Pohlednice z Itálie – Skrývají staré dopisy klíč ke šťastné budoucnosti?

Máte rádi cestování? Chcete si na vlastní kůži zažít krásnou slunnou Itálii? Tak právě vám je určen román z pera Alex Brownové s názvem Pohlednice z Itálie. 

Grace Quinnová se po nevydařeném vztahu snaží odrazit ode dna, ale nějak se jí to nedaří. Má nemocnou matku, o kterou se sama stará a přitom chodí do práce. Pracuje pro firmu, která pronajímá skladové prostory lidem. Věnuje se jejich vyklízení a hledá v pozůstalosti řadu věcí, které musí někam umístit a musí najít jejich majitele. Jednou se podílí na vyklízení skladu Connie Levinové. Najde zde několik dopisů, ale především deník, díky němuž má zase tu chuť žít. Z dopisů i deníku, do kterého se hned ponoří, se dozvídá historii té neznámé Connie, jak žila za druhé světové války, jakou měla lásku, co vše jí potkalo. Grace chce najít rodinu po Connie a jejich majetek jim předat. S pomocí kolegy se vypraví do Itálie, do míst, kde Connie žila, do růžové vily a nádherné Itálie. Podaří se jí vypátrat její rodinu a dozví se, jak to všechno bylo? Dokáže Grace změnit svůj život a srovnat se se svou matkou? Co jí v Itálii vlastně čeká? Tak to už se nechte překvapit a vypravte se společně se mnou na příjemnou cestu s rozuzlením na konci. Možná se budete divit.

Kniha se mně moc líbila a určitě ji doporučím všem milovníkům Itálie, také těm, co mají rádi romány z druhé světové války, tak jako já jsem si je moc oblíbila. Kniha je rozdělena na 23 kapitol, zakončena epilogem, vynikajícím receptem na dezert Babka, poděkováním a rozhovorem s autorkou Alex Brownovou.

Čeká vás poutavé, dojemné čtení, romantický příběh se zajímavou zápletkou, který si zamilujete již od první strany. Způsob jakým autorka vypráví je velice příjemný a zajímavý. Někdy stačí opravdu se zpomalit, uvědomit si, za čím se vlastně ženeme a co nám to vlastně přináší. U románu jsem se vůbec nenudila. Toto je první román od této autorky a určitě si velice ráda přečtu další.

Několik slov o autorce:

Alex Brownová je britská autorka a publicistka. Léta pracovala ve finančnictví a v roce 2006 začala svými zkušenostmi z korporátního světa bavit čtenáře novin The London Paper v populárním satirickém sloupku Holka z města. Články a povídkami poté začala přispívat do celé řady časopisů, mj. Primy nebo Cosmopolitanu.

Její spisovatelská kariéra raketově odstartovala v roce 2014 tzv. carringtonskou sérií, odehrávající se v obchodním domě v ospalém přímořském městečku. Od té doby stihla napsat dalších pět románů a tři novely a všechny se pravidelně umísťují v žebříčcích bestsellerů ve Velké Británii i mimo ni.

Ukázka z knihy:

Bylo pondělní pracovní odpoledne a Grace byla ponořena do jiného, o poznání úžasnějšího světa, kde se běžně odehrávaly večírky na palubách jachet na úchvatné italské Riviéře, popíjelo se limoncello a všude panoval čistý půvab. Connie byla šťastná, vmísila se mezi italskou smetánku a seznámila se s novou přítelkyní: okouzlující, temperamentní Italkou, které kvůli její lásce k šampaňskému všichni přezdívali Cristal.

Grace opatrně obrátila list deníku v červené kožené vazbě se zlatým monogramem CD na přebalu a dychtivě pokračovala ve čtení, aby zjistila, že pobyt jako by připomínal „Elizabeth Taylorovou a Richarda Burtona na dovolené v Portofinu v době jejich vrcholné slávy“. Zdálo se, že Connie žila svůj sen, jako by se stala součástí neuvěřitelně romantického hollywoodského filmu.

„Nejlepší věc, které se v životě můžete držet, je držet se jeden druhého.“

Audrey Hepburnová

Autor: Alex Brownová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 336

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-7625-115-1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *