Údolí snů- najde štěstí v novém domově?

Máte rádi romány Anne Jacobsové? Chcete zažít napínavý příběh o velmi silné ženě? Pojďte se tedy společně se mnou podívat na tento velice emotivní román, který vás chytne za srdce a jen tak nepustí. Rozhodně bude ve vás dlouho doznívat. Pokud jste tuto knihu nečetli, určitě to napravte. 

Bella Porterová zdědí dům po svém strýci. Doteď žila u svého bratrance Thomase, který ji jen využíval. Vůbec nesouhlasí s tím, aby Bella odešla z domu a žila v novém domě. Ona se ale chce osamostatnit a konečně se postavit na vlastní nohy. Vypraví se do míst, kde její dědictví stojí Potkává zde mnoho ochotných a obětavých lidí, kteří se ji snaží pomoci. Dům ale stojí v chudé čtvrti a jsou z něj udělané byty, ve kterých žije několik rodin. Není to tedy vůbec snadné. Poznává i jednoho muže Ryana. Najde konečně lásku a štěstí? Thomas i jeho společník se jen tak nevzdají. Bella bojuje o lásku Ryana, ale i svůj život. Podaří se Belle jednou pro vždy dostat se z vlivu svého bratrance? Jak to nakonec vše dopadne se už nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení, které si zamilujete hned od první strany.

Velmi miluji romány Anne Jacobsové a vždy si je moc užívám. Tento byl trochu jiný, ale hlavně krásný. Autorka vás zavede do roku 1935, do Lancashiru, do míst, kde zdědila dům. Román se mně četl velmi dobře. Bavil mě od první strany, až mně bylo líto, že už končí. Určitě bych si přála jeho pokračování. Kniha začíná prologem, má celkem 368 stran a 32 kapitol. Všechny knihy této autorky se vždy rozhodně pyšní krásnými přebaly. Na titulní obálce je žena s taškou, stojící na kopci a dívá se na město. Co ji tam asi čeká?

Román o touze se osamostatnit, o závislosti, o lásce, o štěstí, o tom, jak si splnit svůj sen a nenechat se odradit prvním neúspěchem.

Ukázka z knihy:

Hettie se pokusila vstát, ale marně. „Promiňte, slečno. Hrozně se mi točí hlava a každou chvíli usínám. Nezlobí děti moc?“

„Ale ne, vůbec ne. Co kdybych si je chvíli vzala na starost?“

„To byste vážně udělala, slečno?“ Ale nevadí vám to? Občas dovedou být dost živé.“ Hettie se tvářila, jako by jí Bella právě věnovala obrovský dar.

„To víte, že mi to nevadí. Já mám děti moc ráda.“

„No musím přiznat, že se snad budu cítit líp, až si trošku zdřímnu, slečno. Ale nebojte, většinou jsou moc hodné.“

„Skočíme do obchodu a já jim koupím něco k jídlu. Aspoň tu budete mít chvíli klid a můžete si odpočinout. Potřebujete něco, když už tam budeme?“

„Něco pro pána k večeři.“

Belle pár vteřin trvalo, než pochopila, že Hettie mluví o panu Cornishovi.

„Nějakou šunku-ale tence nakrájenou, prosím-a bochník chleba. Nákupní tašky jsou pod umyvadlem. A peníze jsou v zavařovačce na krbu.“ Hettiina slova přerušilo nepotlačitelné zívnutí a oči se jí znovu zavřely. Stařenka je zjevně už ani silou vůle nedokázal udržet otevřené.

„Nebojte se, na všechno dohlédnu. A vy si trochu zdřímněte.“ Bella se vrátila do obývacího pokoje a zeptala se Magdy: „Víš, kde máte kabátky a čepičky?“

„Ano, slečno.“

Několik slov o autorce:

Anne Jacobsová (1941) – je německá spisovatelka, uchvátila čtenáře už svou třídílnou rodinnou ságou Panský dům, v níž vypráví příběh jedné bohaté německé rodiny před 1. světovou válkou, během ní a v poválečných letech 1923 – 25, která se stala absolutním bestselerem nejen u nás, ale i v mnoha dalších zemích.

Narodila se a vyrostla v Dolním Sasku. Nejprve studovala hudbu a jazyky a složila státní zkoušku jako učitelka střední školy. Pracovala v knihkupectví a porodila 2 děti. Dosud publikovala přibližně dvacet románů.

Ve své nové trilogii Venkovské sídlo autorka líčí osud jednoho starobylého panského sídla a přilehlého statku v severovýchodním Německu a přibližuje nám životní příběhy jeho obyvatel v těžkých dobách 2. světové války a po ní, až do 90. let minulého století.

Nyní žije jako spisovatelka na volné noze nedaleko Frankfurtu nad Mohanem a pod různými pseudonymy uveřejnila řadu románů.

Autorka: Anna Jacobsová

Přeložila: Klára Kolinská

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 368

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-271-3819-7

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *