Nikdy není pozdě-jedna dovolená dokáže změnit život

Heather, Anthony, Joe a Amy, jsou hlavní postavy tohoto románu. Schválně jsem je dala takto dohromady a většinou to tak nedělám. Tento román není klasicky román s dějovou zápletkou, ale jedná se spíše o jakousi duševní očistu. Oba tyto páry odjíždí nečekaně na společnou dovolenou do pronajatého velkého domu do Španělska. Amy a Joe řeší situaci, kdy rodina, která s nimi měla jet, tak nemůže. Důvod vlastně není důležitý. Pozvou tedy Heather a Anthony. Jejich děti spolu chodí do školy, bydlí v jedné ulici, ale neznají se a asi ani nemají nic společného. Amy a Joe tvoří společně nesourodý pár. 

Amy je nádherná žena, velice úspěšná, ale stále se za něčím honí. Joe je obyčejný muž. Heather není na první pohled atraktivní žena, kdežto Anthony je velmi sebejistý a úspěšný muž. Jako tyto dvojice společně vlastně fungují již více než 15 let v manželství? Možná se jejich vztah zdá na první pohled dokonalý, ale opak je pravdou. Jak jejich dovolená vlastně dopadne? Užijí si ji všichni? Nechte se překvapit a pusťte se do čtení. Čeká vás rozhodně zajímavé vyprávění. Životy všech postav se díky této dovolené změní od základů, vyvstanou staré křivdy i kostlivci ve skříni.

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Autor nemá jednoho vypravěče, ale děj románu budete mít od několika vypravěčů a díky tomu vidíte i další úhly pohledu ostatních postav. Vůbec mně to nečinilo potíže. Dovolená by měly být dny, které intenzivně trávíme se svými blízkými, užíváme pohodu, klid a radost. Ne vždy tomu tak je. V případě této nepovedené dovolené se budete divit, co vše společně zažijí. Děj byl zajímavý, kniha se četla dobře. Velice mě zaujalo, jak autor popisoval emoce jednotlivých postav. Knihu doporučím všem, co mají rádi příběhy plné propletených vztahů a pocitů. Na titulní obálce jsou dvě křesla na pláži a pár, který se společně drží za ruce. Vyvolává to ve mně pocity vyrovnanosti, silného pouta daného páru.

Ukázka z knihy:

„No, to ty si se mnou potřebuješ promluvit,“ připomněl jsem jí a cítil se zmatený.

„Máš pravdu. To opravdu potřebuju. Musíme si promluvit o tom, kdy budu vídat Bena,“ řekla a znělo to skoro agresivně.

Vzhledem k tomu, že Ben zase začal chodit do školy, byla pravda, že ho celý týden neviděla. Takže jsem si domyslel, že to budeme muset nějak přeorganizovat.

„Budeš si muset vybrat mezi víkendy a pracovním týdnem,“ pokračovala Amy. „Protože obojí prostě mít nemůžeš, Joe. Potřebuju vídat svého syna.

Zamračil se. „Jasně. Samozřejmě. Žádný problém.“

„A jestli se mračíš kvůli tomu, že se Ben vídá s Antem,“ dodala Amy, „tak se přes to budeš muset přenést. Protože se obávám, že to jinak nepůjde.“

A to mi skutečně dělalo starosti, to byla pravda. Ale taky jsem se pokoušel představit si, jak by Amy mohla Bena přesvědčit, aby u nich zůstal. Ukázkový byt u Powella měl koneckonců jen jednu ložnici.

Několik slov autorovi:

Nick Alexander je bestsellerovým autorem více než desítky titulů přeložených do devíti jazyků.

Narodil se v roce 1964 ve Velké Británii. Hodně cestoval, žil a pracoval ve Spojeném království, USA a Francii, kde žije dodnes.

From Something Old je jeho šestnáctý román. Nick je autorem několika mezinárodních bestsellerů, včetně knih Things We Never Said, The Photographers Wife a The Other Son. Jeho romány byly přeloženy do francouzštiny, němčiny, italštiny, španělštiny, norštiny, chorvatštiny a turečtiny.

V současné době žije v jižních francouzských Alpách se svým partnerem, čtyřmi kočkami a třemi pstruhy.

Autor: Nick Alexander

Přeložila: Petra Florianová

Žánr: román pro ženy, beletrie, romantika

Vydáno: 2022, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 344

Vazba knihy: pevná, s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4820-1

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *