Clařino tajemství – rodina především?

Máte rádi rodinné ságy? Chcete se vrátit do období druhé světové války? Milujete Provence a její krásy? Francoise Bourdin vám nabízí pokračování příběhu Clary Morvanové a její rodiny. 

Stárnoucí Clara drží v sobě už léta tajemství, hrůzný čin, kterého se dopustil její syn Edouard  a následně nato umírá. Claře jde především o rodinu a nechce okolnosti jeho smrti s nikým řešit. Chce ochránit především svou rodinu Morvan – Meyerů, která je pro ni nadevše. Za tragickými událostmi stojí velké tajemství. Když v Provence umírá její pravnouče, které se nešťastnou náhodou utopí, situaci přestává zvládat, tajemství, které drží v sobě jí velice tíží a vzdává boj se životem. Všech pět dětí musí řešit úplně stejný problém. Jak se k tajemství zachovat? Dokáži oni pokračovat ve stejném duchu, jako jejich maminka? Zvládnou mlčet o dávné minulosti, která všechny nesmírně tíží?

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Opravdu hodně dlouho mě trvalo, než jsem pochopila souvislosti, kdo ke komu patří, jaké vztahy v rodině panují. V knize se objevovalo mnoho jmen a měla jsem potíže zapamatovat si je všechny. Místa, kde se hlavní postavy vyskytovaly se často měnily. S tím většinou nemám v knihách problém. Tentokrát mě to potíže činilo. Myslela jsem, že knihu odložím a budu pokračovat jindy. Nemohla jsem, protože mě zajímalo, jak vše Clara vyřeší a co vše stojí za heslem „rodina především“.

Líbily se mě části děje, kdy autorka popisuje vztahy mezi jednotlivými členy rodiny. Napětí, láska, neopětované city, to vše patří ke správnému románu. Děj měl spád. I když mě ze začátku dalo zabrat se do knihy začíst, nakonec musím říci, že to stálo za to vydržet.

Autor: Francoise Bourdin

Žánr: román

Vydáno: 2018, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 360

Vazba knihy: vázaná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-267-1224-4

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *