Jedno italské léto- příběh o lásce, vztahu matky a dcery i nádherném italském městečku Positan

Hledáte nezapomenutelný příběh na vaši dovolenou? Máte rádi sny, které se postupem času splní? Tak právě vám je určena novinka Jedno italské léto, jehož autorkou je Rebecca Serleová, bestsellerová autorka románu Za pět let. 

Katy přichází  o svou matku, ale hlavně nejlepší kamarádku. Spolu si naplánovaly, že odjdou na dovolenou do Itálie do Positanu. Do míst, kde její matka Carol trávila mládí. Jenže Carol je mrtvá a Katy sama odjíždí na dovolenou. Neví, co si v Positanu počít. Má i přesně naplánovaný seznam míst, restaurací, které chtěly společně navštívit. Katy je ztracená. Jednoho dne potká ženu, o třicet let mladší Carol. Dají se spolu do řeči, skamarádí se. Katy ji začne říkat, co má dělat. Katy nechápe, co se to vlastně děje. Jak to že získala svou matku zpět? Proč se vlastně tak chová? Dechberoucí čtení, plné dobrého jídla, kávy, prosluněných pláží i nádherných útesů. To je prostě příroda v okolí Positanu. Jak to nakonec vše dopadne? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Na knize se mně velmi líbí to, že autorka dává možnost čtenářům zapřemýšlet nad svým vlastním životem, poukazuje na vztah matky i dcery, na vztah partnerský, který v této rodině byl až na druhém místě.

Moc jsem se na tuto knihu těšila. Když jsem jí otevřela, hned se do ní začetla a nemohla jsem přestat. Přečetla jsem ji za 2 večery. Během dne už jsem se na ni moc těšila, jak to nakonec všechno dopadne. Četla se mně velice dobře. Autorka má zajímavý styl psaní a četla jsem od ní už knihu Za pět let. Někdy stačí opravdu zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme, a co nám to přináší. Jelikož život má nezapomenutelnou cenu a ne vždy jde podle toho, jak si ho naplánujeme. Do cesty nám mohou přijít překážky, které nelze jen tak překonat. Moje subjektivní hodnocení románu je rozhodně pozitivní. Velmi zajímavá zápletka, která vás nenechá jen tak spát. Titul s radostí doporučím všem čtenářům, kteří mají rádi nezapomenutelné příběhy o silných ženách.

Román Jedno italské léto je silný příběh plný lásky, nečekaných zvratů. Je to příběh o přátelství, věrnosti, ztrátě, i velké síle, která vás pohltí a jen tak nepustí.

Román má třicet jedna kapitol, zakončen poděkováním autorky všem, co se na knize podíleli, případně jí pomáhali. Celkem 232 stran románu z Edice Světový bestseller je velmi silným čtením pro silné ženy a nejen pro ně. Trochu mně bylo líto, že je tak krátký a že už román končí. Na titulní stránce knihy je nádherné italské město s pohledem na moře. Vyvolává ve mně smíšené pocity nejistoty, pohled do budoucnosti, o které vlastně nic nevíme. Na konci knihy autorka uvedla emaily, které si vyměnila s hotelem Poseidon, kde zasadila děj tohoto románu.

Román o lásce, ztrátě, o vztahu matky a dcery, i o partnerství.

Několik slov autorce:

Rebecca Serleová je americká autorka, která kromě románů píše i televizní scénáře. Vystudovala kreativní psaní na univerzitě v New Yorku, stihla vydat šest úspěšných knih a podílela se na televizní adaptaci své Young Adult série Famous in Love. Miluje filmy Nacy Meyersové, župany  poskytování nevyžádaných milostných rad. Žije střídavě v New Yorku a v Los Angeles.

Autor: Rebecca Serleová

Žánr: beletrie, romantika, Edice Světový bestseller

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group a.s. , Ikar, Praha

Počet stran: 232

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-5064-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *