Lucy a hotýlek v Bretani-román o novém začátku i hledání rodiny

Máte rádi Francii? Hledáte krásnou letní romanci okořeněnou francouzským šarmem? Tak právě vám je určena novinka s názvem Lucy a hotýlek v Bretani, jejíž autorkou je Dee Ernestová. Pojďte se na to společně se mnou podívat. Lepší čtení si na svou dovolenou určitě přibalit nemůžete. 

Lucy má skoro padesát let. Je bez práce, jako hotelová manažerka díky podvodu svého manžela přišla o všechny peníze i práci. Žije u rodičů a neví, jak naložit se svým životem dál. Naskytne se jí nabídka pracovat jako hotelová manažerka v hotelu Paradis v Bretani. Okamžitě tam odjíždí a moc se těší, jak bude vést velmi úspěšný hotel. Hned po příjezdu, ale přijde velké vystřízlivění. Hotel byl sice krásný a úspěšný, ale ještě před válkou. Nyní je to velká ruina. Lucy se pustí do jeho opravy s velkou vervou. Při práci poznává protivného, ale velmi úspěšného autora dětských knížek. Má jejich láska ještě šanci? Dokáže se Lucy vyrovnat s velmi tragickou událostí v jejich rodině, která změní její život od základů? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Román byl nádherný. Jeho čtení jsem si užívala od první strany. Četl se velmi dobře. Kniha má celkem 304 stran, 17 kapitol, zakončena poděkováním autorky. Od této autorky jsem prozatím žádnou knihu nečetla. Její styl psaní se mně velmi líbí. Velmi jsem fandila hlavní hrdince románu Lucy a moc jsem ji přála, aby vše zvládla, aby si splnila sen a opravila chátrající hotel. To co se jí přihodilo v její rodině bylo strašné a vyrovnala se s tím bravurně. Román doporučím všem romantickým duším, všem ženám i mužům, kteří si chtějí přečíst nádhernou letní romanci okořeněnou francouzským šarmem, kteří si chtějí odpočinout, nasát vůni nádherné Francie. Velmi mě zaujal námět knihy a to životní restart ženy, která byla velmi úspěšná a díky svému manželovi, který ji povedl se dostala až na samé dno, dokázala se od něj odrazit a jít dál. Lucy byla velmi silná žena s obrovským odhodláním, které se jen tak nevidí.

Román o novém začátku, o hledání rodiny, o lásce, o štěstí a nejen to.

Ukázka z knihy:

Ustoupila jsem dozadu a zahleděla jsme se do kanceláře.

„Poslyšte, Claudine..“

Sledovala, kam se dívám. „Já vím. To je neštěstí“

„Budeme potřebovat různé kancelářské vybavení. Nejméně dva stolní počítače, tiskárnu.!

Mávla rukou a nechala mě domluvit. „To všechno už máme. V mé kanceláři ve městě. Prodala jsem firmu, jak víte. Či spíše praxi nebo seznam klientů, jak chcete. Ovšem kancelářské vybavení, včetně stolů a židlí, vyrobených teprve nedávno, je moje. Oficiálně zavřeme kancelář k prvnímu červnu a pak všechno převezeme sem.

Tak to se mi ulevilo, že bych jí samou radostí nejradši dala pusu.

V minulých týdnech jsem raději ani nemluvila o mnoha věcech, které bychom potřebovali, protože mi bylo jasné, že peníze jsou problém. Claudine ostatně nikdy nemluvila o penězích s výjimkou toho, že mi jasně dala najevo, že má velmi omezené zdroje.

Ukázala mi rozpočet: jeden prostý list papíru se seznamem položek a částek v eurech. Ale nedostala jsem kopii a stejně jsem si byla jistá, že to nemá přesně, což mi bylo nepříjemné.

Jedním z důvodů, proč mohl Tony tak důkladně vybílit všechny účty ve Fieldingu, byl ten, že mě během posledních devíti měsíců před svým náhlým zmizením pozvolna odstavoval od finančních záležitostí podniku.

Několik slov o autorce:

Dee Ernestová je americká spisovatelka, která se narodila a vyrostla v New Jersey a už v deseti letech se rozhodla, že se stane spisovatelkou. K tomu se ale dostala až ve svých čtyřiceti letech po narození druhé dcery. Vždycky měla ráda zamilované příběhy plné humoru, ale rozčilovaly ji dvacetileté hrdinky, které se nedokázaly rozhodnout a nevěděly, co chtějí. Proto začala psát o ženách, jako je ona sama-starších, sebejistých a obdařených značnou dávkou životních zkušeností.

V roce 2012 se její román Better Off Without Him (Bez něj je líp) stal bestsellerem na Amazonu a krátce nato Dee Ernstová podepsala smlouvu s nakladatelstvím Montlake. V roce 2021 vydala titul Maggie Finds Her Muse, který vzápětí vyšel i v češtině pod názvem Rendez-vous s múzou (Metafora).

Dee Ernstová stále bydlí v New Jersey, žije s druhým manželem, druhou dcerou, dvěma kočkami a věčně hladovým kokršpanělem.

Autorka: Dee Ernestová

Přeložila: Věra Kotábová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha

Počet stran: 304

Vazba knihy: brožovaná lepená s chlopněmi

ISBN: 978-80-7625-253-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *