Jednou snad – pravda obrátí její svět vzhůru nohama

Pravda, která bolí, která vyjde na povrch po tolika letech? Nikdo si neuvědomujeme, jak jedna obyčejná, zaprášená krabice plná milostných dopisů dokáže změnit život i po tolika letech. Zajímá vás, co se vlastně Jees tak strašného stalo? Proč Joe tak vlastně reagoval? Debbie Johnsonová je autorkou románu Jednou snad, která vám odpoví na všechny tyto otázky. 

Jess a její snoubenec Joe plánují nádhernou budoucnost, která se během vteřiny změní v jedno velké neštěstí, ze kterého se jen tak Jess nevzpamatuje. V době, kdy prožívá největší krizi ji Joe opustil. Po sedmnácti letech, kdy její matka umírá se vrací do svého rodnému domu, kde na staré půdě nachází krabici plnou dopisů, v níž se dozvídá něco, co jí změní život. Se svými přáteli se vydává hledat svého bývalého snoubence, který ji psal dopisy, ale Jess je nikdy nečetla. Proč se k ní nikdy nedostaly? Co vše se událo a Joe ji nemohl svou situaci vysvětlit? Najde Jess svého snoubence? Jak se k tomu všemu postaví Joe? Je ještě naživu? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Kniha byla opravdu nádherná. Četla se velmi dobře. Od této autorky jsem četla první knihu a těším se, zda si zase nějakou hezkou přečtu. Zápletka je velmi zajímavá a děj románu vás nenechá jen tak vydechnout. Rozhodně vás bude fascinovat to, co musela Jess, hlavní hrdinka románu prožít, aby došla až sem. Sedmnáct let, ve kterých žila, teď se objeví skutečnosti, se kterými se musí nějak vyrovnat.

Kniha má 304 stran, celkem 39 kapitol, zakončena poděkováním. Na obálce knihy je ozdobená krabice s dopisy. Vyvolává ve mně zvědavost, co asi v těch dopisech je napsáno a moc ráda bych si je přečetla.

Ukázka z knihy:

„Tak tohle je lahůdka…,“ zamumlal. Budu si pak muset dát pořádnou sprchu. Fyzicky i mentálně. Nejspíš si dopřeju něco jako spirituální pobyt v denních lázních.“

Přikývla jsem, protože jsem přesně věděla, jak to myslí.

Nešlo jen o ten prach, který se na nás lepil, dostával se nám pod šaty na kůži, ale byl tu taky ten pach. Pach plísně a vlhkých temných zákoutí a minulých, už zapomenutých životů.

Pach velkých i malých smrtí, opuštěných věcí nahromaděných na jednom místě, sálajících společným smutkem.

V jednom rohu, tam kde se střecha svažovala na podlaze, jsem uviděla matčin starý šicí stroj, a okamžitě mě zaplavily vzpomínky tak živé, jako by to bylo včera: slunečné ráno, šicí stroj na mámině stole v jejím pokoji vzadu v domě. Já byla na zahradě, hrála si s imaginativním a přehnaně promyšleným způsobem jako všichni jedináčci, rozprávěla jsem se žížalami a přátelila se se stínkami, které žily pod starým pařezem.

Musela jsem být hodně malá, tak čtyři nebo pět let, Vzpomínám si, jak jsem vzhlédla k velkému oknu a uviděla za ním svou matku a její šicí stroj.

Několik slov autorce:

Debbie Johnsonová je autorkou bestsellerů, která žije v Liverpoolu. Dlouhá léta pracovala jako novinářka a pak si uvědomila, že mnohem zábavnější bude vymýšlet si vlastní příběhy než vyprávět ty cizí.

Vyzkoušela si téměř všechny žánry (snad kromě westernů a špionážních dramat) a nyní se specializuje na tvorbu  povznášející beletrie pro ženy, která dokáže rozesmát i dojmout, často oboje dohromady.

Debbie prodala již více než 1 000 000 výtisků svých knih, které vychází mimo jiné v USA, Francii, Německu, Švédsku, Holandsku, Turecku, Itálii nebo na Ukrajině. Dvě z jejích knih se dokonce dočkaly filmového či televizního zpracování.

Autor: Debbie Johnsonová

Přeložila: Jana Jašová

Žánr: romantika, beletrie

Vydáno: 2021, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 304

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4564-4

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *