Policejní pohádky – 20 napínavých pohádek o policistech, ale i zločincích

Do rukou se mě dostává další báječná kniha pohádek, tentokrát s policejní tematikou. Autorkou je oblíbená autorka, která píše pro děti a tou je Zuzana Pospíšilová. Pojďte se na to se mnou společně podívat. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení. 

Co vás v této pohádkové knížce čeká? Je to především 20 napínavých a humorných pohádek, které vás zavedenou mezi policisty, zloděje a různé recidivisty. Nebojte se, jsme jen v pohádce, takže to nebude vážně.

Policejní pohádky však dokládají, že na cestu zločinu se mohou vydat i zdánlivě bezúhonné osoby. Jaké příběhy vás rozhodně zaujmou, tak to je např. pohádka o tom, jak vypadne loupežnické oblečení z oříšku, jak policejní auto vytrestalo lupiče, jak zloději chtěli ukrást obrazy ze zámku, jak se skřítek Bojan stal policistou, či jak si kuna poradila s policejním autem? A že vám to ještě nestačí? Tak vzhůru za dalším policejním dobrodružstvím. Co třeba strašidlo, které strašilo na zahradě, nebo jak se Adelinda stala první policejní kočkou na světě? Chcete zažít pořádnou policejní svatbu? Vidíte, i to je možné. Každý příběh je doplněn bohatými ilustracemi Zdeňky Študlarové. Věřte, že se vám budou moc líbit, tak jako mým synům.

Policejní pohádky z pera Zuzany Pospíšilové se mně moc líbily. Z této edice jsem měla možnost si přečíst pohádky hasičské a záchranářské. Všechny tyto pomáhající profese jsou nesmírně důležité. Bez nich by nebyl na světě pořádek. Každý malý kluk miluje koukat na hasiče, záchranáře i policisty. Takže věřím, že jim tato kniha udělá radost. Hemží se to totiž neobvyklými vyšetřovacími metodami a i pachatelé nejsou jen lidé, ale i zvířata. Velice mě zaujala pohádka s názvem Adelinda, o kočce, která se stala první policejní kočkou.

Autorka i ilustrátorka Zdeňka Študlarová si daly opravdu záležet, aby se kniha líbila, jak dospělému, tak i dětskému oku. Napínavé a humorné příběhy vás nenechají jen tak spát. Přesně, jak hlavní hrdinové budou chtít přijít na kloub tomu, kdo je pachatelem či zločincem, tak i vy.

Několik slov o autorce:

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové  příběhy v časopise Sluníčko.

V roce 2005 začala publikovat knižně a dodnes je jednou z nejaktivnějších autorek píšících pro děti. Jen v nakladatelství Grada vydala téměř sedm desítek titulů, z nichž nejúspěšnější jsou zatím série Kouzelná třída a edice dětských detektivek DeTeKTiVoVé.

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží.

Kniha je určena dětem od 4 let.

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Zdeňka Študlarová

Žánr: edice Pohádkové čtení, kniha pro děti

Vydáno: 2015,  dotisk 4., 2019, Grada pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 128

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-247-5449-9

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *