Pojízdná čajovna splněných snů-domov může být, kdekoli zastavíte

Milujete cestování? Hledáte příjemné čtení plné voňavého čaje a výtečných zákusků? Právě vám je určena novinka s názvem Pojízdná čajovna splněných snů, která předčila moje očekávání a její čtení jsem si moc užila. 

Rosie se díky své ctižádostivosti vypracovala na zástupkyni šéfkuchaře v michelinské restauraci, je vdaná za skvělého muže a zrovna má narozeniny. Vše na první pohled vypadá naprosto skvěle, jenže opak je pravdou. Její manžel má jiné plány a sbalí ji její kufry a chce se nechat rozvést. Rosie neví, jak s touto informací naložit. Ke svým narozeninám si tedy přála opravdu jiný dárek. V alkoholovém opojení v noci se rozhodne pro nákup obytného auta. Když ji ale ráno kontaktuje jeden muž, od kterého jej údajně koupila, neví, co sním. Je to pro ni velký impuls svůj život změnit. Vydá se na životní cestu se svým růžovým autem, který slouží lidem jako pojízdná čajovna. Potkává mnoho zajímavých lidí, mnoho zajímavých životních osudů, které ji změní a zažívá ten pravý život i bez michelinských hvězd. Seznámí se s dívkou Ariou, která provozuje pojízdné knihkupectví. Společně si pomáhají, Její život nabere úplně jiný směr a konečně najde sama sebe. Objeví se na obzoru i nějaký zajímavý muž, který by stál za hřích? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do příjemně voňavého čtení.

Román byl nádherný. Zaujal mě svým tematickým zaměřením, provozovat pojízdnou čajovnu. Musí to být na začátku náročné, ale později velmi zajímavé a smysluplné. Úplně jsem si dokázala představit, že bych takovou čajovnu měla. Kniha se mně četla velmi dobře a nesmírně jsem Rosie fandila, aby našla svou životní cestu, ale především sama sebe.

Kniha má třináct kapitol, celkem 296 stran, je zakončena poděkováním autorky.

Autorka vydala další knihy Kouzelná Paříž-Obchůdek s knihami, kterou jsem nečetla a rozhodně si ji přečtu. Grada chystá další knihu s názvem Pojízdné knihkupectví šťastných konců, opět pod značkou COSMOPOLIS. Tak si ji rozhodně nenechte ujít, tak jako já. Už se na ni moc těším.

Ukázka z knihy:

„Ahoj Rosie, tady je Josh ze servisu.“ Napůl jsem očekávala, že poprvé uslyším Ollieho hlas-přemýšlela jsem, jestli bude sametově hladký, jak jsem si představovala.

„Ahoj Joshi, jak je na tom Růžena?“

Mlaskne. „No, oprava jako taková moc složitá není,“ oznámí mi.

„Ale problém je sehnat naší babče náhradní díly za rozumnou cenu.“

Pak mi podrobně líčí všechny složit servisní zásahy, já souhlasně mručím, jako bych tušila, o čem mluví, ale hlavní obsah jeho sdělení by se dal shrnout následovně: bude to drahé, a když ty náhradní díly budou chtít co možná nejdřív, tak se cena ještě o něco zvýší.

„Chápu,“ uznám. „Ale podle mě bude nejlepší řešení, pokud si ty potřebné díly necháte zaslat expresně, i když to bude dražší. Jinak tady zůstanu vězet i po skončení festivalu, budu čekat na Růženu a nebudu moct pracovat. Ale o jaké částce se vlastně bavíme?“

Vychrlí se sebe sumu.

Chvilku si tisknu ruku k hrudníku a pak se vzpamatuju. „Dobře, v tom případě bych dnes měla prodávat jako na běžícím pásu.“

„Fajn, udělám to, tak jak jsme se dohodli, a když se cokoli změní, ozvu se.“

Polknu a doufám, že už se nic měnit nebude. „Ještě jednou děkuju.“

Několik slov o autorce:

Rebecca Raisin je pravá knihomolka. Tato její vášeň přerostla v touhu stát se spisovatelkou. Její díla vyšla v řadě povídkových sbírek a v literárních časopisech. Dnes se soustředí na tvorbu románů pro ženy. Jediným úskalím psaní o úžasných mužích, co kromě svalů mají i mozek, je to, že do nich člověk snadno zamiluje a zapomene, že jsou to jen literární postavy. Rebecca touží vykreslovat takové hrdiny a hrdinky, se kterými byste se rádi přátelili. Osobnosti, kterým záleží na vztazích, a co je ještě důležitější, věří na pravou lásku.

Autorka: Rebecca Raisin

Žánr: beletrie, romantika, román

Vydáno: 2024, Vydala Grada Publishing, a.s., pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 296

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-5083-0

Knihu můžete koupit zde:

Pojízdná čajovna splněných snů | Knihy Grada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *