Pohádky mlynáře Pšeničky-laskavé pohádky pro všechny děti

Máte rádi pohádky? Hledáte pro své děti milý příběh, který vám bude vyprávět mlynář Pšenička? Lucie Krystlíková je autorkou knihy Pohádky mlynáře Pšeničky. 

Mlynář Pšenička má 5 dětí a ženu, je skvělý mlynář i vypravěč. Každý den, když skončí práci, tak vypráví svým hodným dětem pohádky. Děti se jmenují Bětuška, Matěj, Ondra, Baruška a Adámek. Vesnička se jmenuje Vodnická Lhota. V knize najdete celkem 9 pohádek s typickými pohádkovými postavami jako je hejkal, ježibaba, skřítek, čert i vodník. Pohádky jsou příjemně krátké, milé a laskavé. Potěší vás i vaše děti.

Knihu ilustrovala Daniela Skálová a její ilustrace jsou velmi podařené. Budou se líbit, jak dětskému, tak i dospělému oku. Kniha má celkem 112 stran.

Na konci knihy je hra, jak dovést mlynáře Pšenička k jeho mlýnu. Potřebujete k tomu kostku, figurky a hurá, hra právě začíná. Tuto hru si může zahrát celá rodina a klidně si pak vyprávět pohádky mlynáře Pšeničky. Při čtení i vyprávění může být kladen důraz na pomalé čtení a dramatičnost v hlase. O to více bude čtení vaše děti bavit.

Kniha se mně moc líbila, i její čtení mě moc bavilo. Pohádky jsou velmi milé, laskavé, plné pohádkových postav, které nesmí chybět v žádné pohádce. Rozhodně se vašim dětem bude velmi dobře usínat, tak jako mlynářovým.

Kniha je určena pro děti od 4 let.

Ukázka z knihy:

Po dlouhém dni se všichni sešli u stolu. Paní mlynářka udělala k večeři bramborové placky, po kterých se jen zaprášilo, jak byly dobré.

Baruška si najednou vzpomněla, že mamince něco přinesla.

 „Maminko, našla jsem čtyřlístek pro štěstí, tak jsem ti ho přinesla.“ S těmito slovy sáhla Baruška do kapsy a vytáhla už trošku zvadlý čtyřlístek.

„Ty jsi hodné děvče, Baruško,“ řekla mlynářka a čtyřlístek vyrovnala, a aby si ho uchovala, zasunula ho do pohádkové knížky.

„To mi připomnělo, že znám jednu pohádku, kde hraje čtyřlístek důležitou roli,“ pronesl s úsměvem mlynář Pšenička.

„Jé, tatínku, to bys nám ji mohl říct na dobrou noc,“ řekla hned Bětuška, kterou zajímalo, jak moc důležitý byl čtyřlístek v pohádce.

Jakmile děti ulehly do postýlek, spustil mlynář Pšenička vyprávění.

V království krále Drahomíra a královny Kateřiny se vše chystalo na svatbu jejich jediného syna, prince Juliána, s princeznou Anežkou ze sousedního Království tisíců řek.

Všichni se z nadcházející události. Tedy skoro všichni, Jedinou osobou, která ze svatby neměla radost, byla sestra princezny Anežky, princezna Ervína.

Několik slov o autorce:

Lucie Krystlíková žije nedaleko Prahy a psaní knih se věnuje v posledních několika letech. Přestože ji to k psaní táhlo už od dětství, po ukončení školy pracovala jako účetní, koordinátorka jazykových kurzů či jako specialista na dovoz. Až zakotvila na pozici projektové manažerky pro projekty s elektronickou tužkou.

Má za sebou řadu knih i dalších produktů vytvořených speciálně pro elektronické „čtení“, a to nejen jako produkční, ale i jako autorka textů včetně písňových.

V Gradě vydala svou první dětskou knížku bez elektronického pera. Splnila si tak sen a její nápady „ze šuplíku“ získávají konkrétní podobu.

Několik slov o ilustrátorce:

Daniela Skalová se narodila a žije v Praze. Přes dvacet let se věnuje tvorbě pro děti. Svými obrázky vyzdobila interiéry několika mateřských školek, dětských koutků i pokojíků. Má dvojčata Vojtu a Terezku, o kterých vyšly v nakladatelství Grada dvě knížky – O lišce Matyldě a medvědu Šimráčkovi a Týden mezi indiány.
V roce 2003 si otevřela v Karlíně Malovaný obchůdek, kde malovala na zakázku a prodávala výrobky šikovných řemeslníků. V současné době se věnuje především knižní ilustraci.

Autorka: Lucie Krystlíková

Ilustrace: Daniela Skalová

Žánr: Edice Pohádkové čtení

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran:112

Vazba knihy: pevná šitá vazba

ISBN: 978-80-271-5026-7

Knihu můžete koupit zde:

Pohádky mlynáře Pšeničky – Krystlíková Lucie | Knihy Grada

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *