Jiné životy- román od autorky úspěšného titulu Červený adresář

Máte rádi romány Sofie Lunbergové? Chcete se podívat do Itálie? Hledáte zajímavé čtení pro vaše letní dny? Tak právě vám je určena kniha s názvem Jiné životy. Ráda bych se s vámi podělila o můj čtenářský zážitek z této knihy, který je rozhodně velmi silný a nezapomenutelný. Pojďte se na to společně se mnou podívat. 

Esther je po velmi těžkém rozvodu a neví, jak naložit se svým životem. Pravidelně předává svého syna Adriana svému bývalému manželi do střídavé péče. Ty dny bez syna se nesmírně vlečou a Esther neví, jak si krátit chvíli.  Chodí na louku, ke starému dubu, kde po čase potká starší dámu Ruth, která ji předává mnoho krásných a zajímavých myšlenek. Vypráví ji o svém životě, o tom, co prožila a jak se s tím vším vyrovnala. Esther se na ni vždy velmi těší. Mezi těmito ženami se rozvine opravdu nádherné přátelství, plné respektu i moudrosti. Jednoho dne ale Ruth nepřijde a Esther je z toho velmi špatná. Rozhodne se ji hledat, jelikož zjistí, že její louka je na prodej. Co se vlastně stalo? Kam se Ruth poděla? Esther  se dostane až do míst prosluněné Itálie, kde Ruth žila. Co se tam vlastně dozví? Jaká tajemství, jakou bolest i ztráty musela Ruth vytrpět? Jak je těžké se vyrovnat se smrtí, s rozvodem, s odchodem? To, a ještě na mnohem více otázek dostanete odpovědi, pokud se začtete do této báječné knihy.

Čeká vás román o přátelství, o touze, o vině, o nehynoucím přátelství i hledání sebe sama.

Román byl nádherný a jeho čtení jsem si užila. Od této autorky to není první kniha, co jsem četla, a doufám, že ne poslední. Jako vždy mě nezklamala. Román má 312 stran, 62 kapitol, zakončen epilogem. Děj knihy je velmi zajímavý a bude vás bavit. Autorka velmi příjemně vypráví, dokáže zaujmout nejednoho čtenáře. Z knihy číší obrovská upřímnost, pokora a láska, která vás rozhodně chytne za srdce, tak jako mě. Autorka s velkou noblesou popisuje přátelský vztah dvou žen, je plný respektu, obrovské síly, překonat překážky, jít dál a nenechat se jen tak zastavit. Je až neskutečné, jak silná žena vlastně Ruth byla, co vše v sobě skrývala a jaké životní zkušenosti své přítelkyni dokázala předat.

Tuto knihu jsem si k recenzi nevybrala náhodou. Od této autorky jsem přečetla již několik knih a moc jsem se na ni těšila. Rozhodně mě nezklamala a těším se na další její počin. Čeká vás dechberoucí čtení, které vás chytne za srdce a bude ve vás doznívat. Autorčin styl psaní mě prostě baví. Sofia Lunbergová velmi příjemně popisuje prostředí italského jezera Como, kam se Esther vypravila hledat svou přítelkyni Ruth.

Na titulní obálce je hromada starých knih se suchou květinou. Nad nimi je velký statný strom. Vyvolává to ve mně příjemné pocity. Nádherná vůně starých knih i voňavá květina. Obrovská síla a moudrost zase číší z toho starého stromu.

Ukázka z knihy:

Esther skleničku odloží na stůl, aniž by se napila. Vstane a vykročí ke dveřím. Zastaví se na prahu a natáhne krk, aby viděla jezero, které prosvítá za domy. Domy jsou všude, jako by bylo celé jezero lemováno vilami.

„Nemůžete chodit okolo a zvonit u dveří, jestli nad něčím takovým uvažujete. Komské jezero je veliké, je to několik desítek kilometrů domů, mezi kterými byste mohla vybírat,“ konstatuje Carina.

Esther neodpoví, jen se bez výrazu dívá před sebe.

„Někde tady je, musím ji najít,“ prohlásí.

„Pojďte zpátky, dejte si trochu vína a na něco přijdeme,“ Carina ji vezme za ruku a táhne ji s sebou.

„Proč jste na mě tak hodná?“

„Proč ne? Na tom letišti jste vypadala tak smutně a zmateně.“

„Ano, trochu zmatená asi jsem. Myslím, že potřebuju do nějakého hotelu, musím si trochu odpočinout a trochu přemýšlet.“

„To zařídíme. Teď máte soukromého průvodce. Kousek od jezera je jeden pěkný malý a jednoduchý hotel. Zavolám tam a zeptám se, jestli pro vás mají pokoj. Pokud nechcete zůstat tady, to je samozřejmě taky možné.“

„Děkuju, ale myslím, že potřebuju být chvíli sama.“

Několik slov o autorce:

Sofia Lunbergová je novinářka a bývala redaktorka, která debutovala úspěšnou knihou Červený adresář.

Kritika ji chválí za schopnost strhnout čtenáře a vzít je na cesty časem a prostorem, láskou a ztrátou. Sofia je zářící hvězdou hřejivé- a srdceryvné-skandinávské beletrie.

Autorka: Sofia Lunbergová

Přeložila: Karolína Kloučková

Obálku navrhla: Lucie Vávrová

Žánr: beletrie, společenský román

Vydáno: 2022, Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha-edice světový bestseller

Počet stran: 312

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4871-3

Knihu můžete koupit zde

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *