Zvěrolékařka -Velké sny – 1.díl

Milujete rodinné ságy? Chcete si přečíst emotivní příběh zvěrolékařky Nellie? Zajímá vás, o čem bude první díl? Tak právě vám je určena novinka Zvěrolékařka – Velké sny, kterou vydala Euromedia Group, a.s. v Praze. 

Nellie už od svého dětství miluje zvířata a chce se stát zvěrolékařkou. Jenže není možnost, aby studovaly ženy, pouze muži. Se svým kamarádem Philippem De Grootem společně odejde studovat. Tajně jí nosí zápisky z přednášek a ona se učí vše o zvířatech. Po jeho studiích s ním jezdí za zvířecími pacienty a učí se o ně pečovat. Je v tom moc dobrá. Philipp převezme veterinární praxi po svém otci. Ten s tím ale nesouhlasí, aby se Nellie o zvířata starala. Ta si ale poradí. Vezme si Philippa za manžela. On miluje hudbu, veterina ho nebaví. I když ho nemiluje, slíbí mu svobodu, pokud bude chtít odejít. Po skončení války její manžel odejde stát se hudebníkem. Nellie během války poznala Waltera, který má sestru Marii a ta studovala v Berlíně, kde je to již možné. Vypraví se Waltera hledat, ten ale po nevydařeném sňatku s jinou ženou utíká pryč. Společně s Marií otevírají soukromou veterinární praxi. Podaří se ji Waltera najít? Jak to nakonec vše dopadne? Jakou roli bude hrát Philipp v jejím životě? Pojďte se ponořit do nádherného příběhu, který vás nenechá jen tak spát a budete chtít číst dál a dál.

Román z edice světový bestseller jsem si opravdu užila. Skvěle napsaný román ze zvěrolékařské praxe vás bude bavit. Autorka velice autenticky popisuje prostředí chovu koní i péče o zvířata. Zmínila taktéž projevy Aspergerova syndromu, které se objevovaly u Marie. Příběh je sice fiktivní, ale to, že bylo ženám upíráno studovat veterinární lékařství byla pravda. Také se zabývá problematikou Židů a jejich pronásledování.

Román je rozdělen na několik částí od roku 1908 až do roku 1929. Na počátku je prolog, na konci doslov a poděkování autorky. Kniha má celkem 480 stran. Děj se odehrává v Holandsku, Belgii a Německu. Jelikož jsem chtěla být jako malá holka zvěrolékařka, tato kniha se mně moc líbila a četla jsem ji jedním dechem. To odhodlání, které Nellie měla bylo naprosto úžasné. Moc jsem ji fandila, aby si mohla vystudovat veterinární lékařství. Čeká vás příběh o lásce, neskutečně touze starat se o zvířata, o obrovském odhodlání splnit si svůj sen.

Ukázka z knihy:

„Už víš, jaké jméno dáš dítěti jméno?“ zeptala se. Vypadalo to, že si už předem připravila témata rozhovoru.

„Když to bude chlapec, tak Johannes, a když děvče, tak Margarete, odpověděla Nellie.“

„Máš k tomu nějaký určitý důvod?“ I to vyznělo naučeně.

Nellie se usmála. „Johannes po Johannesu Brahmsovi, což je Phippsův oblíbený skladatel. A Margarete proto, že se mi líbí zdrobnělina Grietje. Tak bych svou dceru chtěla oslovovat. Kromě toho se moje tchyně jmenuje Greta. Potěší ji, když dám té malé stejné jméno.“

„A chtěla bys radši chlapečka, nebo holčičku?“ vyptávala se Maria neúnavně dál.

„Nejlíp nějakého šikulu!“ Nellie se zasmála. „Dítě, které se bude snažit přijít na svět co nejrychleji.“ Zkroutila se bolestí, když přišel další stah.

Maria svraštila čelo. „Nemám ti udělat čaj?“ zeptala se.

Přítelkyně se poctivě snažila ji rozptylovat, zatímco stahy přicházely stále častěji a byly silnější. Nechávala ji odpočinout ve chvílích mezi kontrakcemi, a  když už byly nesnesitelné, nasadila jí dýchací masku a pustila trochu rajského plynu.

Nellie se nadechla a hned pocítila úlevu.

Několik slov o autorce:

Sarah Larková narozená 1958, se stala svými nevšedními romány z Nového Zélandu a Karibiku autorkou bestsellerů, které zaujaly spoustu čtenářů nejen doma, ale také v zahraničí. Její knihy vycházejí ve více než 20 zemích.

Sarah žije ve Španělsku, kde má útulek pro koně a angažuje se při práci na ochranu zvířat.

Kromě příběhů o vystěhovalcích a rodinných ság si získává srdce čtenářek romány o lásce a rodinných tajemstvích.

V nejnovější dvoudílné knize líčí osudy dvou mladých žen, které na počátku dvacátého století bojují za splnění svého snu, a sice stát se zvěrolékařkami.

Euromedia Group vydala autorčinu trilogii z Nového Zélandu V zemi bílého oblaku, Maorčina píseň a Volání ptáka kivi a její volné pokračování Naděje na konci světa, dále dvoudílný román z Karibiku Ostrov tisíce pramenů a Ostrov rudých mangrovníků a samostatný román Rok delfína.

Autor: Sarah Larková

Přeložila: Zuzana Soukupová

Žánr: Edice Světový bestseller

Vydáno: 2022, Vydala Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 480

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4767-9

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *