškou Kracíkovou, autorkou této novinky, kterou vydalo nakladatelství  CPress v Brně se vánočně naladit.

Kniha má 240 stran, je rozdělena na 20 kapitol, zakončena epilogem. Kniha se mně moc líbila a četla se velice dobře. Od této autorky jsem prozatím žádnou knihu nečetla a musím říci, že mě její styl psaní zaujal. Knihu jsem si nepřečetla náhodou. Zaujal mě její námět. Jelikož sama také moc nemám ráda Vánoce, říkala jsem si, že přečíst si zajímavý vánočně laděný příběh by mě mohl pomoci překonat pochmurné myšlenky, které pravidelně mívám v době adventní. Jsou poznamenány smrtí mého otce již před mnoha lety. Kniha Veselé Vánoce, Kristýno! mně moc náladu určitě zlepšila. Čte se velmi dobře. Čekala jsem, jak asi dopadne a jak se nakonec Kristýna rozhodne. Myslím si, že udělala správně.

Ukázka z knihy:

„Stalo se to o Vánocích. Spousta věcí se mi děje o Vánocích. A nejen ty špatné, Je to vpravdě zvláštní čas. Smysl jsou zostřené a emoce dosahují nesmírných výšek a hloubek. „

A to nejlepší na konec. Aku. Ten píše hezky. Dokonce jako jediný v chatu prozradil své skutečné jméno. Adam. Taky chtěl vědět, jak se jmenují, a aby dodal svým slovům váhu, napsal mi soukromou zprávu, že je Adam Kučera z Babic u Brna a je mu skoro padesát. Odpověděla jsem mu tehdy, že se mně  Andromeda líbí a víc vědět nepotřebuje. Představila jsem si pupkatého páprdu. Jenže pak v obecním chatu probíhala diskuse na téma „psi“ a hráčka Helga mu napsala“ „Jestli máš Saarloosova vlčáka, musíš uběhnout 50 km.“ A Aku odpověděl, že 50 km uběhne. To vzbudilo mou pozornost, protože se to neslučovalo s představou pupkatého páprdy.

Několik slov u autorce:

Jindřiška Kracíková vystudovala hebraistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získala titul Ph.D. ve studijním programu Filologie, Teorie a dějiny literatur zemí Asie a Afriky. K prohloubení jejího zájmu o literaturu, a zejména o překlad, významně přispěl úspěch v překladatelské soutěži Jiřího Levého 2000/2001, v níž získala ocenění v kategorii Poezie za maqámu Sefardští básníci od Jehudy al-Charízího (12.–13. stol). V následujícím období se al-Charízího dílem zabývala dál a publikovala překlady v časopisech Nový Orient a Tvar. Mezi další autory, jejichž myšlenky zprostředkovala českému čtenáři, patří Ruth Bondyová, Josl Birstein, Dorit Pelegová a Henri Bacry. Své vědomosti a zaujetí pro svět starověkého Předního východu autorka vtělila do románu Králova třetí žena, nadčasového příběhu o mezilidských vztazích, zodpovědnosti a chybách, který poodhaluje roušku bohatství tehdejších velkých kultur: egyptské, kenaanské, mezopotámské a chetitské.

Autor: Jindřiška Kracíková

Ilustrace: Dagmar Syslová

Žánr: čtení pro ženy

Edice: Vánoční knížky

Vydáno: 2021,  Nakladatelství CPress ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 240

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-264-3788-8

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *