Láska v Positanu- jedno léto v Itálii může změnit úplně všechno

Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek z knihy Láska v Positanu, kterou vydala Euromedia Group, Ikar v roce 2023. Zážitek z knihy je opravdu úžasný. Pohodlně se posaďte a pusťte se do čtení. Tuto knihu jsem si od první strany zamilovala a nemohla přestat číst. 

Marci je pořád pracovně vytížená a už vlastně dlouho si nevzala dovolenou. Teď se ale vše má změnit. Marci odjíždí do slunné Itálie, kde se má postarat o starožitnictví svého kmotra Richarda, které má být uzavřeno. Zdánlivě jednoduchý úkol tak snadný není. Ještě že ji se vším pomůže velmi sympatický a milý číšník Nico. Nakonec přeskočí i láska v Positanu, ale Marci se dozvídá i jedno velké tajemství, které jí může vyrazit dech. A co to vlastně bude? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do příjemného, odpočinkového, ale zároveň velmi emotivního příběhu.

Román jsem si přečetla s velkou chutí, protože jsem na něj četla velmi pozitivní ohlasy a musím říci, že na mě velmi dobře zapůsobil. Zdánlivě jednoduchá zápletka vás bude bavit od začátku, až do konce. Autorka románu Lucy Coleman má velmi zajímavé a poutavé vyprávění děje i popisu postav, který se mně moc líbí.

Mám moc ráda romány, při kterých hlavní postavy někam cestují a poznávají krásy různých destinací. Itálie mě opravdu zaujala. Byla jsem v ní jen jednou a myslím si, že bych to měla napravit a znovu se do ní podívat. Kniha má celkem 296 stran, dvacet osm kapitol, na začátku je prolog, zakončena epilogem. Román doporučím všem cestovatelským a romantických duším a nejen jim. Od této autorky jsem již přečetla knihu Léto v Provence a musím říci, že se mně líbila tak jako Láska v Positanu. Další krásné místo, do kterého bych se moc ráda podívala a nasála tu nádhernou vůni levandulí, které z celého srdce miluji.

Ukázka z knihy:

„Dneska sis vedla skvěle, Marci. Nebojíš se žádné práce a toto si moc ceníme. Snad ti nevadí, že jsme tě tady zapřáhli,“ prohlásí Nico a slabě se usměje.

„Bylo mi potěším. Všichni jste hrozně laskaví a vstřícní. A Olivia je hotový dar z nebes-nemůžu ti dost poděkovat, žes nás seznámil.“

„Potřebovala jsi pomoc a ona nemá příštích pár týdnů co dělat. Jsem rád, že se tvůj i její problém vyřešil k oboustranné spokojenosti.“

„To rozhodně. Zatím se vyhýbám Richardově kanceláři, ale dlouho to už odkládat nemůžu,“ přiznám. „Záznamy si vedl naprosto o všem, z čehož vyplývá, že mě čeká spousta krabic. Dnes ráno mi poslal dlouhý e-mail, ve kterém mi vysvětlil svůj složitý evidenční systém. Všechny šanony a krabice mají referenční čísla, ale chce po mně, abych před zabalením některé materiály sloučila.“

„To asi nebude hračka. Co kdyby sis tu kancelář nechala na pondělí, až budu mít volno, abych ti mohl pomoct? Dneska večer jsi mi vytrhla trn z paty, tak to je to nejmenší, co pro tebe můžu udělat.“

Sedíme na malé terase u bazénu, díváme se na moře zahalené soumrakem a před námi leží prázdné talířky. Právě jsme se odměnili citrónovým zákuskem s vanilkovou zmrzlinou. Na mém talířku leží pár drobečků, které jsem na něm musela nechat, protože jsou tak malé, že bych je na lžičku nenabrala.

Několik slov autorce:

Lucy Coleman je britská spisovatelka a autorka řady úspěšných románů. Mnohé z nich se staly bestsellery a byly přeložené do několika jazyků. Pokud zrovna nepíše, tráví dny s dětmi, jejichž fantazie nezná mezí, nebo se věnuje malování a péči o zahradu.

Žije se svým manželem a kočkou Ziggy v jižním Walesu. Od této autorky vyšla již kniha Léto v Provence.

Autorka: Lucy Coleman

Přeložila: Milena Pellarová

Žánr: beletrie, romantika

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 296

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-5113-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *