Ptáci našich lesů – za zvukem ptačího zpěvu

Říše ptáků je velice různorodá a fascinující. Je plná nejrůznějších roztomilých mláďátek, jejich rodičů a zvířecích rodinek. Andrea Pinnington, Caz Buckingham jsou autorkami leporela Ptáci našich lesů, které vás s vtipem a lehkostí provedou světem ptáků, těch největších křiklounů, ale i těch vyhlášených mistrů zpěvu. Tak už neváhejte, koncert právě začíná.  

Chystáte se na procházku do lesa? Chcete být předem připraveni? Nakladatelství Edika vydalo 2. vydání knihy Ptáci našich lesů, díky zvukům vybraných ptáků pro vás návštěva lesa bude hračka.

Co vlastně v této zvukové knize najdete? Celkem 12 ptáků – uslyšíte jejich zvuky, jaké v přírodě vydávají a dozvíte se zajímavosti z jejich života, kde se nejvíce vyskytují, čím se živí, kde hnízdí a jakou mají celkovou délku. Pro každého ptáka autoři vyčlenili dvoustranu i s fotografií.

Pozorovat a rozeznávat zvuky ptáků není ve volné přírodě vůbec snadné. Tato publikace by pro vás měla sloužit jako „učebnice“, ve které se dozvíte mnoho zajímavostí, zvuky jednotlivých ptáků můžete opakovaně poslouchat. Dětská ouška jsou velice citlivá, věřte, že se děti brzy naučí zvuky jednotlivých ptáků bezpečně rozeznávat a pak už můžete vyrazit na procházku do lesa, s nastraženými oušky a otevřenýma očima. Určitě se vám poštěstí a uvidíte, či uslyšíte mnoho zajímavých zvuků.

Určeno dětem od 4 let.

Aby vám toto leporelo fungovalo, obsahuje 3 ks 1,5 v knoflíkové baterie, na konci knihy pak naleznete přesný návod, jak vybité baterie vyměnit.

Leporelo Ptáci našich lesů mě naprosto nadchlo a musím říci, že jsem si vzpomněla na jedno takové zvukové, které měl můj starší syn, když byl malý. Život zvířat, především ptáků mého staršího syna vždy fascinoval. Dokonce si téma ptáků vybral pro svou prezentaci ve škole.

Tato kniha je přehledná, plná zajímavostí ze života ptáků. Obrovské plus jí dávám za to, že je zvuková. Děti mohou na vlastní uši slyšet zvuky ptáků, jak je běžně slyšíme ve volné přírodě. Lépe si je pak zapamatují a snáze poznají i na obrázku. Titul s radostí doporučím všem nadšencům přírody, všem dětem, rodičům, prarodičům, ale i učitelkám jako doplňující knihu do hodin prvouky či přírodopisu. S knihou si autorky daly záležet, aby se líbila dětskému oku, ale i dospělému. Zvídavé hlavičky vašich dětí rozhodně uspokojí část, kde autorky popisují podrobné informace ze života ptáků.

Leporelo si děti mohou prohlížet samy, zkoumat jednotlivé zvuky, ale i za přítomnosti dospělé osoby, které jim může přečíst i vysvětlit mnoho zajímavostí o našich pěvcích.

Několik slov o autorkách:

Andrea Pinnington je nadšená přírodovědkyně, která společně s Caz Buckingham založila v roce 2011 malé nezávislé nakladatelství Fine Feather Press. Andrea je spisovatelka a redaktorka, Caz je designérka a ilustrátorka. Když ve svém studiu nepracují na knihách, najdete je venku s kameny v rukou, jak poslouchají, pozorují a poznávají přírodu. Většina obrázků v jejich knihách pochází z vlastní soukromé fotobanky, která je součástí jejich jedinečného a atraktivního stylu. Knihy z Fine Feather Press kladou důraz na kvalitu a pečlivost zpracování a dělají radost dětem po celém světě. Cílem těchto publikací je podpořit zájem dětí o náš svět, který je třeba chránit.

Caz Buckingham je nadšená přírodovědkyně, která společně s Andreou Pinnington založila v roce 2011 malé nezávislé nakladatelství Fine Feather Press. Caz je designérka a ilustrátorka, zatímco Andrea pracuje jako spisovatelka a redaktorka. Když ve svém studiu nepracují na knihách, najdete je venku s kameny v rukou, jak poslouchají, pozorují a poznávají přírodu. Většina obrázků v jejich knihách pochází z vlastní soukromé fotobanky, která je součástí jejich jedinečného a atraktivního stylu. Knihy z Fine Feather Press kladou důraz na kvalitu a pečlivost zpracování a dělají radost dětem po celém světě. Cílem těchto publikací je podpořit zájem dětí o náš svět, který je třeba chránit.

Autor: Andrea Pinnington, Caz Buckingham

Přeložila: Hana Marsault

Žánr: kniha pro děti, dětská naučná edice předškoláci, leporelo

Vydáno: 2020, Vydalo nakladatelství Edika v Brně ve společnosti Albatrosmedia a.s., 2. vydání

Počet stran: 24

Vazba knihy: knížkové leporelo

ISBN: 978-80-266-1479-1

Knihu můžete zakoupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *