Vánoce na skotském hradě-příjemná vánoční romance plná obětavosti a lásky

Máte rádi romány se zajímavým příběhem? Chcete zažít krásnou zimní romanci na hradě ve Skotsku? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, tak právě vám je určena novinka Donny Ashcroftové. 

Belle při jízdě autem v chumelenici narazí do stařičké paní Ediny a poraní ji kotník. Ta žije úplně sama na opuštěném skotském hradě. Belle se ji chce omluvit a postarat se o ni, než se uzdraví. Předvánoční čas se k tomu opravdu vybízí. Její syn Jack tou zprávou není ale úplně nadšený a vadí mu, že se k jeho mamince nastěhovala úplně cizí ženská. Počáteční nevraživost je vzájemně odpuzuje a zároveň přitahuje. Jaké Vánoce Belle nakonec prožije? Podaří se ji vánoční besídka, kterou s dětmi připravuje? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného čtení.

Román byl nádherný a velmi dobře se mně četl. Užívala jsem si ho od začátku, až do konce. Příjemné, úžasné, sváteční a romantické čtení, s vánočním nádechem, o lásce, obětavosti, lidské vřelosti a odhodlání. Kniha má 27 kapitol, celkem 288 stran, zakončena vzkazem od autorky i poděkováním.

Obálka knihy se mně moc líbila. Působí na mě velice příjemný dojmem. Je na něm zasněžený hrad a dívka, která k němu jde. Tak jak na mě krásně titulní stránka zapůsobila, takový byl i příběh. Pozitivní, milý příběh, voňavý po vánočním koření, plný lásky a ochoty, takový je příběh s názvem Vánoce na skotském hradě. Někdy stačí opravdu zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme, a co nám to přináší.

Mám moc ráda romány z prostředí kaváren a restaurací, o cestování, o jídle, i o hradech. Je to velice příjemné si představovat dobré jídlo, pití i příjemně vonící kávu. Určitě bych se do Skotska moc ráda podívala, musí to být opravdu krásná země a hlavně vidět na vlastní oči hrad, o kterém autorka píše.

Ukázka z knihy:

„Pomůžu ti uklidit,“ nabídla se Kenzy. Belle šla vyprovodit Islu a Rowan z hradu, počkala, až budou obě bezpečně ve svých autech a pojedou dolů po příjezdové cestě, a pak se vrátila do obývacího pokoje. Bylo skoro deset hodin a chtěla si ještě jednou pročíst pololetní hodnocení, aby měla čas o něm popřemýšlet, než k němu zítra bude psát poznámky. Když se vrátila, protáhla se. Tavish seděl na sedačce naproti Edině a jeho pes Iver mu ležel schoulený u nohou. Starý pán se díval na vánoční stromeček a usrkával whisky, vychutnával si svou každodenní skleničku na dobrou noc, než odnese Edinu nahoru. Jack Tavishovi nabídl, že babičce pomůže do ložnice sám, ale majitel obchodu trval na tom, že chce dohlédnout na její kotník. Belle ale měla podezření, že to je jen výmluva, protože starému pánovi se rozzářily oči, kdykoli Edinu uviděl.

Kenzy sebrala z jídelního stolu většinu šálků a talířů, ale měla co dělat, aby jí nespadly. Přiskočil k ní Logan, aby jich část odebral do svých rukou. Dnes večer byl zamlklý, ale Belle si všimla, že když si myslel, že se Kenzy nedívá, upřeně na ni zíral.

„Myslím, že se vám podařilo všechny zorganizovat. Najdu nějakou hudbu, kterou pustíme, až půjdou děti na pódium, a zkontroluju, jestli se dá použít.“ Jack se připojil k Belle, která šla ke stolu posbírat prázdné konvice od čaje a kávy. Popadl malou láhev whisky a zvedl ji proti světlu. „Je prázdná.“

Několik slov o autorce:

Donna Ashcroftová svou první knihu napsala ve dvanácti letech. Vystudovala angličtinu a lingvistiku na univerzitě. Udělala si kurz copywritingu a pracovala 15 let ve vydavatelství. Má dvě děti.

Autorka: Donna Ashcroftová

Přeložila: Lucie Libovická

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 288

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-5105-9

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *