Opuštěný dům – i staré zdi mohou ukrývat něco nového…

Hledáte silný příběh se zajímavou zápletkou? Máte rádi příběhy z oblasti realit? Milujete romány Mirky Skočílkové? Tak právě vám je určena novinka, jenž vydala Euromedia Group, a.s. a jmenuje se Opuštěný dům. 

Anna je realitní makléřka a neustále ji dohání minulost. Se svou rodinou nemá dobré vztahy, tráví hodně času v práci a její největší koníček je focení. Při jedné procházce objeví starou vilu, která ji naprosto učaruje. Je opředena mnoha tajemstvími a záhadami, které Anna postupně rozplétá jako klubíčko. Seznámí se s jejím majitelem, který je také jedna velká záhada, ale zároveň ji něčím přitahuje. Dokáže Anna vyřešit záhadu jedné opuštěné vily? Co vše skrývá její majitel ve svém srdci? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Určitě budete překvapeni, jak vám román učaruje.

Román se mně opravdu líbil a nesmírně mě zaujal. Je rozdělen na 7 kapitol, má celkem 360 stran. Na titulní stránce je vila a vedle ní krásné podzimní stromy i opadané listí. Ideální příběh na dlouhé listopadové večery. Na první pohled zdánlivě jednoduchá zápletka, která nečekaně vyvrcholí. Opravdu jsem nečekala, že román takto skončí. Romány Mirky Skočílkové mám moc ráda a těším se na její další počin. Kniha se čte velice dobře a doporučím ji všem milovníkům silných příběhů.

Ukázka z knihy:

„Víte, že v tom domě straší?“ osloví mě znenadání malá holčička. Před chvílí si s kamarádkou a dalším chlapcem hrála v listí.

„Opravdu?“ usměji se na ni, nasadím udivený výraz a položím si ruce i s foťákem do klína. Se zaujetím sleduji ,jak rychle mění grimasy. Světlé kudrnaté vlasy jí neposlušně vykukují zpod bavlněné čepice s obrázkem kočičky. Je krásná. Odhaduji, že by jí mohlo být kolem osmi let. Zaujaly mě její dlouhé řasy a velké kulaté oči. Kamarádka i kamarád budou stejně staří. Nikde ale nevidím jejich matky.

„Babička říkala, že tam kdysi dávno někoho zamordovali,“ vyhrkne chlapec překotně a přisedne si vedle mě na lavičku.

„Nene, Páťo, moje mamka říkala, že tam nějaké rodině umřely děti a nikdo neví proč,“ pře se s ním kamarádka, jako by to byla otázka života a smrti. „A teď tam jsou děti v noci slyšet, jak pláčou.“

„Moje babička vyprávěla, že tam straší duch nějakého chlapa. O dětech neříkala vůbec nic!“ nedá se chlapec. „V noci tam chodí se světlem a je u toho úplně zticha. Rozhodně nebulí.“

Několik slov o autorce:

Mirka Skočilková se narodila v roce 1982 ve Vysokém Mýtě, ale vyrostla v Luži. Dnes žije ve Skutči. Vystudovala na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci matematiku a geografii a v současnosti učí na Střední pedagogické škole v Litomyšli. Ráda čte, cestuje, v zimě lyžuje, v létě jezdí na kole a má dvě děti.

Během roku se věnuje hlavně matematice a souvisejícím aktivitám a psaní beletrie je pro ni nutný relax, jímž dokonale vyvažuje tu část života, která je vyplněna čísly. V roce 2019 debutovala Violkou, o rok později ji v nakladatelství Ikar vyšel druhý román Kdo věří na zázraky.

Autor: Mirka Skočilková

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2021, Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 360

Vazba knihy: pevná s papírovým obalem

ISBN: 978-80-249-4543-9

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *