Růžová zahrada-každý dům má své tajemství

Hledáte krásný příběh pro vaše blízké pod vánoční stromeček? Nevíte si rady a potřebujete poradit s výběrem? Tracy Reesová je autorkou poutavého románu, který vás bude bavit od první strany, tak jako mě. Budete překvapeni, jaké tajemství může Abigail celý život skrývat a držet v sobě. 

Píše se rok 1895. Čtyři ženy Olive, Ottilie, Mabs a Abigail. Každá touží po něčem jiném. Olive se touží stát matkou. Šokuje celou rodinu i vyšší společnost a adoptuje si holčičku. Ottilie je teprve dvanáctiletá holčička snaží se přijít na kloub tomu, proč se její matka chová divně a jaká nemoc ji vlastně trápí. Mabs touží svoji tíživou životní situaci vyřešit tak, že chce získat novou práci jako společnice paní Finchové a vymanit se tak ze zoufalého živoření v docích. Abigail žije celý život pod rouškou tajemství. Sužuje ji záhadná nemoc. Nic není tak, jak na první pohled vypadá. Jak se všechny tyto ženy setkají a jejich životy se prolnou? Přijde Ottilie na to, co její maminku trápí? Najde Olive štěstí v podobě malé holčičky? Bude to pro Mabs to nejlepší řešení? To už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení. Víc vám už neprozradím. Jen to, že jsem si čtení tohoto románu nesmírně užila.

Od první strany jsem si přála přijít na kloub, co Abigail vlastně trápí. Bylo to pro mě šokující, až došlo k rozuzlení zápletky. Román se čte velmi dobře. Střídavě vypráví děj románu každá ze jmenovaných postav. Náhled na děj a výsledný efekt je potom úžasný. Kniha má celkem 344 stran, je zakončena poděkováním a bibliografií, ze které autorka čerpala, aby mohla román dokončit. Trochu jsem měla potíže s malými písmenky, kterými je román napsán, ale to neměnilo nic na tom, že jsem si čtení užila. Na první pohled jednoduchá zápletka se postupem času mění na zajímavé rozuzlení románu.

Podmanivý příběh o přátelství, odvaze a síle jít dál. To je román Růžová zahrada. Rozhodně si jej nenechte ujít.

Ukázka z knihy:

Z doktora Broomeho se stal u nás téměř denní host. Pravidelně mi kontroval obě problematické ženské části čili mozek a dole, víte kde. Ty kostnaté prsty ohmatávající mou lebku a šátrající mi pod sukně byly…

Omlouvám se. Ano, vodu, díky. Děsila jsme se ho k smrti. Život se mi proměnil v peklo. Jistěže jsem se bránila, přišla s důraznými námitkami. Ovšem manžel a doktor to všechno brali jako potvrzení své diagnózy. Zkuste si představit, že každý váš názor okolí označí jako chybný, nicméně vás hned uklidní, že lékař to dá do pořádku a brzy budete přesně podle manželových představ.

A když vám rupnou nervy a začnete křičet-ječet-že nechcete, aby vám ten starý kozel osahával intimní partie, soucitná odpověď vám sdělí, že váš odpor patří k diagnóze.

Přiznám se, že dočasně mi z toho přeskočilo. Komu také ne. Utéct jsem nemohla kvůli dětem. Dodnes si nejsem jistá, zda jejich brzký příchod hned po svatbě nepatřil k mistrným tahům manželova dlouhodobého plánu, ale každopádně pro něho znamenaly jednoznačné eso v rukávu. Držely mě v domě bezpečněji než deset zámků.

Víte vůbec, Mabel, že v dnešní osvícené době nemá rozvedená žena žádnou záruku, že se bude smět vídat s vlastními dětmi? Původně to bylo zakázáno, ale před pár desítkami let zákon dovolil ženě o tu možnost aspoň soudně požádat-bez zaručeného výsledku.

Několik slov o autorce:

Tracy Reesová se stala první vítězkou soutěže Richard & Judy Search for A Bestseller. Získala také ocenění Love Stories Best Historical Read a dostala se do užšího výběru žebříčku RNA Epic Romantic Novel of the Year.

Absolvovala univerzitu v Cambridgi, a předtím než se začala věnovat odbornému poradenství, budovala svoji kariéru ve vydavatelství zaměřeném na odbornou literaturu. Pracovala také jako servírka, barmanka, prodavačka, realitní makléřka, třídní asistentka a lektorka různých workshopů.

Tracy dělí svůj čas mezi Londýn a poloostov Gower v jižním Walesu.

Autorka: Tracy Reesová

Přeložila: Petra Klůfová

Žánr: beletrie, historické romány

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia – Ikar, Praha

Počet stran: 344

Vazba knihy: paperback

ISBN: 978-80-249-5162-1

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *