Tisíc polibků-román o neskutečné lásce a oddanosti

Hledáte román, při kterém vám bude příjemně mrazit v zádech, ale zároveň vám možná vyhrknou slzy? Chcete zažít velmi emotivní příběh o jedné lásce dvou mladých lidí? Tillie Coleová je autorkou románu, jehož název je Tisíc polibků.

Začátek románu začíná smrtí babičky, která daruje Poppy sklenici plnou srdíček.  Klade ji na srdce, aby při každém polibku, který ji dá muž a bude se při něm cítit báječně, tak to zaznamená na to srdíčko. Je jich přesně tisíc, jak hovoří název knihy Tisíc polibků. Popy a Rune, kamarádi od svých dětských let. Takové pouto, které mezi nimi je, málo kde uvidíte. Oba žijí v domnění, že to vydrží na celý život. Když se Rune vrací jako sedmnáctiletý chlapec po dvou letech ze svého rodného Norska do Georgie, do míst, kde se s Poppy seznámil a slíbili si, že se budou milovat celý život. Netuší, proč se mu celé dva roky Poppy vůbec neozvala a trápí se tím. Proč neodpovídala na dopisy a telefonáty?  Nakonec se dozvídá krutou pravdu, kterou opravdu nečekal. Poppy je vážně nemocná a moc času ji nezbývá. Stihne popsat všech tisíc srdíček? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do velmi silného čtení, které vás pohltí a jen tak nepustí.

Román byl nádherný a užila jsem si jeho čtení od začátku až do konce. Poutavé vyprávění plné velmi silných emocí. Už to, že román začíná smrtí velmi milované babičky vás nenechá chladnými a ukápne nejedna slzička i ta výzva pro Poppy, aby zvládla popsat tisíc srdíček. Jednotlivé kapitoly střídavě vypráví Poppy, střídavě Rune, což si myslím, že je velmi přínosné, jelikož pohled na věc z pohledu muže a ženy je jiný. Příběh je velmi silný, emotivní, jelikož vážná nemoc v takto mladém věku je něco strašného. Místy mně ukápla slza, ale místy jsem se opravdu od srdce zasmála. Obě tyto emoce zvládla autorka velmi dobře zpracovat, čímž tento román posunuje o level výše. Dávám obrovské plus za zpracování tak těžkého tématu jakou je vážná nemoc a smrt.

Po přečtení této knihy si říkám, že mnoho věcí, v podstatě malicherností, které každý den řešíme je třeba si uvědomit, jsou vlastně nepodstatné. Užívejte každý den, který se probudíme, poděkujte za společné chvilky, které trávíme se svými nejbližšími a říkejte jim, jak moc si jich vážíte, co pro nás znamenají a že je milujeme, protože nikdy nevíme, kdy se náš čas naplní. Někdy stačí opravdu zpomalit, uvědomit si, za čím se vlastně ženeme a co nám to přináší.

Kniha má celkem 16 kapitol, 368 stran, na začátku je prolog, na konci epilog, poděkování autorky i bonusová kapitola, taktéž seznam písní, které byly použity v knize. Některé kapitoly vypráví Rune, jiné zase Poppy. Najdete zde i v jakém časovém vláknu se nacházíte pro vaši lepší orientaci v ději knihy.

Ukázka z knihy:

Rune mě chytil za ruce a vedl mě po schodech nahoru, až jsem stála na pódiu, které bylo mým největším životním snem. Rune mi místo slov znovu sevřel ruku. „Dnes je tohle pódium tvoje, Poppymin. Je mi líto, že jsem jediný, kdo bude svědkem tvého představení, ale zkrátka jsem toužil po tom, aby se ti tenhle sen splnil. Chtěl jsem, aby se tvůj odkaz otiskl do těchto stěn.“

Přistoupil blíž ke mně, položil mi ruce na tváře a bříšky palců mi otřel slzy. Přitiskl čelo na moje a zašeptal: „Zasloužíš si to, Popy. Měl jsi mít víc času, než by se ti tenhle sen vyplnil, ale…ale…“

Zatímco Run bojoval, aby větu dokončil, sevřela jsem v rukou jeho zápěstí. Zavřela jsem pevně oči a vyhnala z nich zbývající slzy.

„Přestaň,“ umlčela jsem ho a zvedla jeho zápěstí, aby ho políbila na místo, kde mu uháněl pulz. Položila jsem si jeho ruku na hrudník a dodala: „To nic, lásko.“

Nadechla jsem se a na rtech se mi rozšířil uslzený úsměv. Do nosu mi vnikla vůně dřeva. Kdybych pořádně zavřela oči, měla jsem pocit, jako bych mohla slyšet ozvěnu všech muzikantů, kteří kdy vstoupili na tohle dřevěné pódium, hudebních mistrů, kteří ozdobili tuto síň svou vášní a umem.

„Teď jsme tady,“ dokončila jsem a ustoupila od Runa. Otevřela jsem oči a ze své vyvýšené pozice se zadívala do hlediště. Představila jsem si, že je plné lidí a všichni jsou vystrojeni na koncert. Plné mužů a žen, kteří milují ten pocit, když cítí hudbu v srdci. Usmála jsem se tomu, jak živě moje mysl ten obraz vykreslila.

Několik slov autorce:

Tillie Coleová pochází z malého města v severovýchodní Anglii. Vyrůstala na farmě s anglickou matkou, skotských otcem, staršími sestrami a spoustou zachráněných zvířat. Jakmile to bylo možné, opustila Tillie venkovské kořeny a vyměnila je za jasná světla velkoměsta. Po absolvování univerzity v Newcastlu cestovala deset let po světě se svým manželem, profesionálním hráčem ragby, a mezitím pracovala jako učitelka. Poté přiložila pero k papíru a dopsala svůj první román-od té doby již vydala mnoho knih mnoha různých žánrů.

Když zrovna nepíše, tráví Tillie čas se svou rodinou, sleduje filmy a přesvědčuje sama sebe, že nepotřebuje další čtvereček čokolády.

Autorka: Tillie Coleová

Přeložila: Renata Heitelová

Žánr: beletrie, Young Adult, New Adult

Vydáno: 2024, Vydal Yoli ve společnosti Euromedia Group a.s., Praha

Počet stran: 368

Vazba knihy: paperback

ISBN: 978-80-242-9436-0

Knihu můžete koupit zde:

Kniha Tisíc polibků – Tillie Coleová | knizniklub.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *