Kulíškovy neposedné příběhy

Víte, jak vypadají boty žaluďáčky a kdo jsou úplničky? Máte rádi dobrodružství? Tak právě vám je určena novinka s názvem Kulíškovy neposedné příběhy, jehož autorkou je moje velmi oblíbená autorka Sandra Dražilová Zlámalová. Pojďte se na to společně se mnou podívat. 

Čeká vás dobrodružné povídání o skřítkovi, který spadl na zem ve formě dešťové kapky, který se jen tak ničeho nebojí a se vším si poradí. Celkem 13 kapitol, 88 stran. Čekají na vás celostránkové i menší ilustrace Marie Koželuhové, které mám opravdu moc ráda. Vždy mě potěší a mám je moc ráda.

Kulíšek potká mravence, slimáka Škodíka, starý dub, ježka Ježurku, i Bodlinku. Kulíšek se naučil kouzlit, ropušák Bradavice byl zlý, ale Kulíšek jej zachránil, protože každý by měl dostat druhou šanci, mužíka Mlháčka, který ochraňuje všechny zvířátka i rostlinky před nebezpečím, dále vlaštovku Vendulku, čarodějnici Bordelínu i jiného skřítka Bolíska. Skřítek Kulíšek vás provede celým rokem, všemi ročními obdobími. Zavede vás do lesa, na louku, seznámí se s mravenci, potká ježka Ježuru i Bodlinku., Naučí se kouzlit, pomáhat druhým, dát jim druhou šanci. Pozná mužíka Mlháčka i vlaštovku Vendulku. A jelikož má dobré srdce, skamarádí se i se skřítkem Boluškem. Jak to nakonec vše dopadne? Tak to se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Kniha se mně moc líbila. Je dobrodružná, ale zároveň velmi laskavá a srdečná. Zajisté potěší velmi malé čtenáře, rodiče, prarodiče, ale i učitelky mateřských škol, které hledají krásný příběh od známé autorky Sandry Dražilové Zlámalové. Její pohádky mě vždycky potěší a udělají velkou radost, Úsměv na tváři je po přečtení příběhu samozřejmostí. Ilustrace Marie Koželuhové rozhodně nesmí chybět. Autorka mně udělala velkou radost, jelikož do knihy Kulíškovy neposedné příhody alespoň na chvíli vrátila čarodějnici Bordelínu, kterou mám opravdu ráda. Její nezapomenutelný humor i lotroviny, které dokáže natropit, jsou úžasné a bez nich by to nebylo ono. Z knihy plyne ponaučení, že se má druhým pomáhat, dát jim druhou šanci, i když si to mnohdy nezaslouží, chovat se k druhým hezky, aby na nás v dobrém vzpomínali, myslet na druhé, chránit je před nebezpečím. Příběhy jsou kratší, ideální na večerní uspávání i pro začínající čtenáře, kterým tato délka bude rozhodně vyhovovat.

 

Několik slov o autorce:

Sandra Dražilová Zlámalová se dětským čtenářům představila v roce 2017, kdy vyšla její pohádková prvotina Kulíškovy neposedné příhody.
Vystudovala učitelství jak pro střední, tak pro základní školy, z čehož čerpá i ve své tvorbě. Dříve se věnovala také překládání a tlumočení z německého jazyka. Nyní je především maminkou tří uličníků, takže jsou všechny její příběhy „testované na dětech“. Má ráda, když její vyprávění obsahuje více textových rovin. Miluje knížky, sportování a cestování se svými dětmi a manželem. Se svou rodinou bydlí v Jizerských horách, kde se odehrává i děj Čarodějnice Bordelíny.

Informace o ilustrátorce:

Marie Koželuhová je grafička a ilustrátorka. Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara. Užité grafice se věnuje víc jak dvacet pět let.

Vytvořila již desítky publikací nejen pro děti, ale i pro dospělé. Je autorkou mnoha zajímavých projektů. Navrhuje design všeho, co si jen dokážete představit. Poskytuje konzultace ohledně kreslení, grafiky či modelování žákům i studentům.

Ráda poznává nová místa, kde čerpá inspiraci. Je pravidelným účastníkem kurzů rychlořezby motorovou pilou. Ve volném čase vytváří sochy a maluje obrazy

Ukázka z knihy:

Na konci louky stál již docela ztrouchnivělý pařez. V něm se právě nacházeli naši dva kamarádi. Sluníčko vyslalo jeden dlouhý, teplý paprsek a polechtalo jím Kulíška i Ježurku pod nosem. Oba rázem otevřeli oči a viděli, jak se na ně sluníčko směje a má radost, že je vzbudilo. Vylezli z postýlek a jen valili oči na tu nádheru před nimi.

Celá louka se leskla a zároveň hrála všemi barvami. Po všech květinách se líně válely kapičky rosy a odrážely právě ony barvy květů do celičkého okolí. Bylo to natolik krásné, že oba na chvilku ztratili řeč.

Když se probrali ze svého ranního vytržení, vzpomněli si na své noční putování, Kulíškovo čarování i na to, jaké měli štěstí. Radostí se objali a rozhodli se, že pařez je sice krásný domeček, ale že oni chtěli jít dál. Poznat svět.

Ustlali peřinky, načechrali polštářky a vyrazili vstříc novému dobrodružství.

„A hurá do světa!“ vykřikli oba.

Dohodli se, že dnes zkusí jít k rybníku, který leží pod lesem. Cesta nebude žádný med, to bylo oběma jasné. Šli podél vysokých topolů, proplétali se kapradinami a vůbec nepostřehli, že nejsou sami.

Za nimi se pomalu a zcela nenápadně plížil tvor, který je již v noci sledoval a připravil jim onu patálii s bažinou.

 

Autorka: Sandra Dražilová Zlámalová

Ilustrace: Marie Koželuhová

Žánr: pohádky

Edice: Pohádkové čtení

Vydáno: 2024, Vydalo nakladatelství Grada Publishing, pod značkou bambook, Praha, vydání 2., v nakladatelství Grada Publishing 1.,

Počet stran: 88

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-247-4619-7

Knihu můžete koupit zde:

Kulíškovy neposedné příhody | Knihy Grada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *