Sestry z vinice – příběh plný naděje

Jackson Swann, oblíbený, uznávaný válečný fotograf zemře a svým dcerám Tess, Charlotte a Natalii odkáže vinici v Oregonu. Tyto tři ženy se neznají a nikdy se vlastně nepotkaly. Pojí je jeden otec a jedno dědictví. Všechny tři se sejdou v rodném domě a vzájemně se začnou poznávat. Tess je úspěšná herečka, která po velkém úspěchu zažívá strmý pád a ocitá se na dráze spisovatelky a truchlí nad smrtí svého otce, se kterým vždy opovrhovala. 

Charlotte obětuje svou kariéru ve prospěch svého muže, který je úspěšný politik. Zjišťuje, že jí byl nevěrný. Natalie je dcera Jackovy milenky a vždy o svých sestrách věděla. Podaří se těmto třem sestrám najít společnou řeč? Jak to nakonec vše dopadne? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Rozhodně nebudete litovat.

Velice poutavá kniha o rodinném dědictví, rodinných vztazích, tajemství i lásce. Pokud si s sebou na dovolenou přibalíte knihu Sestry z vinice rozhodně vás čeká pohodové a příjemné čtení, které si možná vychutnáte i se sklenkou vína. Román není jen sladká romantika, kterou podle názvu očekáváte. Dotýká se i problematiky 2.světové války a to už je opravdu vážné téma. Romány s válečnou tématikou jsem dříve vůbec nevyhledávala. Dnes tomu je jinak. Sestry z vinice budou patřit k velmi oblíbeným knihám.  Zdánlivě jednoduchý děj, zajímavá zápletka a ještě vzpomínky babičky z válečného období svého mládí činí tento román velice čtivým. Mám moc ráda romány možná trochu s cestovatelským záměrem. Francie rozhodně patří k velmi oblíbeným destinacím a musím říci, že bych se tam velice ráda podívala. Autorce se podařilo popsat nádherné vinice, báječnou atmosféru. Tuto knihu doporučím všem milovníkům vína, cestování, ale především Francie.

Několik slov o autorce:

Když bylo JoAnn Rossové sedm let, byla si zcela jistá, že bude jednou hrát profesionálně baseball za newyorské Yankees. Na psaní knih mělo dojít až v důchodu. Yankees se sice zatím neozvali, ale bestsellerová autorka má na kontě už přes 100 románů, které vyšly ve 26 zemích (téměř 30 jich vyšlo i v českém překladu). Její záložní plán se tedy celkem vydařil.

Je na seznamu nejprodávanějších  autorů sdružení Romance Writers of America a stihla nasbírat řadu ocenění, mezi nimi např. dvě ceny RT Reviews – za výjimečný příspěvek žánru romantické literatury a současné beletrie.

S manželem, kterého potkala už na střední škole za něhož se vdala rovnou dvakrát, žije na severozápadě Spojených států a v současnosti usilovně pracuje na další knižní sérii.

Ukázka z knihy:

Já vím! Během dvaceti čtyř hodin jsem se dozvěděla, že můj otec měl další dvě rodiny, o kterých jsem nevěděla nic, a nejen, že mě můj manžel podvádí, ale taky si myslí, že ji miluje. Jak jsem mohla bejt tak blbá?! plakala a chodila po pokoji. „Je to ostuda.“

„Rozhodně nejsi blbá a nemáš za co stydět. To je všechno Masonova vina a nedovedu si představit, že by ho mohli zvolit, až tohle všechno praskne.“

„Myslím, že voliče už tohle tolik nezajímá.“ „Možná ne,“ souhlasila Tara neochotně. „Ale mělo by, protože nevěra ukazuje na charakter. Nebo přesněji na jeho nedostatek. Ale zlato, o tohle jde. Ty jsi skvělá, loajální manželka. A nechci, abys to pochopila špatně, ale viděla jsem, jak ses od chvíle, co ses vdala měnila. Ta holka, která neustále přestavovala dům snů panenky Barbie, s očima upřenýma k velkým věcem, se postupně změnila v dokonalou stepfordskou paničku.“

Autor: Joann Rossová

Přeložila: Veronika Kratochvílová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2022, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha

Počet stran: 376

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-7625-208-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *