Město snů – sága rodu Caldwellů 1.díl ze 3

Máte rádi rodinné ságy? Chcete se podívat na to, jak se zrodil němý film? Chcete prožít velkou lásku? Tak právě vám je určena novinka, kterou vydala Euromedia Group, pod značkou Ikar a nese název Město snů – edice světový bestseller. 

Hariiet Caldwellová je dcera bohatého rejdaře, velmi technicky založená. Líbí se jí nábřeží s loděmi. Její otec je velice vážený a úspěšný muž. Když jej postihne mrtvice, musí se o něj celá rodina starat včetně Harriet. V jejich rodinné firmě se toho ale děje opravdu hodně a vztahy v ní nejsou úplně idylické. Harriet se bezhlavě zamiluje do Franka, který se pohybuje v ochodu s němými filmy. Je to velký dobrodruh. Otevírá jedno divadlo za druhým a stává se z něj velice úspěšný muž. Ustojí Harriet jeho nároky? Bude její láska tak dále intenzivně opětována? Jak velké neštěstí zasáhne do jejich vztahu? Víc už vám neprozradím a nenechte si ujít tuto báječnou novinku.

Knihu jsem si k recenzi nevybrala náhodou. Když jsem ji viděla v edičním plánu, říkala jsem si, že jí prostě musím mít. Je to báječná sága odehrávající se na konci 19. a začátkem 20.století  v Californii v San Francisku. Kniha je rozdělena na dva díly, má celkem 55 kapitol, 320 stran, zakončena epilogem. Čte se velmi dobře. Styl psaní autorky se mně velice líbil a ještě jsem od ní žádný román nečetla. Čtení jsem si užila od začátku až do konce. Mám moc ráda rodinné ságy a těším se na další díl, který si rozhodně nenechám ujít. Námět románu byl velmi zajímavý. Ještě nikdy jsem nečetla knihu z filmového prostředí. Líbí se mně, jak se zde střetávají dva světy. Jeden filmový a ten druhý rejdařský obchod, kde panuje síla a velké intriky. Na titulní obálce je vidět mladá dívka, v pozadí lodě i velký most a průzračné moře. Vyvolává to ve mně pocity nespoutanosti, mládí i velkého čekávání. Věřím, že se vám nová rodinná sága zalíbí tak jako mně a určitě po ní sáhnete. Rozhodně to bude dobrá volba.

Román o osudu jedné bohaté rejdařské rodiny, o lásce i o němém filmu a nejen to. V tomto díle se ocitáme v letech 1898 až 1926.

Ukázka z knihy:

Byron se krátce zasmál a přikývl. „Francouzská kamera od bratří Pathé. Má hodnotu celého jmění a je to jediná kamera, kterou tehdy Ezra mohl zachránit.“

„Před čím nebo před kým zachránit?“

„Před bandou rváčů ze syndikátu, která přepadla jeho filmové studio v Chicagu a všechno rozbila napadrť.“

Frank na něho nevěřícně zíral. „Ezra měl filmové studio? On natáčel filmy?“

„Ano, byl nezávislý filmový producent, a sice jeden z těch odvážných, kteří vzdorovali monopolu syndikátu. Až na tuhle kameru mu zaplacení rváči zničili vybavení a nakonec ještě taky halu zapálili.“

Frank rozrušeně potřásl hlavou. Teď chápal, co Byron řekl o těch dvou vránách. „Ale o tom, že syndikát násilně útočí na nezávislé filmové producenty, o tom se mi nikdy ani slovem nezmínil!“ podotkl ohromeně.

Několik slov o autorce:

Kate O´Hara vyrostla v Německu, kde vystudovala germanistiku a divadelní, filmovou a televizní vědu. Po studiu pracovala jako novinářka pro rozhlas, deníky a časopisy.

Uveřejnila četné krátké příběhy a reportáže, v devadesátých letech vycestovala do USA, kde se provdala a přijala americké občanství. Zde pracovala mnoho let jako hudební novinářka, psala cestopisy pro rozhlas a tisková média, než se začala věnovat historickým románům.

Autor: Kate O´Hara

Přeložila: Jana Pecharová

Žánr: edice světový bestseller, historický román, beletrie

Vydáno: 2022, Euromedia Group,a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 320

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4739-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *