Můj první diář – kalendář se spoustou zábavy pro vaše děti

Hledáte pro své děti zajímavý diář a ještě jste na pořádný nenarazili? Vadí vám, že diář musíte použít pouze pro daný rok? Chcete si naplánovat svoje dny? Nechcete zapomenout na narozeniny svých blízkých, kamarádů, či kdy máte fotbal nebo keramiku? Tak právě vám je určena publikace Můj první diář, kterou vydala Grada Publishing, a.s., pod značkou bambook. Pojďte se na to společně se mnou podívat. Věřte, že nebudete litovat. 

Co vás v knize  vlastně čeká? Především samolepky, pohádky, spojovačky, hlavolamy, sudoku, doplňovačky, vymalovánky, hádanky a také rébusy. Ale především mnoho zábavy, která nikdy nekončí. Také 12 měsíčních skřítků, kteří vám budou pro daný měsíc vyprávět krátkou a hezkou pohádku a k tomu se ještě dozvíte nějakou zajímavou pranostiku. To si myslím, že není k zahození? Co říkáte? Každý měsíc představuje jednu pohádku, pranostiky, které se k danému měsíci pojí, přehledný kalendář pro vaše záznamy, svátky, které v daný den slavíme, dále také pracovní listy, omalovánky a hlavně spousty zábavy.

Díky této knize děti získají přehled o tom, co se během roku děje, jaké pranostiky se k daným měsícům pojí, učí se orientovat v čase, dozví se mnoho zajímavostí, procvičí své logické myšlení, barvy základní i odvozené, zrakové vnímání, předmatematické dovednosti, hledat rozdíly na obrázku, předčtenářskou gramotnost, správně držet tužku, či pastelku. Děti si s pomocí rodičů mohou zaznamenávat zajímavé události, narozeniny, svátky, výlety, dovolené či kroužky do kalendáře, který je umístěn za každým měsícem. U každého měsíce je též uveden původ, od něhož byl měsíc odvozen. Diář lze používat kdykoli, není určen na daný rok a děti si ho mohou uzpůsobit, jak se jim líbí.

Součástí knihy jsou adventní samolepky, které dětem zkrátí dobu čekání na Ježíška. Čas tak bude utíkat rychleji. Myslím si, že je to lepší varianta, než dát dětem čokoládový adventní kalendář. Každý den se děti budou těšit, až odlepí jednu samolepku. U každého měsíce najdete ilustrace, která vás pohladí po duši. Jsou opravdu nádherné a ilustrátorce se moc povedly.

Tato publikace mě moc zaujala a musím říci, že je opravdu báječná. Na podobný diář jsem prozatím nenarazila. Moji dva synové z něj byli nadšení, jelikož si rádi cokoli zaznamenávají a nemají rádi předepsané diáře. Tento je opravdu kreativní a děti bude bavit. Jak už jsem zmínila, samolepky místo adventního kalendáře ocení rodiče, kteří nechtějí svým potomkům dávat sladkosti. Celkové provedení diáře je velice povedené. Doporučím jej dětem předškolního, kterým pomohou rodiče a s jeho vyplněním, ale i mladšího školního věku, kteří už jej zvládnout vyplňovat sami a také si ho budou samostatně číst. Taktéž mě zaujaly pranostiky, které mám moc ráda. Pohádky jsou krátké, ocení je děti, které se čtením začínají a vyhledávají raději kratší texty. Díky tomuto diáři se děti naučí orientovat v ročních obdobích, jednotlivých měsících dnech, či týdnech. Myslím si, že je důležité vést děti už od předškolního věku k orientaci v čase, ročních obdobích, ale i o počasí, jaký v ten daný den bylo.

Ukázka z knihy:

„Na svatého Řehoře, plave led do moře.“

„Jestli březen kožich stáhl, duben by rád po něm sáhl.“

„V únoru sníh a led, v létě nanesou včely med.“

„Svatá Tonička, mívá často uplakaná očíčka.“

„I když ze strnišť občas fučí, horko nás přeci jen mučí.“

„Svatá Hedvika medu do řepy přimíchá.“

 

Autor: Monika Davidová, Eva Dolejšová

Ilustrace: Monika Davidová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2020, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 104

Vazba knihy: brožovaná

ISBN 978-80-271-1367-5

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *