Zmizelá škola-výborná kniha pro všechny zlobivé děti

Máte rádi dobrodružství? Chtěli jste někdy, aby vaše škola zmizela? Kniha Zmizelá škola vás pobaví, potěší a vykouzlí úsměv na tváři. Daniela Krolupperová si pro vás připravila opět humorný příběh pro všechny školáky. 

Ondra chodí do 1.třídy a ne vždy ho škola baví. Přál by si, aby škola zmizela. Jednoho dne potká černokněžníka Zlobyráda. A ten mu jeho přání splní a škola opravdu zmizí. Jenže jiné paní učitelky je začnou učit ve stanech, v místech, kde opravdová škola stála. Nakonec ale zjistí, že i ve škole je zábava, že je zde mnoho zajímavých věcí, ale především hodně kamarádů, se kterými je prostě legrace. Ondra vyhledá černokněžníka Zlobyráda v parku a prosí ho, ať školu vrátí zpátky. Ten mu ale řekne, že to jen tak nejde. Ondra se se svým kamarádem Kryštofem ocitá v pohádkové zemi a musí přijít na kloub, jak zachránit jejich školu, aby se znovu i s panem školníkem a učitelkami vrátila zase zpátky. Podaří se mu to?

Čeká vás celkem 16 kapitol na 52 stranách plné zábavy a dobrodružství pro všechny začínající čtenáře. Knihu ocení i učitelky základních škol, které si s dětmi chtějí číst něco zábavného, dále pro rodiče prvňáčků, ale i prarodiče. Kniha se bude rozhodně líbit i dětem, kterým možná škola neučarovala, nebaví je tam chodit, možná jim nejde čtení i psaní a napadají stejné myšlenky jako Ondru. Tato kniha by jim měl být nápomocna se těchto pocitů zbavit.

Kniha je nádherná. Autorka i ilustrátorka si daly záležet, aby se líbila dětskému oku, ale i dospělému. Kniha Zmizelá škola je velmi vtipný příběh, který mě moc zaujal. Už ta myšlenka, kdy si žák základní školy přeje, aby škola zmizela. Když se tak stane, nedomýšlí důsledky svého chování, zjistí, že škola nakonec je, ale místo ní jsou děsné stany. Dobrodružná zápletka, v níž autorka líčí cestu Kryštofa a Ondry do zemi pohádek, kdy chtějí svůj čin napravit, je báječné. Určitě se při ní budete možná trochu bát, ale určitě se zasmějete. Obrázky Evy Pekárkové jsou trochu strašidelné, ale jinak se mně moc líbí.

Několik slov o autorce:

Daniela Krolupperová je česká spisovatelka dětských knih a překladatelka ze severských jazyků. Narodila se 31. října 1969 v Praze. Píše knihy nejrůznějších žánrů pro děti všech věkových kategorií a mnohé z jejích titulů získaly ocenění.

Vystudovala norštinu s finštinou na filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Poté studovala na lidové vysoké škole v Norsku žurnalistiku a jazyky na univerzitách. V Helsinkách a Oslu. Při studiu pracovala jako redaktorka zahraniční redakce v tiskové agentuře ČTA. Od ukončení studia pracuje jako překladatelka a tlumočnice ve svobodném povolání.

Žije v Praze a má tři dcery. Velkou zálibu vždycky nalézala ve sportu. V dětství řadu let závodně plavala, nyní ráda cvičí aerobik, v zimě jezdí na běžkách a v létě téměř neslézá z kola. Mezi její knihy patří Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě, Zločin na Starém Městě pražském, Zákeřné keře, Bubáček, Past na korunu, Rybí sliby, Mizející hmyzíci a mnoho dalších knížek. Pro menší děti např. Sedmilhář Josífek, Policejní křeček, Kouzelná aktovka či Atlas strašidel.

Kniha je určena pro děti od 9 let.

Ukázka z knihy:

Po chvíli se rodiče přece jen trochu vzpamatovali. Usoudili, že se zmizením školy bude třeba něco udělat. Tatínek dvojčat Rybínových odešel na radnici, aby tu záhadu oznámil starostovi. Babička třeťáka Kolomazníka poslala vnuka pro obecního strážníka pana Vorážku.

Ten střelhbitě přispěchal. Byl zmizením školy zděšený stejně jako ostatní rodiče. Ale protože byl obecní strážník, překonal ohromení a zahájil, že škola zmizela naprosto beze stop! Nezbývalo než přivolat detektivy z Prahy.

Potom přiběhl starosta. Pečlivě se rozhlížel, ale když školu nikde neviděl, vrátil se na radnici. Šel telefonovat na Úřad pro mimořádné záležitosti. Tam už si budou vědět rady, říkal si v duchu. Tam to vyřeší. Ale kam budou chodit děti do školy? To nevěděl nikdo.

Rodiče ještě chvíli zmateně postávali na novém trávníku.

Vypadali zaskočeně. Bylo toho na ně prostě moc. Na takové podivnosti nebyli zvyklí. Ondra zaslechl jednoho tatínka, jak si pro sebe brumlá: „No, prosím, škola! Kdyby tak místo ní radši zmizel finanční úřad!“ Jenomže to se měl tenhle tatínek v parku dobře dívat po kamenech! Takhle černokněžníka přehlédl a jeho přání zůstalo nesplněné.

Záhada se zmizelou školou se rychle rozkřikla.

Autor: Daniela Krolupperová

Ilustrace: Eva Sýkorová-Pekárková

Žánr: dobrodružství pro děti, pohádky

Vydáno: 2021, Vydalo nakladatelství Albatros ve společnosti Albatros Media, Praha, 2.vydání v Albatrosu, 2024

Počet stran: 52

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-00-07270-8

Knihu můžete koupit zde:

Zmizelá škola | Albatrosmedia.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *