Štěstí voní jako chleba – báječný román plný voňavého chleba, lásky, ale i zklamání

Milujte vůni chleba a Skotsko?  Chcete zažít báječnou letní romanci uprostřed zimy? Tak právě vám je určena novinka s názvem Štěstí voní jako chleba, kterou vydala Grada Publishing pod značkou COSMOPOLIS. 

Mila pracuje v hotelu, který bohužel zkrachuje. Mila se zamiluje do Thea, ale zjistí, že je zasnoubený. Co se svým životem? V inzerátu uvidí krásný dům ve Skotsku. Jeho majitelé odjíždí na léto pryč a potřebují někoho, aby se o něj postaral. Mila neváhá, spojí se s majiteli a odjíždí do Skotska, do nádherné přírody, kde chce zapomenout na svou lásku. Romantické představy si ale tak nějak nenaplňují. Stále myslí na Thea, lidé jsou tak nějak divní, moc s ní nemluví a v této ospalé vesnici se nedá koupit pořádný chleba. Ona jako dcera pekaře začne péct chleba, směňovat ho na šálu, marmeládu, či jídlo v hostinci. Postupně začne poznávat lidi. Do domu se vrátí Finley, syn majitelů domu. Jak ten zamíchá s osudem? Vrátí se Mily zpět do Heidelbergu? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Kniha má 392 stran, celkem 52 kapitol, zakončena doslovem, poděkováním a recepty na seznamovací muffiny, či jablečné marcipánové šneky.

Kniha byla naprosto skvělá. Čtení jsem si užila od začátku až do konce. Miluji knihy o cestování, dobrém jídle a pití. Chléb je mým oblíbeným jídlem, který moc ráda peču ze svého vypěstovaného kvásku. Od této autorky jsem už jednu knihu četla a musím říci, že byla stejně krásná jako tato. Doporučím ji všem milovníkům chleba, Skotska, ale i všem romantickým duším. Na konci knihy jsou recepty, které určitě vyzkouším. V kuchyni trávím opravdu hodně času a takové výtečné muffiny musím upéct.

Ukázka z knihy:

Cítila jsem, jak se sousedka vnitřně napnula, když to jméno uslyšela. Podívala jsem se na ni a všimla si, že má pevně sevřené rty a ostražité oči.

„Možná bych měla jít, “ nadhodila jsem nesměle a opatrně jsem odložila violoncello, ale její hlas mě přiměl, abych se znovu posadila.

„Co ode mně chcete slyšet?“ zašeptala. Měla jsem pocit, že v jejím hlase slyším všechno to sebemrskačství, které si musela za ta léta protrpět. „Takže Finley Bains vám řekl všechno o mé vině?“

„Popsal mi to, co ví,“ začala jsem opatrně. „Ale nemyslím si, že za tu nehodu můžete vy.“

„Opravdu? Tak proč jste přišla a konfrontovala mě s tím? Nemyslíte, že i bez vás trpím víc než dost?“ Odvrátila oči a podívala se stranou. „Každou noc se mi o té nehodě zdá a každý den se budím s pocitem viny. A vždycky si říkám, proč jsem nebyla obětí já. Isabelle..měla toho ještě hodně před sebou. Celý život, tolik radosti. A já..“

Polekaně jsem se napřímila.

„Nemůžete přece za to, že zemřela.“

„Byla v tom autě jen kvůli mě!“ Zvýšila hlas.

Několik slov o autorce:

Pauline Maiová se narodila v roce 1987 a vyrostla v Berlíně. Vystudovala literární vědu a během svých cest po jižní Francii a Itálii si zamilovala způsob života a vřelost zdejších lidí i malebnou krajinu a vynikající středomořskou kuchyni. Dnes žije v Berlíně, ale stále miluje cestování, což se odráží v jejich knihách, které skvěle popisují výjimečnou atmosféru oblíbených míst.

Paulinina literární prvotina Štěstí má barvu levandule vyšla česky v roce 2021 a získala si srdce mnoha čtenářek. Stejně nadšeného přijetí se dočkala i druhá kniha vydaná v roce 2022, Štěstí hřeje jako slunce.

Autor: Pauline Maiová

Přeložil: Rudolf Řežábek

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 392

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-3820-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *