Náhodou- zimní romance o přátelství, nenávisti i basketu

Máte rádi zimní příběhy? Chcete si přečíst na první pohled pohádku, na druhý pohled velmi silný příběh? Petra Martišková je autorkou knihy Náhodou. Musím říci, že opravdu náhodou se mně její kniha dostala do ruky a měla jsem možnost si ji přečíst. Zde je moje recenze a názor na tuto knihu. Musím říci, že se moc povedla a rozhodně to nebude poslední kniha, kterou si chci od této autorky přečíst. Pojďte se na to společně se mnou podívat. 

Elena a Nathan. Oba vysokoškoláci. On basketbalista. Ona princezna z bohaté rodiny. Na první pohled oba z různých společenských vrstev. On nesnáší její luxusní domov, služebnictvo a ochranku. On pro ni znamená burana, který nic neumí. Jednoho dne se jim cesty spojí. Nathan ji má dělat ochranku na univerzitě. Vzájemná nevraživost v nich nakonec přeroste v lásku, ale jen do té doby, než Elena zjistí, proč si jej její otec najal? Co pojí jejich otce dohromady? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do této báječné zimní romance o přátelství, nenávisti, basketu i princeznách.

Román se mně moc líbil zaujal mě od první strany. Na první pohled jednoduchá zápletka se promění v zajímavou shodu náhod a příběh nabere na obrátkách. Kniha se čte velmi dobře, pobaví a zároveň vám umožní se zamyslet nad tím, že i to pozlátko bohatých není vůbec jednoduché a přináší řadu potíží. Knihu doporučím všem milovníkům Petry Martiškové, také těm, co mají rádi zimní romance, nejen o lásce. Celkem 26 kapitol, 352 stran zakončené epilogem a poděkováním autorky vás chytne za srdce. Kapitoly střídavě vypráví Elena, střídavě Nathan,což si myslím, že vás bude bavit. Mě rozhodně, jelikož pohled na stejnou věc muže a ženy  je rozdílný. Taktéž vyprávění z prostředí basketbalu vás rozhodně zaujme.

Ukázka z knihy:

„Bavíš se?“

„Poslední týden ani ne, “ ušklíbl se.

„Tak proč to nezabalíš? Ukaž, jakej jsi tvrďák, zahoď kariéru a vykašli se tady na to.

„Věř mi, že jediná věc, po který toužím, je vypadnout z tohohle příšernýho baráku a nikdy se sem nevrátit,“ oznámil mi ledově a zvedl se, aby po sobě uklidil prázdný hrnek. Sledoval jsem ho, jak přechází přes kuchyň a otvírá myčku.

„Proč to neuděláš? Nemáš na to koule?

„Dal jsem své slovo.“

„Pche, jako by tvoje slovo něco znamenalo,“ryla jsem do něj a sama sebe nepoznávala. Tohle jsem nebyla já. Takhle se k lidem normálně nechovám, ale Nathan ve mně vzbuzoval touhu mu ublížit. Zakroutit mu krkem.

Střelil po mně naštvaným pohledem, jediným trhnutím zavřel myčku a překonal vzdálenost, která nás od sebe dělila. Zastavil se tak blízko u mě, že jsem cítila horko, které sálalo z jeho těla.

„Neprovokuj mě, princezno. Věř mi,tohle nechceš!“

V jeho hlase znělo jasné varování. Na mě však neplatilo.

Naštvaně jsem sjela ze své židle a postavila se k němu čelem.

Pravda, musela jsem pořádně zaklonit hlavu, abych mu viděla do obličeje, ale nehodlala jsem se nechat zastrašit.

„Aha. A co přesně teda chci, pane Vímotoběvšechnoikdyžtevůbeneznám?“

Nathan neodpověděl.

Několik slov u autorce:

Petra Martišková se narodila v roce 1977 v Chomutově. Vystudovala gymnázium v Kadani a nástavbové studium obchodní akademie. Věnuje se účetnictví, pracovala jako redaktorka internetových magazínů pro ženy.
Příběhy a knížky miluje od svého dětství. Přečetla téměř celou knihovnu, a když už měla pocit, že nemá co dál číst, začala si osnovat v hlavě příběhy své vlastní. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby je hodila na papír. Ty první, nezralé a nevinné, psané na starém psacím stroji, který byl vysněným dárkem od rodičů a který mého bratra dováděl k šílenství, má schované dodnes.
Odhodlat se k tomu, aby zkusila své knížky poslat do nakladatelství, ji stálo nemalé úsilí. Nakonec to, díky svému manželovi, udělala a v roce 2006 vydala svou první knížku pod jménem Petra Makoliová. Za rok následovala druhá s názvem Letní vzplanutí. V roce 2009 vyšla kniha Láska z konce světa a v roce 2010 pak dvě novinky Zůstaň se mnou, lásko a Nikdy neříkej nikdy. Obě vyšly již pod jejím novým jménem Petra Martišková (nejen v knížkách je spousta životních zvratů.

Autorka: Petra Martišková

Ilustrace: Barbora Žižková

Žánr: YA romantika

Vydáno: 2023,  Nakladatelství COOBOO ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 352

Vazba knihy: brožovaná lepená

ISBN: 978-80-7661-819-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *