Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem – čtvrtý díl oblíbené série o ročních obdobích


Podzim je nádherné, barevné období, na které se vždy těším. Přináší nám totiž mnoho přírodnin, vše dozrává, lze využít na vyrábění nebo také zavařování. Pojďte prožít společně se sourozenci Luckou, Jendou a Martínkem kouzelný podzimní čas, při kterém zažijete mnoho dobrodružství i zábavy, dozvíte se mnoho zajímavostí o zvířátkách i rostlinách. Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem  je čtvrtý díl oblíbené série o ročních obdobích. 

Co budete ke čtení této knihy potřebovat? Nejen tuto báječnou knihu, ale i pastelky a baterku. Oříškový podzim je krásný příběh Lucky a jejích brášků Jendy a Martínka. V příběhu se dozvíte, co je to babí léto a proč se mu tak vlastně říká, jak vypadá příroda na podzim. Kniha je plná zajímavých a zábavných úkolů. Můžete v nich prosvěcovat stránky baterkou, počítat lodičky, podzimní plody, najdete zde recept na ořechovou bábovku, návod, jak vyrobit luk a šíp, cedulky na zavařeniny, či draka, dále lojové květináčky pro ptáky, poznávat bylinky, listy stromů. V knize si vysvětlíme, co jsou to Dušičky, jaké nářadí potřebujeme na sklizeň na podzim nebo jak vyrobit strom života a nejen to.

Kniha Oříškový podzim se mně moc líbila a rozhodně by neměla chybět v žádné knihovničce, kde mají malé děti. Je plná nádherných ilustrací autorky, které vás zahřejí u srdíčka. Velkou výhodou je, že je velmi interaktivní. Dá se podle ní vyrábět, péct, číst pohádku, seznámit se s tradicemi, které se pojí k podzimu nebo si vyrobit z vystřihovánek Bětčin oříšek, ale také se mnoho zajímavostí dozvědět. Velké plus dávám této knize za to, že lze stránky prosvěcovat baterkou a vidět ještě mnohem více, než kniha na první pohled nabízí.

Doporučím ji všem dětem, rodičům, prarodičům i učitelkám, které si chtějí společně s dětmi užít krásný pohádkový podzim. Od této autorky již vyšly tři knihy, které se pojí k různým ročním obdobím a určitě si je moc ráda přečtu.

Na knize se mně moc líbí její zaměření, jelikož při práci s dětmi se vždy hodí a má více využití. Tím, že má mnoho krásných obrázků, úkolů, ale především stránky, které lze prosvěcovat a díky nim děti zažijí mnoho legrace. Nejvíce mě zaujal návod na výrobu lojového květináčku, který si rozhodně s dětmi v mateřské škole i se svými vyzkouším. Myslím si, že se jim to bude líbit.

Součástí knihy je jako bonus řada vystřihovánek. Můžete si vystřihnout a slepit lesní mýtinku, stínové divadlo, Bětčin oříšek a jiné. Hned na první straně najdete stolní hru Stezka odvahy, ke které potřebujete hrací kostky, figurky nebo knoflík a pak už se můžete pustit do odvážné cesty přes zahradu.

Ukázka z knihy:

Pranostiky a hádanky, které se k podzimu pojí:

„Polila svět celičký. Vidím na krok, dál už nic, svět se ztrácí čím dál víc. Co je to? (mlha).

„Když dne ubývá, zimy přibývá.“

„Mnoho bukvic – mnoho vánic.“

„Na svatého Václava, každá plaňka dozrává.“

„Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.“

 

Kniha je určena dětem od 4 let.

Autor: Andrea Popprová

Žánr: knihy her a nápadů pro děti

Vydáno: 2021, Vydalo nakladatelství Mladá fronta ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 104

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-204-5855-1

Více informací zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *