Sestřičky – milé vyprávění o sestřičkách ze 30.let minulého století

Máte rádi příběhy z lékařského prostředí? Chcete si prožít příjemný příběh o třech studentkách zdravotnické školy v Nemocnici Nightingale? Pojďte si přečíst knihu s názvem Sestřičky, kterou vydala Euromedia Group v edici Ikar letos v srpnu. 

30.léta 20.století Londýn – tři dívky se snaží uspět při studiu a práci v Nemocnici Nightingale. Není to ale vůbec jednoduché. Každá pochází z úplně jiného prostředí. Dora chce uniknout z chudého East Endu od otčíma, který ji zneužívá, Helen je dcerou ředitelky a rozhodně to není jednoduché žít ve stínu nesnesitelné matky a nakonec Millie chce být svobodná a užívat si podle svého. Všechny tyto dívky navštěvují školu a přitom vykonávají praxi ve velice uznávané instituci. Společně zažijí mnoho. Pomáhají se, někdy si hážou klacky pod nohy, učí se pečovat o nemocné, vidí utrpení, bolest i smrt. Ve volných chvílích studují těžkou školu, chodí na rande a mají různé průšvihy a musí si umět krýt záda před přísnými vrchními sestrami, které jsou postrach každé studující sestřičky.. Podaří se všem dívkám úspěšně studium ukončit? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do příjemného čtení.

Kniha se mně moc líbila a čtení jsem si užila od začátku, až do konce. Opravdu mě zaujal styl psaní autorky a věřím, že to není poslední kniha, kterou si od ní přečtu. Kniha je humorná, psaná srozumitelným jazykem, se zajímavou zápletkou, potěší všechny čtenáře, kteří mají rádi romány z lékařského prostředí. Toto prostředí je mně velice blízké, jelikož moje původní povolání je zdravotní sestra a rozhodně jsem se díky této knize vrátila do svých studentských let a zažívala jsem spoustu dobrodružství společně s těmito sestřičkami. Jako by to byly mé kamarádky. Všechny sestřičky to neměly vůbec jednoduché a život jim často uštědřil mnoho ran, bylo to příjemné, humorné, místy i trochu smutné čtení. Narození a smrt k životu patří a v nemocnici obzvlášť. První lásky, neúspěchy ve studiu, či těžké případy v nemocnici dokázaly zamávat s každou ze sestřiček.

Kniha má 58 kapitol, celkem 456 stran a je zakončena poděkováním autorky. Na titulní stránce jsou tři sestřičky a za nimi jsou lůžka s nemocnými pacienty.

Ukázka z knihy:

Wiliam se zazubil: „Jak vidím, moje pověst mě předběhla. V tom případě se divím, kde jsi sebrala odvahu zůstat se mnou o samotě?“

„Na drby nedám!“ oznámil Millie nesmlouvavě. „Radši si na každého udělám vlastní názor, chápeš?

„A na mě už názor máš?

Millie se Williamovi chvíli pátravě dívala do tváře a pak pohodil hlavou.

„Kup mi skleničku a dozvíš se to.“

Byly z toho dvě skleničky a pořád si měli co povídat. Když zvonec ohlásil možnost poslední objednávky, úplně se lekli.

„Vůbec jsem si neuvědomil, jak je pozdě. Máš propustku na večerní příchod, ne?“

Millie zavrtěla hlavou.

„S tím se nikdy nezatěžuju. Ale na pokoj se dostanu, jen klid.“

Před hospodou si William přiznal, že je lehce opilý, ale Millie na tom byla hůř.

Několik slov autorce:

Donna Douglasová je anglickou autorkou románů pro ženy a uznávanou novinářkou na volné noze. Hned její první román, vydaný pod pseudonymem Donna Hayová, obdržel cenu RNA New Writer Award. Po několika dalších romancích z moderní doby jí vydavatel nabídl možnost napsat román zasazený do období 30.let minulého století odehrávající se v nemocničním prostředí – neváhala. Příběhy zdravotních sester z nemocnice Nightingale se staly úspěšnou a vyhledávanou sérií.

Autorka: Donna Douglasová

Přeložila: Petra Klůfová

Žánr: beletrie, historický román

Série: Nemocnice Nightingale (1.díl)

Vydáno: 2022, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 456

Vazba knihy: pevná, s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4828-7

Knihu můžete koupit zde

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *