Noční slunce- dobrodružný příběh pro všechny děti

Máte rádi dobrodružství? Hledáte pro své děti příběh plný napětí? Chcete podpořit fantazii vašich dětí? Tak právě vám je určena kniha s názvem Noční slunce, jejíž autorem je Jiří Březina, nejvýraznější český detektivkář. 

Katka prožívá velmi těžké období. Zůstane sama, jen s tátou, maminka ji zemřela. Přestěhují se na venkov, kde je ve velkém domě pořád sama. Je jí tam moc smutno. Najednou začne z lesa vnímat zvláštní volání. Zjistí, že tam bydlí bludičky, víly, ale i sám strašný hejkal. Katka se s nimi spřátelí a začne s nimi zažívat neskutečná dobrodružství. Jak to nakonec všechno dopadne? Bude konečně táta více doma a Katka bude zase opět šťastná? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Knihu jsem si moc užila. Její čtení bylo moc fajn, od začátku až do poslední strany. Přiznám se, že moc fantasy literaturu nečtu a nikdy jsem nečetla, ale tato kniha mě zaujala hned od první strany a s chutí jsem si ji přečetla. Má celkem 152 stran, 19 kapitol, na začátku je prolog a na konci je poděkování autora těm, co se na knize nějak podíleli, případně pomohli autorovi. Je napínavá, dobrodružná, plná nadpřirozených bytostí, opravdu šitá na míru dětem starších 9 let. Doporučím ji dětem této věkové skupiny, ale i všem, co mají rádi nadpřirozeno, a  dobrodružství. Určitě nebudete litovat.

Knihu ilustrovala Andrea Arce ilustracemi, které velmi dobře dotváří tajemný dojem z celé knihy.

Čeká vás dobru družný příběh o statečnosti, ztrátě a lesem plném kouzelných bytostí.

Kniha je určena pro čtenáře od 9 let.

Ukázka z knihy:

Jako na povel začala temná hladina rybníčku vřít, jako kdyby se v ní proháněly stovky splašených ryb. S obrovským cáknutím vyskočil na břeh vodník. Ne, tohle nebyl mužíček v zeleném fráčku. Bylo to mužské tělo porostlé šupinami a pokryté chuchvalci vodních řas. To tělo mělo kapří hlavu a jeho nehybné rybí oči se dívaly přímo na Katku, zatímco ústa se otvírala v němé výhrůžce.

Katka odvrátila hlavu, jen aby zjistila, že druhá bludička, ta, která na sebe vzala podobu Břízky, stojí jen několik kroků od ní. Vnější podoba víly jí ještě zůstala, ale místo tváře už měla také tu černou prázdnotu, ve které kdesi hluboko svítily dva zelené uhlíky.

Vodník skočil zpátky do vody. Bludičky se ale začaly blížit ke Katce, které hrůza přikovala nohy k zemi.

„Běž, Katko, utíkej! Nedívej se na ně, nebo umřeš!“ křičela bezmocně Břízka.

Jenže Katka se dívat nepřestala. Zírala na ty stvůry, do jejich bezedných tváří, a cítila, jak z ní vyprchává život.

Několik slov u autorovi:

Jiří Březina

Českobudějovický rodák patří mezi nejvýraznější české detektivkáře. Už za svůj debut Na kopci získal v roce 2014 Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román. Kniha vyšla po deseti letech v upravené reedici. Březina svůj úspěch zopakoval v roce 2020 se Vzplanutím z detektivní série s policistou Tomášem Volfem, která dále zahrnuje knihy PromlčeníPoledniceMizení a Nalezení. Je také autorem příběhu pro děti Noční slunce. Porotci, recenzenti i čtenáři u Jiřího Březiny oceňují zejména originální zápletky, autentičnost vyprávění i obratnou hru se čtenářskými očekáváními, která často vyústí v nečekané zvraty. Jeho knihy byly přeloženy také do polštiny. Volný čas tráví nejradši v přírodě, kde chodí, běhá, táboří nebo jezdí na kole.

Autor: Jiří Březina

Ilustrace: Yulia Sivtsova, Andrea Arce

Žánr: fantasy pro děti

Vydáno: 2023,  Nakladatelství Fragment ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 152

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-253-6383-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *