Štěstí v neštěstí – román o rodinném poutu

Isabelle je velmi chytrá a ambiciózní stážistka v pařížské galerii. Tam se seznámí s charismatickým Putnamem Armstrongem, který je velký milovník umění. Bezhlavě se do něj zamiluje. I když ví, že to s ním nemá budoucnost, přesto souhlasí strávit u něj léto. Pak se vrací domů, do Ameriky za svým otcem. Záhy ale zjišťuje, že je těhotná. Putnam se o dceru postará, ale žít s nimi nechce. Vždy v létě za ním Isabelle i s dcerou Theodorou přijíždí a tráví tam léto.  Isabelle se po letech opět zamiluje, ale brzy zjišťuje, že to nebyla správná volba a z dalšího vztahu má další dítě. Na první pohled vypadá, že Collin bude ten správný táta, mýlí se a zůstává s dětmi sama. Declan je další muž, který tak nějak vplyne do jejího života. Bude to nakonec správná volba? Bude mít Isabelle konečně štěstí? Jaké tajemství si z mládí nese Isabelle až do dospělosti? Tak to už se nechce překvapit. Čeká vás velmi napínavé čtení od začátku, až do konce.

Příběh Isabelle, jejich dětí i jejich mužů byl velmi zajímavý. Říkala jsem si, jak je možné, že jedna žena může zažít tolika zklamání s muži, co vše se dá v jednom životě vlastně stihnout? Velice jsem Isabelle fandila, aby vše zvládla, když měla tři děti, s čím vším se musela vyrovnat a jít dál. Romány Danielle Steel čtu více než 20 let a stále mě baví. Styl psaní autorky je více než příjemný. Líbí se mně, jak autorka detailně popisuje celý život Isabelle od mladých let, až do dospělosti. Štěstí v neštěstí je román o rodinném poutu, o vztahu k dětem, o lásce a nejen to. Knihu doporučím všem milovníkům Danielle Steel, těm, co mají rádi emocionální příběhy, prostě všem, co si chtějí přečíst zajímavý román z pera této úžasné autorky. Kniha má celkem 288 stran, je rozdělena na 19 kapitol.

Ukázka z knihy:

„Musím uznat, že i přes těžké začátky jsi toho dokázala hodně,“ řekl uznale. „Máš hezké dcery, určitě jsou i hodné. Kdyby to někdo udělala mojí holce, asi bych ho zabil. ochranitelsky pohlédl na Jaime a matka jí něžně pohladila vlásky. Pattie na Isabelle dělala dojem ženy s dobrým srdcem a jistě byla dobrou manželkou a matkou. Vyzařovala z ní pozitivní síla a Isabele cítila, že ji vůbec neodsuzuje. To hlavní, po čem všichni toužili, bylo dozvědět se o sobě nejvíc.

„Můžu se na něco zeptat? Vyskytly se v naší rodině nějaké zdravotní nebo psychické problémy, o kterých byl měl vědět?“ chtěl vědět Charlie. „Často mě to napadlo, a neměl jsem jak to zjistit.“ Znepokojovalo ho to celý život, kdykoliv byl u lékaře a ptali se na rodinnou anamnézu. Žádná neexistovala.

„O žádných nevím, o duševních nemocech určitě ne.

Táta umřel v pětašedesáti na infarkt, ale předtím neměl se srdcem vůbec potíže. maminka umřela na rakovinu prsu ve třiatřiceti letech a teď právě se rakovina objevila u dcery. Xele ještě není ani dvaatřicet. Ale přišlo se na to celkem včas a nyní se léčí.

Několik slov o autorce:

Danielle Steel je považována za jednu ze světově nejpopulárnějších spisovatelek, s více než 900 miliony prodaných výtisků. Mnoho jejich knih se stalo bestsellery, například Dražba, Modrooký chlapec, Vzácné dary, V utajení, Country, Marnotratný syn, Pegas nebo Nádherný život. Mezi další vysoce hodnocená díla patří zejména příběh o životě a smrti autorčina syna Nicka či Gift of Hope, kde Danielle Steel vzpomíná na svou práci s lidmi bez domova. Nevyhýbá se ani tvorbě pro děti, jak ukázala v knihách Pretty Minnie in Paris a Pretty Minnie in Hollywood.

Autor: Danielle Steel

Přeložila: Jaroslava Novotná

Žánr: beletrie, romantika

Vydáno: 2022, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 288

Vazba knihy: pevná s papírovým obalem

ISBN 978-80-249-4825-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *