Tsunami – vzpomínky jsou jako vlny, stále se k nám vrací

Máte rádi romány Karin Krajčo Babinské? Chcete si přečíst nádherný příběh jedné rodiny, při němž budete mít husí kůži? Ráda bych se s Vámi podělila o čtenářský zážitek s knihou Tsunami, na kterou jsem se moc těšila a rozhodně mě nezklamala. 

Ema slaví svoje kulaté narozeniny. Přijíždí její celá rodina. A nejen oni, ale i minulost a ta je někdy krutá a opravdu se neptá. Píše se rok 2020 a oslava začíná. Díky této sešlosti se začnou ozývat vzpomínky na prosinec roku 2004, kdy se Ema, její manžel Milan, jejich dcera Adélka s přítelem Robertem a manželův bratr Ludvík. Má to být dovolená snů, kterou Milan zaplatil, aby po letech s Emou znovu složil manželský slib a užili si tak nezapomenutelnou a krásnou dovolenou. Nálada ale není úplně nejlepší. Každý si tak užívá dovolenkové dny po svém. Ema prožívá něco, do čeho by se za zdravého rozumu rozhodně nepustila. Do toho všechny ráz naráz překvapí vlna tsunami, která bere s sebou všechny a všechno. Celá rodina zažije velký otřes a postupně se vrací domů. Jejich dovolená se opravdu stává nezapomenutelná, al e trochu jinak, než by si všichni přáli. Teď po 15 letech ve všech ožívají vzpomínky na tuto hrůznou událost a vyvstávají různé trapné situace, díky kterým se mnohé změnilo. Jak si nakonec Ema narozeniny užije? Jakou roli bude hrát Robert v jejich setkání? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Kniha je jedním slovem nádhera. Ani neumím popsat svoje pocity, protože je naprosto skvělá. Čtení jsem si užila od začátku, až do poslední stránky. Na tento román jsem se moc těšila. Karin Krajčo Babinská píše opravdu skvělé knihy, tak jsem neváhala a věřila, že tomu bude i u této a rozhodně mě nezklamala. Místy jsem měla husí kůži a některé pasáže jsem si musela přečíst znovu. Děj knihy vás zavede do roku 2004, kdy uhodilo v Thajsku tsunami obrovskou silou a do roku 2020, kdy všechny vzpomínky ožívají a hlavní hrdinka románu Ema vám vše povypráví. Všechny ty střípky z minulosti, které postupně odhaluje se vám začnou spojovat v jednu velkou mozaiku a budete chápat veškeré souvislosti. Některé vzpomínky nás mohou mnohdy hodně zasáhnout a vše rozdmýchat.

Možná vás bude zajímat, jak vlastně tento příběh vznikl? Příběh podle slov Karin Krajčo Babinské vznikl během jedné její procházky po pláži, kdy se střípky nápadů, které se jí už dlouho rojily v hlavě a spojily se do celé mozaiky. „Věděla jsem, že chci napsat knihu o všech podobách lásky a najednou mi to všechno dávalo smysl,“ dodává autorka. Prvním čtenářem jejích knih je manžel Richard Krajčo, který příběhy oživuje a načítá je do audioverze.

Kniha má 320 stran. Je rozdělena na tři části.

Čeká vás román o minulosti, rodinných vztazích, o lásce i neskutečné živelné pohromě, jenž bylo tsunami v Thajsku.

Ukázka z knihy:

„Neměl jsem tě do toho slibu tlačit,“ řekl s neskrývanou lítostí, „ale já se hrozně bál.“

Znovu se na něj podívala. „Čeho?“

„Že mě opustíš.“

Jak mohl tušit, že to chtěla skutečně udělat? Najednou jí došlo. „S Danem?“

Přikývl.

Začala se smát. „Dan je můj dobrý kamarád.“

Milanovi přeběhl přes tvář sotva viditelný úšklebek.

„Je od nás z práce. Pamatuješ? Určitě ses s ním aspoň jednou viděl.“

„Nevím,“ pokrčil rameny.

Stiskla mu ruku. „Je to homosexuál.“

Otočil se na ni a zůstal zírat. Tolik týdnů nesmyslného trápení?

„Vážně?“

„A jak jsi na to vůbec přišel?“

Nemohl jí říct o tom, že poslouchal její telefonní hovor, a tak jen znovu pokrčil rameny.

„Kdybys někdy dorazil na nějakou akci u nás v práci, poznal bys ho líp.“

Několik slov o autorce:

Karin Krajčo Babinská vystudovala obor filmová a televizní režie na FAMU. Po škole se řadu let živila vytvářením reklamních spotů. natočila dva celovečerní filmy – Pusinky (2007) a křídla Vánoc (2014) – a dokončila seriál Gumy, který uvádí televize Nova. Režírovala nejúspěšnější klipy kapely Kryštof (Ty a já, Zůstaň tu se mnou, Vánoční a další a také její koncertní show, včetně té největší na Strahově pro 70 tisíc fanoušků. V roce 2016 založila hojně navštěvovaný blog Kecy, kecy, kecičky. O rok později vyšla stejnojmenná kniha a Karin se stala úspěšnou spisovatelkou. V roce 2018 potěšila čtenáře bestsellerovým románem Za sny, po kterém následovala neméně úspěšná kniha Hvězdy na cestě. V roce 2022 vydává román Tsunami, který bude k dostání také jako audiokniha. Hlas nahrávce propůjčil Richard Krajčo.

Autorka: Karin Krajčo Babinská

Žánr: čtení pro ženy, román

Počet stran: 320

Vydáno: 2022, Vydal CPress v nakladatelství Albatros Media, Praha

Vazba: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem

ISBN 978-80-264-4399-5

Knihu můžete koupit zde

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *