Malířka z Benátek – příběh zakázané lásky

Píše se rok 1939 a mladá Juliet přijíždí do Benátek studovat umění, kde poznává mladého a šarmantního Leonarda. Bezhlavě se do něj zamiluje. Jeho budoucnost je ale předem dána. Jak se láska v době válečné bude nadále vyvíjet? Podaří se jim být nakonec šťastní? To vše musí zjistit Carolina, jejíž prateta Juliet zažila příběh nenaplněné lásky. Carolina přijíždí do Benátek po mnoha letech se záhadnými klíči a skicáky. Pokouší se rozplést záhadu a mnoho tajemství, kam vlastně dané klíče patří?  Proč jí je její prateta zanechala, co jí vlastně chtěla říci? Jaké tajemství staré šedesát let nakonec Carolina vyluští? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Čeká vás opravdu silný příběh o lásce, umění, tajemství v pozadí nádherných Benátek poznamenaných válkou.

Román  Malířka z Benátek jsem přečetla opravdu jedním dechem. Četl se velmi dobře, i když v ní je válečné téma. Místy jsem si říkala, kam až může válka zajít a co vše musí Juliet zvládnout. Těžký osud, nenaplněná láska mladého Leonarda, strach z války i o dítě, které ve válečném prostředí Benátek muselo vyrůstat. Román má 432 stran, je rozdělen na 47 kapitol. Střídavě děj vypráví Juliet, střídavě Caroline. Nacházíme se v letech 1939 až 1941 a v roce 2001. Vůbec jsem neměla problém se v časových i dějových linkách orientovat. Autorka velice poutavou formou popisuje prostředí Benátek i období války, které nebylo pro nikoho vůbec jednoduché. Juliet byla nesmírně silná a obětavá žena, která nesla vše na svých bedrech. Knihu doporučím všem milovníkům Benátek, jelikož autorce se povedlo popsat nádherné prostředí, uličky i scenérie, které Benátky rozhodně nabízí. Dále také těm, co mají rádi romány z období války a nejen jim. Autorčin styl psaní mě prostě baví. Od této autorky jsem měla možnost číst už jeden román a nesmírně se mně líbil a zaujal, proto jsem neváhala a pustila se do Malířky z Benátek.

Ukázka z knihy:

Když dočetl, zaklapl deník a položil jí dlaň na koleno.

„Takže tím příběh končí. Nikdy se nedozvíme, co se doopravdy stalo. Žádné další deníky neexistují?“

„Jiné jsem nenašla. Víme jen to, že ona odejela do Švýcarska a on zemřel.“

„Vyprávěli mi, že ho zastřelili, když se snažil uprchnout ze zajateckého tábora, aspoň si to myslím.“

Caroline zděšeně vzhlédla. „Za spojeneckého zajateckého tábora?“

„Ne, z německého. Stalo se to poté, co Itálie změnila postoj. On pomáhal Spojencům.“

„Hmm. Je to moc smutné. Tak mě napadá, že kdyby..“

Odvrátila se.. „Ale na tom nesejde.“

„A celá léta všechno tajila,“ nadhodil Luca.

„Nikomu neřekla ani slovo. Všichni jsme se domnívali, že je typická britská stará panna, uhlazená, odtažitá, která nikdy neměla svůj vlastní život, neodpoutala se od rodiny.“

Položila dlaň na jeho ruku. „Doprovodíš mě, až půjdu rozptýlit její popel?“

Propletl prsty s jejími.

„Kde to provedeš?“

„Chci najít jejich strom. Myslela jsem, že popel rozptýlím kolem.

Několik slov o autorce:

Rhys Bowen je autorkou bestsellerů ze žebříčků New York Times: sérii detektivek Royal Spyness (Královská špionka), Molly Murphyová, Konstábl Evans, a dále bestselleru Panství Farleigh (2019). Získala cenu Agatha Award za nejlepší román, byla nominována na cenu Edgar Award taktéž za nejlepší román a k tomu je držitelkou mnoha dalších ocenění a nominací, její knihy mají vynikající recenze. Je autorkou více jak třiceti románů.

Narodila se v anglickém Bathu, studovala London University, vdala se do rodiny s historickými vazbami na královskou rodinu a nyní tráví čas střídavě v severní Kalifornii a v Arizoně.

Autor: Rhys Bowen

Přeložila: Květa Palowská

Žánr: čtení pro ženy, historická próza

Vydáno: 2022, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 432

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-267-2274-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *