Špionka v knihovně – příběh o naději a síle slov

Máte rádi válečné romány? Milujete vůni i zažloutlou barvu knih? Hledáte napínavé čtení pro letní dny? Tak právě vám je určena novinka s názvem Špionka v knihovně, jehož autorkou je Madeline Martinová a vydala ji Grada pod značkou COSMOPOLIS. Nádherný román čeká právě na vás, tak už se nenechte pobízet. 

Ava pracuje v knihovně Kongresu. Miluje vůni i zažloutlou barvu starých knih. Přijde válka a vše se změní. Ava si až doteď nedokázala představit, že by tuto práci i svou zem opustila. Dostává se do Portugalska, kde v Lisabonu pracuje jako špionka v utajení a vydává se za knihovnici. Na druhé straně ve Francii pracuje Elaine v tiskařské dílně. Nacisté se ale začnou o dílnu zajímat. Elaine pomůže mladé Židovce s dítětem. Pomocí zakódované zprávy, kterou zadá do novin, se pokusí mladou ženu zachránit. Obě ženy, Avu i Elaine spojuje jedna věc, a to snaha ženě pomoci. Jak to nakonec vše dopadne? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Čeká vás napínavý román od autorky Posledního knihkupectví.

Kniha má celkem 382 stran, 27 kapitol, je zakončena epilogem a autorčinou poznámkou ke knize. Námět románu je více než zajímavý. Dvě ženy se spojily přes kódované zprávy, aby bojovaly proti zlu, na pozadí války. Mé velmi milované knihy, jejich vůně ve mně vyvolávají pocit nostalgie. Román se mně líbil a četl se mně velmi dobře. Doporučím ho všem milovníkům historie, válečných románů a napínavých příběhů. Válečný kontext, pocity nebezpečí, naděje i snaha zachránit mladou židovskou ženu s dítětem je námětem knihy.

Chcete prožít emotivní příběh plny zvratů na pozadí války. Román je velmi čtivý a srozumitelně psaný. Kniha vyžaduje více času, její myšlenky je nutné vstřebat. Tuto knihu jsem si k recenzi nevybrala náhodou. Jelikož jsem na ni četla velmi pozitivní ohlasy, rozhodla jsem se si ji přečíst. Tak jsem zahlédla autorčinu první knihu s názvem Poslední knihkupectví, tu jsem prozatím nečetla, ale hodlám to napravit, protože vypadá velice dobře a věřím, že mě zaujme, tak jako Špionka v knihovně.

Román o naději, síle slov, o válce i lásce, odporu i odvaze.

Ukázka z knihy:

Manon seděla na čalouněném sedátku u piana, štíhlé prsty položené na klávesách, ale nehrála. Jako by nástroj už nevydával hudbu. Nebo to možná byla žena, kdo ztratil melodii.

„Manon?“ Elaine tiše vešla dovnitř, nechtěla ji polekat.

Manon zvedla ruce z kláves. „Nečekala jsem tě tak brzy.“

„Potřebuji s tebou mluvit.“

Manon se na sedátku otočila, aby na ni viděla. Tmavé oči se zdály větší, pod vystouplými lícními kostmi zely propadlé tváře. Vždycky působila křehce, ale teď už to byla skoro neduživost, zdálo se, že ji odvane sebemenší nápor větru.

Možná by s ní o tom přece jen radši neměla mluvit.

„O co jde?“ zeptala se Manon.

Elanin jazyk zmrtvěl nerozhodnosti.

„Potřebuješ mou pomoc?“ Manon jí ukázala, aby se posadila na modrou sametovou pohovku.

„Ať tě trápí cokoli a nevíš, jestli mi to máš říct, chci to vědět.“ Přes slabý zevnějšek byl její hlas silný.

Elaine se poslušně posadila, ale neopřela se, a začala ze sebe páčit slova.

„Setkala jsem se s matkou a synem, kteří právě teď nemají kam jít. Tvůj byt by pro ně byl mnohem vhodnější než jiná bezpečná místa.“ Lítostivě se usmála. „Vím, že to znamená, že se musím vzdát bydlení u tebe, ale budu ráda, když tady budou oni.

Několik slov o autorce:

Madeline Martinová je autorkou mezinárodně úspěšných historických románů, které se umísťují na předních příčkách žebříčků bestsellerů deníku USA Today. Píše i historické romance, které čtenářky zavedou do středověkých hradů i plesových sálů v době regenství. Její knihy byly přeloženy do dvaceti jazyků.

Žije na Floridě se svým úžasným manželem, dvěma milými dcerami a jednou velmi rozmazlenou kočkou.

Autorka: Madeline Martinová

Přeložila: Marcela Nejedlá

Žánr: beletrie, historický román

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou  COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 384

Vazba knihy: pevná šitá vazba s papírovým přebalem

ISBN 978-80-271-3704-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *