Sestry pod vycházejícím sluncem-silný příběh odvahy a přežití z japonského zajateckého tábora

Chcete si přečíst silný a nezapomenutelný příběh z válečného prostředí? Heather Morrisová je autorkou řady románů z válečného prostředí. Tato kniha s názvem Sestry pod vycházejícím sluncem je v pořadí její další. 

Norah Chambersová má osmiletou dceru a nemocného manžela. Posadí svou dceru na loď vyplouvající ze Singapuru, aby ji ochránila před zuřící válkou. Vyvstane ji před očima myšlenka, že ji možná vidí naposledy. Nesta Jamesová je zdravotní sestra a chce pracovat v armádě a pečovat o nemocné vojáky. Ocitá se na palubě lodi Vyner Brooke společně s Norah. Jejich loď bombardují vojáci a nakonec ztroskotají. Japonci je ale objeví a zavřou je do zajateckého tábora, kde žijí ve strašných podmínkách.  Den co den bojují o svůj holý život. Pomáhají si navzájem, objevují v sobě nečekanou odvahu, statečnost i sílu bojovat a přežít. Jak to nakonec vše dopadne, to už se nechte překvapit a pusťte se do velmi silného a nezapomenutelného příběhu, který se vám zaryje pod kůži.

Román Sestry pod vycházejícím sluncem zachycuje na osudu skutečných postav dosud ne zcela známé historické události. Vypráví příběh australských zdravotních sester, žen i dětí, které po potopení a bombardování lodě Vyner Brooke se ocitly na japonském ostrově Sumatra a byli zajati Japonci.

Kniha o obrovské síle, lidské odolnosti, podpoře i sounáležitosti, přežít v opravu extrémních podmínkách, o přátelství i neskutečné statečnosti. Autorka má obrovskou schopnost vás vtáhnout do děje a jen tak nenechat být.

Román byl pro mě velmi emociálním zážitkem zuřící války, brutality Japonské armády, nemoci jako byla malárie, horečka dengue. Dále také neskutečný strach, co bude zítra, ubíjející vedro, nevhodné hygienické podmínky, ale i šířící se zápach. Ženy vyráběli kříže pro své zemřelé, pohřbívali je, vyrývali jim iniciály do křížů…

Román z japonského zajateckého tábora od autorky bestselleru Tatér z Osvětimi.

Kniha má 336 stran, na začátku je prolog, kniha je rozdělena na tři části, 23 kapitol, zakončena epilogem, poznámkou autorky, doslovem a poděkováním. Od této autorky jsem prozatím nic nečetla a musím to rozhodně napravit. I když vím o knihách, jako je Tatér z Osvětimi, či Cilčina cesta, prozatím jsem neměla možnost se k nim dostat. Jelikož mám ráda romány z válečných dob, určitě se na Heather Morrisovou zaměřím, aby mě neunikla další její novinka.

Vychází jako e-kniha i audiokniha.

Kniha vychází 14.3.2024.

Několik slov o autorce:

Heather Morrisová se narodila na Novém Zélandu. Je autorkou světového bestselleru Tatér z Osvětimi. Její vášní jsou příběhy o přežití, nezlomnosti a naději. V roce 2003, kdy pracovala v nemocnici v Melbourne, se seznámila s postarším pánem, který jí prý „může vyprávět pozoruhodný příběh“. Den, kdy se setkala s Lalem Sokolovem, znamenal pro oba velkou životní změnu. Jejich přátelství sílilo a Lale se vydal na cestu sebezpytování. Heather se svěřil i s těmi nejniternějšími podrobnostmi svého života za holocaustu. Heather původně napsala Laleho příběh jako divadelní hru, za kterou získala významná ocenění v mezinárodních soutěžích, a teprve potom ji přepsala do svého prvního románu Tatér z Osvětimi. Pokračování úspěšné knihy nese název Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta. Třetím románem Heather Morrisové jsou Tři sestry.

Ukázka z knihy:

V roce 1941 vstoupilo do druhé světové války Japonsko. Dobylo ostrovy v Pacifiku, proniklo do Britského Malajska a 15.února 1942 dobylo britskou kolonii Singapur.

Obchodní loď Vyner Brooke, která odvážela ze Singapuru zoufalé uprchlíky, se stala terčem bombardování japonským letectvem. Během několika hodin ležela zničená na mořském dně.

Mnoho přeživších se dokázalo dostat až na odlehlý indonéský ostrov Sumatra. Brzy nato je zajali Japonci, oddělili ženy a děti od mužů a všechny poslali do táborů pro válečné zajatce ukrytých hluboko v džungli, společně se stovkami dalších, kteří postupující armádě padli do rukou. V zajateckých táborech panovaly hlad, brutalita a nemoci.

Zajatkyně se stěhovaly z jednoho tábora do druhého. Bojovaly v džungli o přežití více než tři a půl roku. Toto je jejich příběh.

Autorka: Heather Morrisová

Přeložila: Adéla Kadlecová

Žánr: román, světová historie

Vydáno: 2024, Vydalo nakladatelství CPress Brno, ve společnosti Albatros Media, Praha

Počet stran: 336

Vazba knihy: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem

ISBN: 978-80-00-07270-8

Knihu můžete koupit zde:

Sestry pod vycházejícím sluncem | Albatrosmedia.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *