Polibek na Mykonu – letní romance

Máte rádi Řecko? Chcete prožít romantický příběh na lodi ve Středozemním moři? Tak právě vám je určena novinka s názvem Polibek na Mykonu, jež vydalo nakladatelství CooBoo v Praze ve společnosti Albatros Media a.s. 

Izzy měla o svých prázdninách úplně jiné mínění. Léto totiž chtěla strávit jako zpěvačka a splnit si tak svůj sen. Nakonec to ale dopadne jinak a pracuje na výletní lodi ve Středozemním moři jako chůva. Zach se narodil na Mykonu a domů se vrací vyřešit svůj podíl na nemovitosti po prarodičích. Chce jen prodat, ale jeho velká řecká rodina má poněkud jinou představu. Zach chce své podnikaní rozjet naplno. Když se Izzy a Zach jednou potkají, situace obou se změní. Jak si ti dva vzájemně zasáhnou do zdánlivě poklidného života? Tak to už se nechte překvapit a nezapomeňte tuto nádhernou, prosluněnou knihu přibalit do svého kufru na dovolenou. Věřte, že si ji užijete tak jako já a nebudete litovat. Nádherné slunné počasí, výtečná řecká kuchyně a vítr ve vlasech je to správné, co právě potřebujete.

Román se mně opravdu moc líbil. Zaujal mě svou anotací a zajímalo mě, jak na mě vlastně zapůsobí. Prostředí Řecka je určitě báječné a věřím, že bych se tam moc ráda podívala. Mám moc ráda romány s cestovatelskou tématikou. Způsob vyprávění obou autorů je nesmírně zajímavý. Líbilo se mně, že děj střídavě vypráví Zach a střídavě Izzy. Kniha je srozumitelně psaná, děj na sebe navazuje, není zde zbytečně moc postav, které odvádí pozornost od hlavního děje. Čtení jsem si užila od začátku až do konce. Kniha má 232 stran, rozdělena na 15 delších kapitol, zakončena epilogem a informacemi o autorech. Do děje románu autoři přidali dopisy Zachova dědečka, který miloval Lanu. Krásné, romantické dopisy, které děj rozhodně oživily. Moje subjektivní hodnocení románu je pozitivní a doporučím ho všem milovníkům Řecka, všem, co si chtějí přečíst krásný, romantický příběh.

Polibek na Mykonu je již šestý díl. V této edici již vyšlo: Polibek v New Yorku, Polibek v Paříži, Polibek v Londýně, Polibek v Římě, Polibek v Palm Springs. Všechny knihy této série a se pyšní nádhernými přebaly. Určitě si přečtu i další knihu z této edice a moc ráda se tak vypravím do jiné destinace.

Léto, moře, romantický ostrov – místo stvořené pro letní lásku.

Ukázka z knihy:

„Copak jsi to se svou přítelkyní necítil?“ zeptá se.

„Rozhodně ne,“ vyhrknu. Překvapí mě, jak málo mi vadí odpovědět, zvlášť když jsem o tom včera večer nechtěl mluvit ani se svou rodinou. Usoudím, že mi nejspíš rozvázalo jazyk to víno. „Vycházeli jsme spolu skvěle, skoro nikdy jsme se nehádali, nic takového. Měli jsme se moc rádi, hodně nám na sobě záleželo – vlastně ještě pořád záleží. Ale vášeň? To ani ne. Vždycky nám bylo nejlíp, když jsme seděli u stolu a učili se nebo se na gauči dívali na film nebo tak.“

Znovu zvedne obočí a zadívá se na svou sklenku. Z nějakého důvodu mám pocit, že bych se měl hájit.

„Láska, to není jenom vášeň,“ pokračuj. „Víš, on ten žár nevydrží planout věčně. Jako moji rodiče – ti se taky pořád nemuchlají, nedávají svoji náklonnost na veřejnosti najevo. Ve skutečnosti už je sotva vidím se obejmout nebo políbit. To ale neznamená, že už se nemilují.“

„Ne?“

„Jenom to prostě nedávají tak najevo, to je všechno.“

Několik slov u autorce:

Za pseudonymem Catherine Riderová se skrývají dva autoři: Stephanie Elliotová a James Noble.

Stephanie Elliotová je redaktorka, která se hned po vysoké přestěhovala do New Yorku! Hrozně ráda jezdí do Londýna – tamní lidé jsou tak strašně zdvořilí! Žije V Brooklynu se svým manželem a pětiletou dcerou.

James Noble je redaktor a zároveň také autor píšící pod řadou pseudonymů. Narodil se  a žije v Londýně, ale až moc často se oddává snění o tom, jaké by to bylo žít v New Yorku.

Autor: Catherine Riderová

Přeložila: Hana Netušilová, Kristýna Vítková

Žánr: YA romantika

Vydáno: 2022,  Nakladatelství CooBoo ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 232

Vazba knihy: brožovaná, lepená s chlopněmi

ISBN: 978-80-7661-513-7

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *