Cizí ložnice – poutavý příběh od nejprodávanější slovenské autorky

Radka pracuje jako realitní makléřka. Je jí 26 let. Jednoho dne se probudí v nemocnici a vůbec neví, co se stalo. Střípky vzpomínek ji postupně začnou dotvářet příběh, co se vlastně v luxusní vile stalo. Její dětství nebylo příliš radostné. Maminka ji zemřela, když jí byly čtyři roky. Tatínek si neustále vodil nějaké ženy k nim domů. Některé zůstaly déle, některé se brzy odstěhovaly. Velice blízko ji je Gitka, tátova bývalá přítelkyně. Často k ní chodívá. Její vztahy s muži také nejsou příliš úspěšné. V práci se jí daří, má kolem sebe příjemné lidi. 

Radka ví, že byla s inženýrem Filipem ten osudný den ve vile. Vzpomíná si, že se spolu líbali, ale co se stalo potom, vůbec neví. Pořád si snaží vzpomenout. Myslí si, že by vztah s Filipem mohl dál pokračovat. Kolem něj se začne tvořit mnoho nedorozumění. Třeba jeho svatební oznámení, jeho snoubenka a nakonec si smrt muže, který byl nalezen v osudný den kousek od vily.  Zvládne Radka překonat všechny problémy a najde konečně vytoužený láskyplný vztah s mužem? Dokáže se vyrovnat se smrtí maminky, která zemřela jinak, než jí tvrdil její otec?

Román Cizí ložnice ve mně zanechal opravdu hluboký dojem. Autorka velice citlivě popisuje všechny problémy i starosti Radky. Příběh je protkán vzpomínkami na dětství a dospívání, které nebylo opravdu radostné. Děj se střídán, co bylo v minulosti a co je v současnosti. Neměla jsem problém se zorientovat v textu. Líbilo se mě, jak autorka střídavě vzpomínala a zároveň žila obyčejný život. Tento román bych rozhodně doporučila přečíst všem, co si pořád stěžují, že jejich život nestojí za nic. Po jeho přečtení vám vaše problémy budou připadat malicherné.

Katarína Gillerová vystudovala střední ekonomickou školu. Už tehdy publikovala v časopisech povídky a básničky, přispívala i do rozhlasu. Po maturitě odešla do Bratislavy, kde vystudovala Ekonomickou univerzitu. Je vdaná, má jednoho syna a pracuje jako ekonomka. V roce 2001 vydala knížku pro děti Moja kamarádka knížka. Vydala řadu románů, z nichž česky vyšly Láska si nevybírá, Dotkni se mě, lásko, Ráno nepláču, Miluj mě navždy, Zapomeň na minulost, Neodcházej, Záhada zadního pokoje, konečně se rozhodni, Zvláštní příběh a Jestli mě uvěříš. Autorka je označována za slovenskou Danielle Steelovou.

Autor: Katarína Gillerová

Žánr: čtení pro ženy

Vydáno: 2018, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 324

Vazba knihy: pevná s přebalem

ISBN: 978-80-267-1073-8.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *