Italské léto – román o šanci na nový začátek

Milujete Itálii? Chcete zažít nádherný příběh třech žen o životě, o hledání smyslu života a nejen to? Nezapomeňte přibalit do svého cestovního kufru tuto nádhernou knihu. Věřte, že nebudete litovat. I já jsem si ji přibalila a dovolenou jsem si s ní báječně užila. 

Francesca, Allegra a Sophia, tři rozdílné ženy, tři generace, tj. matka, dcera a babička. Tyto ženy se společně objeví na jedné dovolené v Itálii, kde prožijí neskutečné zážitky. Sophia by byla ráda, aby si obě ženy, její dcera i vnučka uvědomily, co znamená rodinné pouto, jak je důležité mít se o koho opřít. Doposud to pro ně byly jen prázdná slova. Francesca je neskutečná workoholička, která vidí jen svou práci v reklamní agentuře a vůbec si neuvědomuje, že má vlastně dceru, která ji teď opravdu hodně potřebuje. Prakticky se obě odcizily a ani jedna si to nechce přiznat. Allegra řeší svůj vztah s matkou tak, že se dá dohromady s jednou partou, která má potíže s drogami. Najdou všechny tři společnou řeč? Co vlastně je v Itálii čeká? Změní Francesca svůj vztah ke své dceři a k práci? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného letního čtení. Rozhodně vás čeká spousty kávy, výborná pizza i tiramisu. Vše v jedné knize, vše v jednom románu.

Kniha se mně moc líbila. K recenzi jsem si ji vybrala podle výborných referencí a nezklamala mě. Zpočátku se děj trochu táhl a čekala jsem, co bude dál. Nakonec mě ale v polovině román začal hodně bavit a pak už jsem si čtení užila až do konce. Mám moc ráda romány s cestovatelskou tématikou. Letos jsem už přečetla několik románů z této báječné destinace. Hned bych se tam určitě podívala. Itálie je nádherná, okouzlující, plná úžasných vůni, které jsem si díky románu užívala plnými doušky. Doporučím ho všem milovníkům Itálie, kávy, všem cestovatelům i romantickým duším. Na knize se mně moc líbilo spojení tří generací. Autorka poukázala na důležitost rodiny, jak je snadné přehlídnout, že nás děti vlastně tak potřebují, aniž si to uvědomujeme. Autorčin styl psaní mě prostě baví a ráda bych si přečetla její další knihy. Román má celkem 36 kapitol, 392 stran a je zakončen poděkováním autorky. Moc se mně líbilo, jak autorka střídala vypravěče a bylo tak úžasné sledovat, jak jednotlivé situace prožívá matka, dcera a babička.

Příběh sladký jako gelato, hořký jako espresso a jiskřivý jako prosecco.

Okouzlující román o rodině, lásce, rodinném poutu, romantice i italském jídle. To vše vás čeká v jednom letním románu Jennifer Probstové.

Ukázka z knihy:

Máma si začala mnout prsty gestem, které pro ni bylo typické, když cítila nervozitu. „Dneska jsem vám při večeři chtěla něco říct.“

Naježila jsme se. „Musíš zbytek týdne pracovat na nějakém projektu?“

„Ne! Ne, miláčku, říkala jsem ti, že po zbytek výletu pracovat nebudu. Je to jen něco, co jsem vám chtěla povědět, ale teď na to není vhodná chvíle. Chceš si prohlédnout kopuli a vylézt po schodišti? Já tady zůstanu s nonni. Vyfoť mi to!

Rozhodně se chovala podivně, nejspíš šlo však jen o nějakou hloupost, kterou považovala za důležitou. Procházela jsem se kolem a prohlížela zbývající kaple, když se ke mně přiloudal Ian. „Připravená na vyhlídku?“ zeptal se. „Máma s tátou ji vynechávají.“

„Máma s nonni taky. Což je poněkud trapné.“

„Proč?“

Ukázala jsem na Mary a Raye, kteří už nadšeně stoupali po schodech. Ian se zazubil. „Prima, teď budu mít něco, čím si můžu z rodičů utahovat.“

Vyšli jsme po točitém schodišti a cestou se zastavovali, abychom zblízka obdivoval detaily rozet a vitráží. Při pohledu dolů na velkolepou mramorovou kazatelnu se mi trochu zatočila hlava – všechna ta nádherná umělecká díla se najednou téměř nedala pojmout.

Oficiálně jsem upadla do uměleckého kómatu.

Několik slov o autorce:

Jennifer Probstová

Dle svých představ chtěla být Jennifer Probstová vždy spisovatelkou. Když jí bylo dvanáct, napsala úplně první milostný příběh. Od té doby už byla k nezastavení. Díky hrdinkám svých románů se naučila mnoho – mít hlavu vztyčenou a jít kupředu, i přestože vás svírají obavy, vyžadovat ve vztazích respekt, umožnit kompromis, sny, ale také nezávislost.

Jennifer Probstová žije v nádherném údolí řeky Hudson severně od New Yorku. Ačkoli je vášnivou cestovatelkou, vždy ji to táhne zpět do hor. Vystudovala anglickou literaturu, ale zkusila si také práci učitelky jógy, cestovní delegátky, koordinátorky seznamovacích akcí, a dokonce prodávala pojištění. Chtěla být pilotkou, archeoložkou, tanečnicí, ale i majitelkou vinic. Vším, čím chtěla být, byla – prostřednictvím svých románů.

Pod značkou Ikar jí vyšla trilogie „Stavitelé snů“Miluj mě vším (2020), Miluj mě jakkoli (2019) a Miluj mě kdekoli (2019).

Autor: Jennifer Probstová

Přeložila: Zuzana Hanešková

Žánr: román pro ženy, beletrie, romantika

Vydáno: 2022, Ikar, Euromedia, Praha

Počet stran: 392

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4796-9

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *