S láskou z Říma – všechny cesty vedou… k tobě

Máte rádi romány Julie Caplinové? Chcete si užít nádhernou romantiku uliček města Říma, aniž vyjdete ze svého domu? Tak právě vám je určena novinka nakladatelství Motto, jehož autorkou je Jules Wake, rodným jménem Julie Caplin. 

Lisa se vydává do Říma najít svého biologického otce, kterého si pamatuje jen z dětství. Na cestu se též vypraví její bývalý přítel Will, který tam hodlá čerpat inspiraci pro svou restauraci, kterou chce otevřít. Těžko říci, je to náhoda nebo ne? Lisa z toho není příliš šťastná. Šarmantní Ital Giovanni jí pomáhá orientovat se v neznámém městě, ale i najít jejího otce. Má totiž kontakty, které by ji mohly pomoci. Giovanni ale musí odjet, jelikož jeho matka je nemocná. Will využije situace a snaží se Lisu dostat zpátky. Podaří se mu v rozpálených uličkách Říma získat ztracenou lásku? Pojďte si užít nádhernou letní romanci, rozhodně nebudete litovat.

Kniha se mně moc líbila. Miluji romány Julie Caplinové a vždy se těším na další destinaci, kterou ve své knize popíše. Opět mě její kniha zaujala a čtení jsme si užila od začátku až do konce. Má 34 kapitol, 328 stran, je zakončena epilogem a poděkováním autorky. Mám moc ráda romány z prostředí kaváren a restaurací, o cestování, i jídle. Je to velice příjemné. Román o lásce, štěstí, touze najít svého otce vás rozhodně chytne za srdce. Zažijete příjemnou pohodu, napětí, ale i lásku, to co je příjemné si v těchto letních dnech přečíst. Pokud se chystáte na dovolenou a nevíte, jakou knihu přibalit, rozhodně román S láskou do Říma by neměl chybět pod vašim slunečníkem u vody. Titul s radostí doporučím všem milovníkům Julie Caplinové, cestování, Říma i těm, co mají rádi romantiku. Tuto knihu k recenzi jsem si nevybrala náhodou. Viděla jsem ji v edičním plnu vydavatelství a rozhodně jsem si na ni počkala, až vyjde. Moje očekávání naprosto splnila. Těším se na další knihu této autorky.

Ukázka z knihy:

„Ano, zní to dost hloupě, když někomu slíbíš, že se mu ozveš, a pak ho ignoruješ.“

Will si tiše povzdechl. „Tenkrát..“ Pak se zamračil, jako by si to rozmyslel,a  zkusil to jinak. „Popravdě jsem to zvoral.“

Sesunul se na lavičku a položil ruce na stehna. „Všechny ostatní holky jsem nebral vážně, tak mi to vyhovovalo. Chlap, který provozuje hospodu, není zrovna ideální partie pro někoho, kdo neustále vyžaduje pozornost.“

Lisa si nikdy nemyslela, že by jeho práce mohla být pro vztah překážkou. Když v hospodě o víkendech vypomáhala, často zůstala na drink s Marcusem, Alem, Willem a dalším personálem. Občas po práci zamířili do baru, ale Lisa se k nim nikdy nepřidala.

„Nikdy jsem se nechtěl vázat. Popravdě ani nevím, jak na to,“ zněl nepřítomně.

Jeho zhroucený postoj byl důkazem porážky. „Všechny holky k tomu nakonec dospějí. A pak se ukáže, že jim nemám co nabídnout. manželství mých rodičů byl jeden velký omyl. Navenek se tvářili jako dokonalý pár, ale realita byla úplně jiná.

Několik slov o autorce:

Jules Wake

Než se rodačka z britského Yorkshiru stala spisovatelkou, pracovala ve světě PR pro mnoho známých značek. Díky této zkušenosti měla možnost zdokonalit své jazykové dovednosti a také poznat mnoho evropských měst, která se objevují v její literární tvorbě.

Jules Wake snila o dráze spisovatelky už od dětství. V roce 2014 debutovala knihou Talk to Me. Její další román Pozdrav z Itálie (v nakladatelství Motto vyšel v roce 2019) se stal bestsellerem a zajistil jí úspěch po celé Evropě stejně jako vánoční romance Notting Hill pod sněhem (2020).

Pod svým rodným jménem Julie Caplin vytvořila autorka oblíbenou sérii Romantické útěky zahrnující Cukrárnu v Paříži, Kavárnu v Kodani či Chatu ve Švýcarsku.

S láskou z Říma (2022) je prvním dílem nové řady spojující atraktivní destinace s emotivními příběhy.

Autor: Jules Wake

Ilustrace: Kateřina Brabcová

Přeložil: Adam Chromý

Řada: S láskou

Žánr: román, světová beletrie, romantika, love story

Vydáno: 2022, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 328

Vazba knihy: brožovaná lepená s chlopněmi

ISBN: 978-80-267-2278-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *