Pekařky-Vanilkové dny-strhující sága o pekařské rodinné dynastii

Máte rádi laskavé příběhy o jídle? Milujete vůni vanilkového cukru? Chcete si přečíst neobvyklý příběh o podnikání v potravinovém průmyslu v 19.století? Eva-Maria Bastová, je autorkou knihy s názvem Pekařky-Vanilkové dny, která vás zaujme od první strany, tak jako mě. 

Píše se rok 1892 a Josefína a její manžel Carl slaví velký úspěch. Carl je lékárník a podařil se mu velký vynález. Je jím kypřící prášek do pečiva, který by měl pomoci všem hospodyňkám usnadnit jejich domácí pečení. Josefína pracuje v jejich pekárně v rámci reklamy, jelikož krásně maluje. Vyrábí různé reklamní tabule se slogany. Jejich život vypadá idylicky, ale bohužel do něj vstoupí jedna žena. Také svůj úspěch musí obhajovat před veřejností, která jim jejich úspěch nepřeje. Úspěch dokáže závist naprosto zničit. Carl díky své píli vyvine ještě další suroviny do kuchyně, jenž jsou vanilkový puding a vanilkový cukr. Podaří se jim jejich lásku i úspěch obhájit? Jaká je čeká budoucnost? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do příjemného čtení.

Román byl nádherný a jeho čtení jsem si moc užila. Jedná se o 1.díl ze 3 dílů. Už se těším na jejich pokračování, které by mělo vyjít ještě letos. Líbilo se mně prostředí, ve kterém se tato sága odehrává, dále také obsahové zaměření. Při čtení jsem měla pocit, že ten vanilkový cukr opravdu cítím. Jelikož mám moc ráda vanilku, je to pro mě srdcová záležitost. Čtení pro mě o to bylo příjemnější. Román je rozdělen na kapitoly, je jich 48, celkem 304 stran, na začátku je prolog, na konci epilog, zakončen doslovem a poděkováním autorky. Postavy z tohoto románu jsou inspirovány pravdivou existencí firmy vyrábějící tyto produkty. Děj knihy vás pohltí, a jen tak nepustí. Tuto knihu jsem si k recenzi vybrala náhodou. Zaujala mě titulní obálka i anotace. Hned se mně sbíhaly sliny upéct něco sladkého. Čeká vás strhující sága o pekařské rodině a jejich životních peripetiích. Román s radostí doporučím všem, co rádi čtou rodinné ságy, co rádi pečou, i těm, co mají rádi romány z 19.století.

Ukázka z knihy:

Milí pánové,

V budoucnu chceme ještě víc rozšířit reklamu pro naše výrobky, jako jsme tak činili již dříve. Měli bychom se soustředit především na pudinkový prášek a vanilkový cukr. Inzeráty v novinách budou náš dům stát hodně peněz. Přesto však necouvneme, protože víme, že tím můžeme ještě zvýšit odbyt našich výrobků. Stále ještě jsou na světě lidé, kteří doposud neslyšeli o našich výrobcích.

A tomu odpomoci a napravit to, je právě vaší úlohou.

Naším cílem je, aby na světě neexistoval obchod, který nemá v nabídce výrobky naší firmy. Naše marketingové oddělení vymyslelo balení se vzorky všeho našeho zboží, které by mělo být snadno vystavitelné. Celý balíček je postaven tak, aby jej stačilo umístit na pult v obchodě. Nadto jsou jednotlivá balení přímo pastvou pro oči. Od vás očekávám, že ony muže a ženy přivedeme k tomu, že naše podnikání poroste a nabude ještě více na významu. Někteří z vás v minulosti neodvedli zcela vynikající práci. Požaduji od vás plné nasazení pro naši firmu. V budoucnosti již nestrpím, aby čísla prodeje stagnovala.

S přátelskými pozdravy Louis Meister.

„Vanilkový cukr dodává koláčům, ale i dalšímu sladkému pečivu, zvláštní jemnou chuť. Josefína miluje vůni vanilky, která neustále prostupuje celým domovem.“

Několik slov autorce:

Eva-Maria Bastová je novinářka, vedoucí Bast Medien GmbH, a autorka několika populárně naučných knih, biografických i historických románů. Za svoji práci obdržela různá ocenění, mimo jiné cenu pro německé novináře nadace Konrada Adenauera v kategorii historie.

Jako součást autorské dvojice Charlotte Jacobi napsala mimo jiné trilogii Parfumerie Douglas (vydalo nakladatelství Euromedia Group).

Autorka žije u Bodamského jezera.

Autorka: Eva-Maria Bastová

Přeložila: Pavla Lutovská

Žánr: beletrie, společenský román

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 304

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-5143-0

(1.díl ze 3)

Knihu můžete koupit zde:

Kniha PEKAŘKY: Vanilkové dny – Eva-Maria Bastová | knizniklub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *