V pravý čas – román plný napětí i knížek

Milujete detektivky? Máte rádi romány Danielle Steel? Chcete zažít mnoho napětí, dobrodružství, ale i lásky? Román V pravý čas, v němž vystupuje hlavní hrdinka Alex vás chytne za srdce, tak jako mně. Její osud vám nebude určitě lhostejný. 

Alexandra Winslowová milovala od malička číst detektivky i psát příběhy. Přivedl jí k tomu její otec. Ten jí ve všem podporoval a chtěl, aby psala knihy, ale jedině pod pseudonymem. I když věděl, že píše skvěle, prosil jí o to. Jelikož detektivky tedy nemůže psát žena, ale pouze muž. Její otec brzy umírá a Alex se ocitá na světě sama. Ještě před smrtí jí odkáže peníze a poprosí svého právníka, aby se o ní postaral. Alex začne bydlet v klášteře. Sestry se o ní velice dobře starají, zatímco ona studuje. Píše každou volnou chvíli na svém stařičkém psacím stroji. Již na vysoké škole vydá svůj první román pod pseudonymem. Je stále Alexandra, ale zároveň Alexander Green. Začne žít dvojí život. Jen studuje a píše. Nic jiného nezná. Postupně se začne sbližovat i s muži, ale její první pokusy nedopadnou dobře. Úspěšné ženy jsou pro muže příliš nebezpečným soupeřem. Alex postupně vydává další a další romány, začne natáčet dokonce i seriál podle její knihy. Stále musí žít dvojím životem a dávat si pozor, aby její identitu někdo nezjistil. Není to vůbec jednoduché. Podaří se Alex nakonec žít plnohodnotný život s rodinou se vším všudy? Jak to nakonec s její slávou úspěšných románů dopadne? Tak to už se nechce překvapit a pusťte se do čtení románu oblíbené autorky Danielle Steel.

Tato autorka mě nikdy nezklame. Její román jsou ze života. Opravdové, plné napětí, lásky, příjemného čtení. Čtení jsem si užila od začátku do konce. Líbily se mě dějové linie, které na sebe krásně navazovaly. Vůbec jsem se neudila a s napětím očekávala, jak se bude děj hlavní postavy Alex dále vyvíjet. Moc jsem jí přála, aby se jí dařilo, aby vydávala další a další romány. Opravdu jsem jí fandila. Neměla jednoduchý život, osud jí zamíchal kartami opravdu nečekaně. Musela se vyrovnat se ztrátou svého otce velice záhy. Její matka o ní neměla zájem a vše musel zvládnout její milovaný otec, který jí také přivedl k čtení a psaní detektivek. Moc jí v tom podporoval, což bylo moc dobře, že svůj talent psát knihy dále rozvíjela.

Kniha se četla velice dobře. Daniele Steel psala svým krásným osobitým způsobem. Její romány čtu už mnoho let a vždy se k ní po čase vracím a nostalgicky vzpomínám na její první romány. Obálky knihy se postupem času mění. Na této sedí mladá dívka s dlouhými vlasy na plotě a dívá se směrem k městu. Co jí asi v budoucnu čeká? Na celkem 320 stranách vás čeká napětí, láska, štěstí, zklamání, psaní knih, což je moje největší vášeň. Někdy stačí se na chviličku zastavit, zpomalit, uvědomit si, za čím se vlastně ženeme a co nám  to přináší.

Moje subjektivní románu je určitě pozitivní a doporučím ho všem, co mají rádi knihy, spisovatelku Daniele Steel a její styl psaní. Tento příběh byl velice silný a nezapomenutelný. Bude ve mně opravdu dlouho doznívat. Nečekala jsem takové rozuzlení příběhu, jaký autorka nakonec napsala.

Několik slov autorce:

Danielle Fernande Dominique Schuelein – Steel, známá pod pseudonymem Danielle Steel, byla jednou z nepopulárnějších spisovatelek USA i na celém světě. Je autorkou více než osmi desítek románů, které jsou předkládány ve čtyřiceti třech jazycích. Materiál ke svých příběhům sbírala dlouhá léta a mnohé jsou inspirovány vlastními životními zkušenostmi. Několik jejích knih bylo převedeno do filmové a seriálové podoby. Svými příběhy napínala a dojímala řady čtenářek již přes dvacet pět let také u nás.

Autor: Danielle Steel

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2019, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 320

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4031-1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *