Atlas lidského těla pro děti – lidské tělo v šesti velkých rozkládacích mapách

Víte že, člověk má v těle asi 640 svalů, 207 kostí, 32 zubů a asi 5 litrů krve? Lidské tělo je nesmírně zajímavý a složitý stroj, který každou vteřinu zpracovává mnoho informací. Na sobě nezávisle pracuje mnoho soustav. Nic nesmí vynechat. Pojďte se podívat, jak náš organismus funguje. Vydejte se na zajímavé putování o orgánech našeho těla. Určitě se nebudete nudit. 

Publikace Atlas lidského těla pro děti obsahuje 6 rozkládacích map, v nichž jsou zajímavosti o základních částech lidského těla, informace o vnitřních orgánech jakou jsou srdce, plíce, mozek, slezina, nadledviny, děloha, dále o oběhové soustavě, nervové soustavě, svalové a opěrné soustavě. Děti se dozví, co jsou to tepny, žíly, vlásečnice, jaké máme druhy svalů, kolik kostí máme v lidském těle a mnoho dalšího.

Součástí každé kapitoly jsou sešitky, ve kterých se dozvíte fakta o různých nemocech, jak funguje lidské tělo, jak poskytnout první pomoc, o zdravé stravě a zdravém životním stylu, jak se chovat, abychom si své zdraví udrželi a jak nemocem předcházet.

Jednoduchá schémata jsou pro děti pochopitelné, dozví se mnoho zajímavostí a cenných informací.

Věděli jste že?

Kapacita lidského mozku je tak obrovská, že ji vlastně doposud nikdo nedokázal ani přesně změřit. Nevyrovnají se jí dokonce ani obří počítače zabírající celé hangáry. Atlas lidského těla pro děti je plný zajímavostí, obrázků a podrobných schémat o lidském těle.

Tato encyklopedie je dle mého názoru naprosto ideální pro děti od 6 let a nejen pro ně. Rozhodně zaujme i starší děti, které už umí číst a budou si už samostatně prohlížet a číst, co je zaujme. Jednotlivé mapy lze opakovaně rozkládat a všímat si přitom detailů.

Zaujaly mě rozkládací strany, které poskytnou dětem nespočetné množství poutavých obrázků a je nabitá informacemi. Naprosto mě nadchly malé knížečky o nemocech lidského těla a o zdravém životním stylu. Myslím si, že je důležité, aby děti znaly, jak naše tělo funguje a jak samy mohou přispět k tomu, aby nebyly nemocné.

Pokud přemýšlíte, jakou encyklopedii dětem pořídit, rozhodně bych sáhla po tomto atlasu. Nebudete litovat.

 

 

Autor: Oldřich Růžička, Tomáš Tůma

Ilustrace: Tomáš Tůma

Žánr: populárně – naučné pro děti

Počet stran: 48

Vydáno: 2018, Albatros Media, Praha

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-00-05198-7

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *