Sedm dopisů z lásky – jak dlouho trvá se správně rozhodnout

Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek z knihy Sedm dopisů z lásky, kterou vydala Euromedia Group, Ikar v roce 2019. Zážitek z knihy je opravdu velice silný a nezapomenutelný. Pohodlně se posaďte a pusťte se do čtení.

Sarah je šťastná. Má svou rodinu, svou sestru Miu, svého manžela Adama a dceru Izzy. Moc by si přála ještě bratříčka pro svou krásnou sedmiletou dcerku. Prozatím se jim to nedaří. Adam je pořád ve své práci a nemá čas na rodinu. Vše se zdá idylické. Každý rok na narozeniny své dcery Izzy píše Sarah dopis. Nyní je jí právě sedm let a Sarah zjišťuje, že je konečně těhotná. Za několik měsíců ale zkolabuje, krvácí do mozku a upadá do vigilního kómatu. Podaří se lékařům zachránit jejich nenarozeného syna? Co vše zažívá její manžel Adam, dcera Izzy i sestra Mia je naprosto nepředstavitelné. Vztahy celé rodiny se otřásají v základech, nekonečné tři týdny plné strachu a slz nakonec skončí. Dokáže se rodina opět stmelit? Jaká rozhodnutí musí učinit Adam, i když by si v životě nepředstavil, že jej něco takového potká? Na tuto otázku a ještě mnoho dalších si už musíte odpovědět vy sami. Čeká vás opravdu silné a nezapomenutelné čtení, kdy budete zavírat knihu s pocitem, že to byl jen sen a určitě se z něj probudíte, tak jako hlavní postava Adam a jeho rodina.

Sedm dopisů z lásky je dechberoucí román o veliké ztrátě, lásce, rodinném poutu, těžkém rozhodnutí.

Tuto knihu jsem si k recenzi nevybrala náhodou. Od autorky Sinéad Moriarty jsem četla již její knihu Dobrá matka. I z této knihy jsem měla obrovský čtenářský zážitek, proto jsem očekávala vydání její další knihy v českém jazyce s velkým očekáváním. Opět nezklamala. Silný příběh, těžké rozhodnutí, rodinné pouto, láska, to vše v tomto románu nechybělo.

Dohromady má kniha 57 kapitol, celkem 464 stran a je zakončena poděkováním autorky. Grafické zpracování knihy se mě líbilo.

Děj měl spád, autorka sáhodlouze nepopisovala různé dějové linie, ale velice věcně a stručně se věnovala jednotlivých postavám, což vůbec nebylo na škodu.

Titulní stránka knihy je neskutečně krásná. Je na ní matka s dcerou, které se vzájemně objímají. Vyjadřuje to opravdový cit a neskutečnou mateřskou lásku.

Několik slov autorce:

Sinéad Moriarty se narodila a vyrostla v Dublinu. Její matka je autorkou dětských knížek, a tak malá Sinéad vyrostla mezi knihami. Sama říká, že jako malá pozorovala svoji matku, jak píše u kuchyňského stolu knihy, a už tehdy se rozhodla, že napíše román. Po univerzitě žila v Paříži a poté v Londýně, kde pracovala jako novinářka. V té době začala svůj volný čas trávit tvůrčím psaním a po několika letech, kdy si pohrávala s několika náměty na knihy, vydala svou první knihu The Baby Trail. Ta zaznamenala obrovský úspěch a stala se světovým bestsellerem, který byl přeložený do dvaceti pěti jazyků. Od té doby vydala Sinéad dalších třináct titulů včetně knihy Dobrá matka (česky v roce 2019 v nakladatelství Ikar) a Sedm dopisů z lásky. V současnosti žije Sinéad Moriarty v Dublinu se svým manželem, třemi dětmi a jejich malou černou kočkou Minnie.

 

Autor: Sinéad Moriarty

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 464

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4102-8

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *